انواع حساب‌های بروکر آمارکتس

در این بخش انواع حساب‌ آمارکتس را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم و تمام موارد مربوط به آن را موشکافی می‌کنیم. بروکر آمارکتس چهار نوع حساب برای کاربران خود ارائه می‌دهد که شامل حساب اسپرد ثابت (فیکس یا Fixed)، حساب استاندارد، حساب ECN و حساب کریپتو است. حداکثر لوریج 1:3000 می‌باشد و اسپردها از 0.2 پیپ شروع می‌شود. بنا به گفته این بروکر، زمان اجرای اردرها در بیشتر از 99% موارد کمتر از 0.03 ثانیه اتفاق می‌افتد.

مشخصات کلی انواع حساب آمارکتس

انواع حساب‌های بروکر آمارکتس- 2

قبل از بررسی انواع حساب ها، بیایید مسائل کلی‌تر راجع به حساب ها را باهم بررسی کنیم. چراکه اگر این شاخصه‌های کلی در مورد اکانت‌های مختلف در آمارکتس را بدانیم، می‌توانیم راحت‌تر تفاوت آن‌ها درک کنیم.

  • نوع پلتفرم‌های معاملاتی ارائه‌شده
  • ارز پایه حساب
  • نوع اجرای دستورهای معاملاتی

پلتفرم‌های معاملاتی آمارکتس

در حال حاضر در این کارگزاری پلتفرم‌های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 ارائه می‌شود. البته نسخه تحت وب متاتریدر هم ارائه می‌شود که در این روزها به خاطر اختلال اینترنت در ایران، بسیار مفید است.

ارز پایه حساب

ارز پایه یا ارز حساب به این معنی است که مبنای کلی حساب شما بر اساس چه ارزی باشد. درواقع سود کلی یا زیان شده بر اساس چه ارز محاسبه خواهد شد. در آمارکتس حساب‌های را می‌توانید بر پایه دلار آمریکا (USD)، یورو (EUR) و بیت کوین (BTC) ایجاد کنید.

نحوه اجرای معاملات در آمارکتس

برای اجرای معاملات در بروکر آمارکتس بر اساس نوع حساب، نحوه اجرای سفارش متفاوتی وجود دارد. این شیوه‌ها عبارت‌اند از:

  • اجرای بازار یا Market Execution
  • اجرای سریع یا Instant Execution

تفاوت Market Exectuion و Instant Execution چیست؟

برای اجرای سفارشات در بازار فارکس، دو شیوه وجود دارد. شیوه‌ی اجرای بازار و اجرای سریع. در شیوه‌ی اجرای بازار یا Market Execution (مارکت اگزکوشن) اردر شما با اولین قیمت موجود در بازار تکمیل خواهد شد؛ اما در شیوه اجرای سریع، تریدر مشخص می‌کند که چه قیمتی می‌خواهد خرید یا فروش خود را انجام دهد. پوزیشن او با توجه قیمت تعیین‌شده توسط خودش تکمیل خواهد شد. البته اگر سرور بروکر آن را انجام دهد و با ریکوت مواجه نشود.

حال که این شاخصه‌های اصلی حساب ها را متوجه شدیم، به بررسی هرکدام از حساب‌های ارائه‌شده در AMarkets می‌پردازیم.

مقایسه انواع حساب در آمارکتس

در جدول زیر انواع حساب‌های ارائه‌شده در این کارگزاری را مشاهده می‌کنید.

انواع حساب‌هااستانداردecnفیکس (Fixed)کریپتو (Crypto)
حداقل واریز100 دلار/ یورو200 دلار/ یورو100 دلار/ یوروMBT 10
اسپردشناور از 1.3 پیپشناور از 0 پیپثابت از 3 پیپشناور از 1.3 پیپ
کارمزدندارد2.5 دلار/یورو برای هر یک لات*2نداردندارد
پلتفرم متاتریدر 4 و 5دارددارددارددارد
حساب اسلامی (سواپ فری)داردداردداردندارد
حداکثر لوریج1:30001:30001:30001:500
درصد استاپ اوت20%40%20%20%
رقم اعشار جفت ارز5 رقم5 رقم4 رقم5 رقم
نوع اجرای دستوراجرای بازار و سریعاجرای بازاراجرای بازار و سریعاجرای بازار
لینک افتتاح حسابلینکلینکلینکلینک

