انواع حساب‌های بروکر آمارکتس

انواع حساب و اسپرد در بروکر آمارکتس

در این بخش انواع حساب‌ آمارکتس را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم و تمام موارد مربوط به آن را موشکافی می‌کنیم. بروکر آمارکتس سه نوع حساب برای کاربران خود ارائه می‌دهد. حساب اسپرد ثابت (فیکس یا Fixed)، حساب استاندارد و حساب ECN. حداکثر لوریج 1:3000 می‌باشد و اسپردها از 0.2 پیپ شروع می‌شود. بنا به گفته این بروکر، زمان اجرای اردرها در بیشتر از 99% موارد کمتر از 0.03 ثانیه اتفاق می‌افتد.

مشخصات کلی انواع حساب آمارکتس

انواع حساب‌های بروکر آمارکتس- 2

قبل از بررسی انواع حساب ها، بیایید مسائل کلی‌تر راجع به حساب ها را باهم بررسی کنیم. چراکه اگر این شاخصه‌های کلی در مورد اکانت‌های مختلف در آمارکتس را بدانیم، می‌توانیم راحت‌تر تفاوت آن‌ها درک کنیم.

  • نوع پلتفرم‌های معاملاتی ارائه‌شده
  • ارز پایه حساب
  • نوع اجرای دستورهای معاملاتی

پلتفرم‌های معاملاتی آمارکتس

در حال حاضر در این کارگزاری پلتفرم‌های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 ارائه می‌شود. البته نسخه تحت وب متاتریدر هم ارائه می‌شود که در این روزها به خاطر اختلال اینترنت در ایران، بسیار مفید است.

ارز پایه حساب

ارز پایه یا ارز حساب به این معنی است که مبنای کلی حساب شما بر اساس چه ارزی باشد. درواقع سود کلی یا زیان شده بر اساس چه ارز محاسبه خواهد شد. در آمارکتس حساب‌های را می‌توانید بر پایه دلار آمریکا (USD)، یورو (EUR) و بیتکوین (USD) ایجاد کنید.

نحوه اجرای معاملات در آمارکتس

برای اجرای معاملات در بروکر آمارکتس بر اساس نوع حساب، نحوه اجرای سفارش متفاوتی وجود دارد. این شیوه‌ها عبارت‌اند از:

  • اجرای بازار یا Market Execution
  • اجرای سریع یا Instant Execution

تفاوت Market Exectuion و Instant Execution چیست؟

برای اجرای سفارشات در بازار فارکس، دو شیوه وجود دارد. شیوه‌ی اجرای بازار و اجرای سریع. در شیوه‌ی اجرای بازار یا Market Execution (مارکت اگزکوشن) اردر شما با اولین قیمت موجود در بازار تکمیل خواهد شد؛ اما در شیوه اجرای سریع، تریدر مشخص می‌کند که چه قیمتی می‌خواهد خرید یا فروش خود را انجام دهد. پوزیشن او با توجه قیمت تعیین‌شده توسط خودش تکمیل خواهد شد. البته اگر سرور بروکر آن را انجام دهد و با ریکوت مواجه نشود.

حال که این شاخصه‌های اصلی حساب ها را متوجه شدیم، به بررسی هرکدام از حساب‌های ارائه‌شده در AMarkets می‌پردازیم.

مقایسه انواع حساب در آمارکتس

در جدول زیر انواع حساب‌های ارائه‌شده در این کارگزاری را مشاهده می‌کنید.

انواع حساب‌هااستانداردecnفیکس (Fixed)
حداقل واریز100 دلار/ یورو200 دلار/ یورو100 دلار/ یورو
اسپردشناور از 1.3 پیپشناور از 0 پیپثابت از 3 پیپ
کارمزدندارد2.5 دلار/یورو برای هر یک لات*2ندارد
پلتفرم متاتریدر 4 و 5دارددارددارد
حساب اسلامی (سواپ فری)دارددارددارد
حداکثر لوریج1:30001:30001:3000
درصد استاپ اوت20%40%20%
رقم اعشار جفت ارز5 رقم5 رقم4 رقم
نوع اجرای دستوراجرای بازار و سریعاجرای بازاراجرای بازار و سریع
لینک افتتاح حسابلینکلینکلینک

ماشین حساب آمارکتس

توسط ابزار ماشین حساب آمارکتس می‌توانید به‌راحتی هزینه‌ی معاملات هر نوع اکانت را حساب کنید. فقط کافی است وارد ماشین حساب شوید و نماد موردنظر، میزان حجم معاملاتی، لوریج و ارز پایه حساب را انتخاب کنید. بعدازآن برای شما تمام مشخصات شامل میزان اسپرد جفت ارز یا نماد مربوطه، پیپ ولیو یا ارز پیپ، سواپ لانگ و شورت (سواپ خرید و فروش) و همچنین میزان مارجین نمایش داده خواهد شد.

حساب استاندارد

حساب استاندارد آمارکتس

حساب استاندارد آمارکتس مشهورترین و متداول‌ترین حسابی است که کاربران Amarkets استفاده می‌کنند. نمادهایی که در این حساب ارائه می‌شود شامل جفت ارزها و نمادها در بازار فارکس (44 نماد)، فلزات (7 نماد)، شاخص‌های معاملاتی (16 نماد)، بازار کالا (11 نماد)، اوراق قرضه (2 نماد)، بازار رمز ارزها یا کریپتوکارنسی (19 رمز ارز)، بازار سهام (433 نماد) و 20 نماد در بازار ETF می‌باشد.

در این حساب به دو شیوه اردرها اجرا می‌شوند. Market Exectuion و Instant Execution. بسته به اینکه کدام را موقع افتتاح حساب انتخاب کنید، برای معاملات شما همان لحاظ خواهد شد.

اسپرد حساب استاندارد آمارکتس

برای اینکه مقایسه شما بین بروکرهای مختلف و بررسی میزان اسپرد راحت‌تر شود، ما در اینجا از اسپرد حساب استاندارد آمارکتس برای شما اسکرین‌شات تهیه‌کرده‌ایم. البته باید توجه داشته باشید که اسپردها در زمان‌های مختلف بازار تغییر می‌کند ولی می‌توان یک برآورد کلی از میزان اسپرد به دست آورد. این اسکرین‌شات در تاریخ 9 نوامبر 2022 در بازار نیویورک تهیه‌شده است.

میزان اسپرد در حساب استاندارد آمارکتس

می‌توانید در تصویر سمت راست، تمامی کریپتوکارنسی هایی که در آمارکتس ارائه می‌شود را ملاحظه کنید و اسپرد حدودی آنها هم ذکر شده است. هم‌چنین اسپرد طلا در آمارکتس به همراه سایر نمادهای مهم در فارکس و شاخص ها (مثل داوجونز و نزدک) و نفت در تصویر سمت چپ نمایش داده شده است.

حساب ECN آمارکتس

حساب ecn در بروکر امارکتس

حساب ecn آمارکتس برای تریدرهای اسکالپر مناسب است. برای افتتاح این نوع حساب به حداقل واریز 200 دلار یا یورو نیاز است.

میزان کارمزد حساب ecn در بروکر آمارکتس 2.5 دلار یا یورو در هر یک لات است. درواقع برای باز کردن و بستن پوزیشن درمجموع برای هر یک لات، 5 دلار یا یورو پرداخت خواهید کرد.

نمادهایی که در این حساب ارائه می‌شود شامل جفت ارزها و نمادها در بازار فارکس (44 نماد)، فلزات (7 نماد)، شاخص‌های معاملاتی (16 نماد)، بازار کالا (11 نماد)، اوراق قرضه (2 نماد)، بازار رمز ارزها یا کریپتوکارنسی (19 رمز ارز)، بازار سهام (433 نماد) و 20 نماد در بازار ETF می‌باشد.

تمامی اردرها از طریق Market Execution یا اجرای بازار تکمیل می‌شوند. این نوع حساب اسپرد پایینی دارد و از صفر پیپ شروع می‌شود. البته در این نوع حساب تریدر ملزم به پرداخت کارمزد برای باز کردن و بستن معاملات است.

اسپرد حساب ecn آمارکتس

برای اینکه مقایسه شما بین بروکرهای مختلف و بررسی میزان اسپرد راحت‌تر شود، ما در اینجا از اسپرد حساب ecn آمارکتس برای شما اسکرین‌شات تهیه‌کرده‌ایم. البته باید توجه داشته باشید که اسپردها در زمان‌های مختلف بازار تغییر می‌کند ولی می‌توان یک برآورد کلی از میزان اسپرد به دست آورد. این اسکرین‌شات در تاریخ 9 نوامبر 2022 در بازار نیویورک تهیه‌شده است.