ماشین حساب آمارکتس

توسط ابزار ماشین حساب آمارکتس می‌توانید به‌راحتی هزینه‌ی معاملات هر نوع اکانت را حساب کنید. فقط کافی است وارد ماشین حساب شوید و نماد موردنظر، میزان حجم معاملاتی، لوریج و ارز پایه حساب را انتخاب کنید. بعدازآن برای شما تمام مشخصات شامل میزان اسپرد جفت ارز یا نماد مربوطه، پیپ ولیو یا ارزش پیپ، سواپ لانگ و شورت (سواپ خرید و فروش) و همچنین میزان مارجین نمایش داده خواهد شد.

حساب استاندارد

حساب استاندارد آمارکتس

حساب استاندارد آمارکتس مشهورترین و متداول‌ترین حسابی است که کاربران Amarkets استفاده می‌کنند. نمادهایی که در این حساب ارائه می‌شود شامل جفت ارزها و نمادها در بازار فارکس (44 نماد)، فلزات (7 نماد)، شاخص‌های معاملاتی (16 نماد)، بازار کالا (11 نماد)، اوراق قرضه (2 نماد)، بازار رمز ارزها یا کریپتوکارنسی (27 رمز ارز)، بازار سهام (427نماد) و 19 نماد در بازار ETF می‌باشد.

در این حساب به دو شیوه اردرها اجرا می‌شوند. Market Exectuion و Instant Execution. بسته به اینکه کدام را موقع افتتاح حساب انتخاب کنید، برای معاملات شما همان لحاظ خواهد شد.

اسپرد حساب استاندارد آمارکتس

برای اینکه مقایسه شما بین بروکرهای مختلف و بررسی میزان اسپرد راحت‌تر شود، ما در اینجا از اسپرد حساب استاندارد آمارکتس برای شما اسکرین‌شات تهیه‌کرده‌ایم. البته باید توجه داشته باشید که اسپردها در زمان‌های مختلف بازار تغییر می‌کند ولی می‌توان یک برآورد کلی از میزان اسپرد به دست آورد. این اسکرین‌شات در تاریخ 9 نوامبر 2022 در بازار نیویورک تهیه‌شده است.

میزان اسپرد در حساب استاندارد آمارکتس

می‌توانید در تصویر سمت راست، تمامی کریپتوکارنسی هایی که در آمارکتس ارائه می‌شود را ملاحظه کنید و اسپرد حدودی آنها هم ذکر شده است. هم‌چنین اسپرد طلا در آمارکتس به همراه سایر نمادهای مهم در فارکس و شاخص ها (مثل داوجونز و نزدک) و نفت در تصویر سمت چپ نمایش داده شده است.

حساب ECN آمارکتس

حساب ecn در بروکر امارکتس

حساب ecn آمارکتس برای تریدرهای اسکالپر مناسب است. (اگر با مفهوم اسکالپینگ و اسکلپ آشنا نیستید، به مقاله اسکالپ در فارکس مراجعه کنید.) برای افتتاح این نوع حساب به حداقل واریز 200 دلار یا یورو نیاز است.

میزان کارمزد حساب ecn در بروکر آمارکتس 2.5 دلار یا یورو در هر یک لات است. درواقع برای باز کردن و بستن پوزیشن درمجموع برای هر یک لات، 5 دلار یا یورو پرداخت خواهید کرد.

نمادهایی که در این حساب ارائه می‌شود شامل جفت ارزها و نمادها در بازار فارکس (44 نماد)، فلزات (7 نماد)، شاخص‌های معاملاتی (16 نماد)، بازار کالا (11 نماد)، اوراق قرضه (2 نماد)، بازار رمز ارزها یا کریپتوکارنسی (27 رمز ارز)، بازار سهام (427 نماد) و 19 نماد در بازار ETF می‌باشد.

درصد استاپ اوت در حساب ecn بیشتر از بقیه حساب‌ها است و میزان آن 40 درصد است. میزان مارجین برای پوزیشن‌های هج شده مانند سایر حساب‌ها، 50 درصد تعیین شده است.

تمامی اردرها از طریق Market Execution یا اجرای بازار تکمیل می‌شوند. این نوع حساب اسپرد پایینی دارد و از صفر پیپ شروع می‌شود. البته در این نوع حساب تریدر ملزم به پرداخت کارمزد برای باز کردن و بستن معاملات است.

اسپرد حساب ecn آمارکتس

برای اینکه مقایسه شما بین بروکرهای مختلف و بررسی میزان اسپرد راحت‌تر شود، ما در اینجا از اسپرد حساب ecn آمارکتس برای شما اسکرین‌شات تهیه‌کرده‌ایم. البته باید توجه داشته باشید که اسپردها در زمان‌های مختلف بازار تغییر می‌کند ولی می‌توان یک برآورد کلی از میزان اسپرد به دست آورد. این اسکرین‌شات در تاریخ 9 نوامبر 2022 در بازار نیویورک تهیه‌شده است.

میزان اسپرد در حساب ecn آمارکتس

شرایط ویژه برای معامله طلا در فارکس

خیلی از تریدرها در بازار فارکس، منحصرا طلا (XAUUSD) را معامله می کننند. به همین خاطر کارگزاری آمارکتس در پاسخ به این نیاز تریدرها، شرایط ویژه ای برای معامله طلا در فارکس در نظر گرفته است. میتوانید از این شرایط ویژه حساب طلا استفاده کنید و اسپرد بسیار کمی در معامله با طلا پرداخت کنید. برای اطلاع از سایر شرایط، میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

اسپرد طلا در آمارکتس چقدر است؟

اسپرد طلا در بروکر آمارکتس بسته به نوع حساب متفاوت است. در حساب ECN کم‌ترین میزان اسپرد ممکن ارائه می‌شود که در زمان های مختلف بازار و بسته به میزان عرضه و تقاضا تغییر می‌کند. در حساب ECN، کمیسیون هم دریافت می‌شود. برای اطلاع از اسپرد طلا و سایر نماده و هم‌چنین میزان کمیسیون روی دکمه زیر کلیک کنید تا در سایت اصلی آمارکتس اسپردهای در لحظه را مشاهده کنید.

حساب کریپتو در آمارکتس

حساب کریپتو در آمارکتس

حساب کریپتو یا رمز نگاری در آمارکتس برای کسانی مناسب است که می‌خواهند موجودی و ارز پایه‌ی حساب خود را به بیت کوین نگه‌داری کنند. ارز پایه‌ی این حساب بیت کوین است که با واحد MBT نمایش داده می شود. هر MBT معادل 0,001 بیتکوین است(1MBT = 0,001 BTC). برای افتتاح این نوع حساب به حداقل واریز 10 MBT (معادل یک صدم بیت کوین) نیاز است.

حساب کریپتو در آمارکت کارمزد یا کمیسیون ندارد و اسپرد آن به صورت شناور از 1.3 پیپ است. همچنین تمامی اردرها در این حسابف از طریق Market Execution یا اجرای بازار تکمیل می‌شوند.

نمادهایی که در این حساب ارائه می‌شود شامل جفت ارزها و نمادها در بازار فارکس (42 نماد)، فلزات (7 نماد)، شاخص‌های معاملاتی (16 نماد)، بازار کالا (11 نماد)، اوراق قرضه (2 نماد) و بازار رمز ارزها یا کریپتوکارنسی (19 رمز ارز) می‌باشد.

درصد استاپ اوت در حساب کریپتو یا رمز نگاری، مشابه حساب استاندارد، 20 درصد است. میزان مارجین برای پوزیشن های هج شده، 50 درصد تعیین شده است. حداکثر میزان لوریج مجاز در حساب کریپتو آمارکتس، 1 به 500 است در حالی که در سایر حساب‌ها، تا 1 به 3000 ارائه می شود.

حساب فیکس آمارکتس

حساب فیکس یا اسپرد ثابت در آمارکتس

حساب فیکس (fix spread)یا اسپرد ثابت آمارکتس، حسابی است که اسپرد آن به‌صورت ثابت است و شناور نیست. البته این اسپرد ثابت صرفاً برای جفت ارزهای فارکس و فلزات است. در شاخص‌ها، کالاها و سهام، اوراق قرضه و کریپتوکارنسی همچنان اسپرد شناور است و خبری از اسپرد ثابت نیست.

اسپرد این حساب از 3 پیپ شروع می‌شود. نکته دیگر این است که حساب های فیکس در این کارگزاری دارای 4 رقم اعشار هستند که در محاسبه پیپ یا اسپرد باید مورد توجه قرار دهید.

نمادهایی که در این حساب ارائه می‌شود شامل جفت ارزها و نمادها در بازار فارکس (28 نماد)، فلزات (7 نماد)، شاخص‌های معاملاتی (16 نماد)، بازار کالا (11 نماد)، اوراق قرضه (2 نماد)، بازار رمز ارزها یا کریپتوکارنسی (27 رمز ارز)، بازار سهام (427 نماد) و 19 نماد در بازار ETF می‌باشد.

در این حساب به دو شیوه اردرها اجرا می‌شوند. Market Exectuion و Instant Execution. بسته به اینکه کدام را موقع افتتاح حساب انتخاب کنید، برای معاملات شما همان لحاظ خواهد شد.

اسپرد حساب فیکس آمارکتس

برای اینکه مقایسه شما بین بروکرهای مختلف و بررسی میزان اسپرد راحت‌تر شود، ما در اینجا از اسپرد حساب فیکس آمارکتس برای شما اسکرین‌شات تهیه‌کرده‌ایم. این اسکرین‌شات در تاریخ 9 نوامبر 2022 در بازار نیویورک تهیه‌شده است. در این اسکرین‌شات کریپتوکارنسی یا رمز ارزها را نیاورده‌ایم چراکه وضعیت اسپرد آن‌ها مانند سایر حساب ها است و در حساب فیکس آمارکتس، رمز ارزها اسپرد ثابت ندارند.

اسپرد حساب فیکس آمارکتس

حساب اسلامی آمارکتس

حساب سواپ فری یا اسلامی در آمارکتس، حسابی است که در آن به ازای باز ماندن معاملات در شب، کارمزد گرفته نمی‌شود. برای اطلاع از مفهوم دقیق سواپ و رول اور، توصیه می‌کنیم مقاله سواپ در فارکس را مطالعه کنید.

بروکر آمارکتس برای مسلمانان حساب اسلامی یا سواپ فری ارائه می‌کند. به‌این‌ترتیب که در معاملات جفت ارزها و فلزات برای حساب‌های اسلامی حذف خواهد شد. حساب اسلامی برای هر سه نوع حساب استاندارد، فیکس و ECN ارائه می‌شود. فقط کافی است آن را فعال کنید. می‌توانید از طریق این لینک قوانین کامل حساب‌های اسلامی در آمارکتس را مطالعه کنید.

نحوه ایجاد حساب اسلامی در آمارکتس

بعدازاینکه حساب خود را ایجاد کردید باید وارد کابین تریدری آمارکتس شوید. بعد از ورود، مانند تصویر زیر، از نوار سمت راست گزینه معامله کردن را انتخاب کنید. در لیست، گزینه حساب اسلامی را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی آن می‌توانید حسابی که می‌خواهید سواپ فری یا اسلامی شود را انتخاب کنید.

نحوه تبدیل حساب به اسلامی در آمارکتس

قوانین لوریج بالا در آمارکتس در حساب‌های مختلف

همانطور که ذکر شد، در حساب های استاندارد، اسپرد ثابت و ecn تا لوریج 1 به 3000 ارائه می‌شود ولی ارائه این میزان از لوریج شرایط دیگری هم دارد. به طور مثال لوریج 1 به 3000 در فارکس و فلزات، صرفا برای سرمایه و اکوئیتی کمتر از 1000 دلار ارائه می‌شود. در جدول های زیر می‌توانید قوانین مربوط به لوریج با توجه به میزان اکوئیتی و سرمایه را بازارهای مختلف و حساب‌های مختلف مشاهده کنید.

فارکس و فلزات

میزان اکوئیتی حسابحداکثر لوریج در حساب‌های استاندارد، فیکس و ecnحداکثر لوریج در حساب‌ کریپتو
کمتر از 1,000 دلار1:30001:500
1,000 تا 5,000 دلار1:20001:500
5,000 تا 10,000 دلار1:10001:500
10,000 تا 50,000 دلار1:5001:500
بیشتر از 50,000 دلار1:2001:200

شاخص‌ها، کالا و اوراق قرضه

اقتصاد حسابلورج
کمتر از 250,000 دلار1:100
250,000 تا 500,000 دلار1:50
بیشتر از 500,000 دلار1:20

ارزهای دیجیتال

نماد کریپتوکارنسیمیزان لوریج – اکوئیتی حساب کمتر از 250,000 دلارمیزان لوریج – اکوئیتی حساب بیشتر از 250,000 دلار
BTC/USD، BTC/EUR1:1001:5
سایر نمادهای ارز دیجیتال1:101:2

توجه: حداکثر لوریج برای بازار سهام در حساب های آمارکتس 1:10 است.
در حساب‌های بر پایه EUR، اکوئیتی با نرخ فعلی ارز محاسبه می‌شود.

جدول های فوق از این لینک استخراج شده‌اند و برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به آنجا مراجعه کنید. در ادامه به چند سوال متداول درباره انواع حساب آمارکتس پاسخ می‌دهیم. فراموش نکنید که هر زمان سوالی داشتید می‌توانید از چت آنلاین یا پشتیبانی تلگرامی آرسی فارکس بپرسید.

سوالات متداول

بروکر آمارکتس چند نوع حساب دارد؟

بروکر آمارکتس چهار نوع حساب برای کاربران خود ارائه می‌دهد که شامل حساب اسپرد ثابت (فیکس یا Fixed)، حساب استاندارد، حساب ECN و حساب کریپتو است. از اینجا می‌توانید حساب‌های مختلف را ایجاد کنید.

آیا انجام معاملات اسکالپی در آمارکتس مجاز است؟

بله، برای این منظور می‌توانید از حساب ecn یا استاندارد استفاده کنید.

اسپرد حساب ecn در آمارکتس چقدر است؟

حساب سواپ فری یا اسلامی در آمارکتس، حسابی است که در آن به ازای باز ماندن معاملات در شب، کارمزد گرفته نمی‌شود. نحوه تبدیل حساب به اسلامی را در بالا با شکل توضیح داده‌ایم.

آیا در آمارکتس می‌توان ارزهای دیجیتال را معامله کرد؟

بله در هفت روز هفته و 24 ساعته می‌توانید در آمارکتس ارزهای دیجیتال را معامله کنید.

آیا معاملات در حساب‌های آمارکتس شامل کمیسیون می‌شود؟

فقط در حساب های ecn کمیسیون یا کارمزد به ازای معاملات کسر می‌شود. حساب های استاندارد، فیکس و کریپتو کمیسیون ندارند.

4.8/5 - (21 امتیاز)
37 نظرات و سوالات شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات و نظرات
سجاد
3 ماه قبل

بفرمایید اسپرد طلا توو کدوم حساب کنتره ودراون حساب حداقل اسپرد چقدر هست

فرهاد
5 ماه قبل

سلام
وقت به خیر
حداکثر تعداد پوزیشن های قابل ایجاد در هر حسابتون چقدر است، چون من تا به حال چند بار به همین علت مجبور به تغییر برکر شده ام .
قابل توضیح اینکه
اساسا استراتژی من پوزیشن بالا با سود کم هست

محسن۶۶
7 ماه قبل

ببخشید استراتژی من براساس پندیینگ اوردر هست شما کدام نوع حساب رو پیشنهاد میدین؟مارکت اکزیوشن یعنی با گپ معامله باز میشه؟

محسن۶۶
7 ماه قبل

سلام خدا قوت ممنون از مطالب خوبتون ببخشید با دویست دلار حساب ای سی ان ایا از همان ابتدا اهرم ۳۰۰۰ لحاظ میشود یا شرایط خاصی داره چون یکی از دوستان گفت لورج امارکت ۱۰۰۰ و شرایط لورج ۳۰۰۰ فرق میکنه و هرکسی نمیتونه فعالش کنه.ممنون از سایت خوبتون عاقبت بخیرشید.

حامد رئیسی
8 ماه قبل

درخصوص کد رفرال هم توضیح بدین.که با معرف بریم تاثیری رو کمیسیون داره یا نه

حامد رئیسی
8 ماه قبل

سلام من نوسان گیرم تایم فریم ۵دیقه و یک دیقه توصیه شما کدوم حسابه.واینکه اسپرد و کارمزد امارکتس با بروکر آلپاری چقدر تفاوت داره؟من چند ساله آلپاری کار میکنم انگار جسارت نمیکنم از اونجا بیام امارکتس.یه چیزی بگین خاطر جم بشم

بشیری
9 ماه قبل

سلام باتشکر از مطالب خوب و تخصصی شما
من در بروکر آمارکت ثبت نام کردم ولی توی انتخاب نوع حساب مطمئن نیستم. شما برای سرمایه حدود 3هزار دلار چه نوع حسابی را پیشنهاد میدین؟

فواد رحمانی
10 ماه قبل

سلام
من توی یک سایتی خوندم که آمارکتس حساب سنتی دارد. این مطلب درسته؟ چون توی لیست حساب ها نتونستم گزینه سنتی رو پیدا کنم

ملکوتی
11 ماه قبل

ممنون از بررسی کامل و جامع شما درباره بروکر آمارکتس

علی
11 ماه قبل

سلام
ببخشید نماد نزدک داخل آمارکتس چیه؟

شاهین
11 ماه قبل

سلام.برا کسی که معامله هاش بیشتر از یک روز باز بمونه کدوم حساب خوبه؟ecn یا استاندارد.مثلا حساب استاندارد برا هرروز ک معامله باز میمونه برا حجم ۰.۰۵ هرروز ۱/۵ دلار کارمزد میگیره.میخواستم بدونم حساب ecn جقدر میگیره؟

Ussss
1 سال قبل

سلام ، داخل ایران برای حساب آمارکت متاتریدر نیاز به فیلتر شکنه یا نه؟

شکوفه
1 سال قبل

من داخل بروکر آلپاری هم حساب دارم که به توصیه دوستان داخل این بروکر هم حساب باز کردم. میتونم بگم که آمارکتس در مقایسه با آلپاری اسپرد و سواپ کمتری داره. با تشکر از سایت از مجموعه آرسی فارکس

پژمان
1 سال قبل

سلام . من از استراتژی اسکالپ برای ترید استفاده میکنم. بهترین حساب برای یه اسکلپر در آمارکتس کدوم نوع حسابه؟

فاطمه
1 سال قبل

سلام. خسته نباشین
بروکر آ مارکت حساب با اسپرد ثابت در متاتریدر 5 هم داره؟

AMIR
1 سال قبل

سلام ممنون بابت اطلاعات.یه سوال دارم، حساب ecn رو میشه رو متا5 هم استفاده کرد؟
و اینکه درحال حاضر با فیلترشکن باید کار کرد یا فیلتر نیست؟

محمود
1 سال قبل

سلام و روز‌ بخیر
ecn اسپرد نداره ولی بجاش کارمزد2ونیم دلاری میگیره ولی تو لیست میزان اسپرد طلا رو18 زده!!!
و اینکه ۲ونیم دلار چجوری محاسبه میشه؟
یعنی ب ازای هر۱۰۰۰دلار سود و ضرر ۲ونیم دریافت میکنه یا تعداد دفعات معاملات ب ۱لات برسه ۲ونیم میگیره؟

نیازی
1 سال قبل

آیا حساب نانو آمارکتس ارائه میشه؟

Forex Trader
1 سال قبل

کامل و مفید. ممنون

مریم
1 سال قبل

سلام میخواستم بپرسم نماد داوجونز در آمارکتس چیه؟ اسپردش چقدره؟

درباره ما

سلب مسئولیت و افشای ریسک: تمام مطالب و محتوای ارائه‌شده در سایت آرسی فارکس، اعم از مقالات، ویدئوها، آموزش‌ها، تحلیل‌