میزان اسپرد در حساب ecn آمارکتس

شرایط ویژه برای معامله طلا در فارکس

خیلی از تریدرها در بازار فارکس، منحصرا طلا (XAUUSD) را معامله می کننند. به همین خاطر کارگزاری آمارکتس در پاسخ به این نیاز تریدرها، شرایط ویژه ای برای معامله طلا در فارکس در نظر گرفته است. میتوانید از این شرایط ویژه حساب طلا استفاده کنید و اسپرد بسیار کمی در معامله با طلا پرداخت کنید. برای اطلاع از سایر شرایط، میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

حساب فیکس آمارکتس

حساب فیکس آمارکتس

حساب فیکس (fix spread)یا اسپرد ثابت آمارکتس، حسابی است که اسپرد آن به‌صورت ثابت است و شناور نیست. البته این اسپرد ثابت صرفاً برای جفت ارزهای فارکس و فلزات است. در شاخص‌ها، کالاها و سهام، اوراق قرضه و کریپتوکارنسی همچنان اسپرد شناور است و خبری از اسپرد ثابت نیست.

اسپرد این حساب از 3 پیپ شروع می‌شود. نکته دیگر این است که حساب های فیکس در این کارگزاری دارای 4 رقم اعشار هستند که در محاسبه پیپ یا اسپرد باید مورد توجه قرار دهید.

نمادهایی که در این حساب ارائه می‌شود شامل جفت ارزها و نمادها در بازار فارکس (44 نماد)، فلزات (7 نماد)، شاخص‌های معاملاتی (16 نماد)، بازار کالا (11 نماد)، اوراق قرضه (2 نماد)، بازار رمز ارزها یا کریپتوکارنسی (19 رمز ارز)، بازار سهام (433 نماد) و 20 نماد در بازار ETF می‌باشد.

در این حساب به دو شیوه اردرها اجرا می‌شوند. Market Exectuion و Instant Execution. بسته به اینکه کدام را موقع افتتاح حساب انتخاب کنید، برای معاملات شما همان لحاظ خواهد شد.

اسپرد حساب فیکس آمارکتس

برای اینکه مقایسه شما بین بروکرهای مختلف و بررسی میزان اسپرد راحت‌تر شود، ما در اینجا از اسپرد حساب فیکس آمارکتس برای شما اسکرین‌شات تهیه‌کرده‌ایم. این اسکرین‌شات در تاریخ 9 نوامبر 2022 در بازار نیویورک تهیه‌شده است. در این اسکرین‌شات کریپتوکارنسی یا رمز ارزها را نیاورده‌ایم چراکه وضعیت اسپرد آن‌ها مانند سایر حساب ها است و در حساب فیکس آمارکتس، رمز ارزها اسپرد ثابت ندارند.

اسپرد حساب فیکس آمارکتس

حساب اسلامی آمارکتس

حساب سواپ فری یا اسلامی در آمارکتس، حسابی است که در آن به ازای باز ماندن معاملات در شب، کارمزد گرفته نمی‌شود. برای اطلاع از مفهوم دقیق سواپ و رول اور، توصیه می‌کنیم مقاله سواپ در فارکس را مطالعه کنید.

بروکر آمارکتس برای مسلمانان حساب اسلامی یا سواپ فری ارائه می‌کند. به‌این‌ترتیب که در معاملات جفت ارزها و فلزات برای حساب‌های اسلامی حذف خواهد شد. حساب اسلامی برای هر سه نوع حساب استاندارد، فیکس و ECN ارائه می‌شود. فقط کافی است آن را فعال کنید. می‌توانید از طریق این لینک قوانین کامل حساب‌های اسلامی در آمارکتس را مطالعه کنید.

نحوه ایجاد حساب اسلامی در آمارکتس

بعدازاینکه حساب خود را ایجاد کردید باید وارد کابین تریدری آمارکتس شوید. بعد از ورود، مانند تصویر زیر، از نوار سمت راست گزینه معامله کردن را انتخاب کنید. در لیست، گزینه حساب اسلامی را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی آن می‌توانید حسابی که می‌خواهید سواپ فری یا اسلامی شود را انتخاب کنید.

نحوه تبدیل حساب به اسلامی در آمارکتس
5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
5 نظرات و سوالات شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات و نظرات
نیازی
13 روز قبل

آیا حساب نانو آمارکتس ارائه میشه؟

Forex Trader
1 ماه قبل

کامل و مفید. ممنون

مریم
28 روز قبل

سلام میخواستم بپرسم نماد داوجونز در آمارکتس چیه؟ اسپردش چقدره؟

درباره ما

سلب مسئولیت و افشای ریسک: تمام مطالب و محتوای ارائه‌شده در سایت آرسی فارکس، اعم از مقالات، ویدئوها، آموزش‌ها، تحلیل‌ها، خبرها و کلیه متون، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود.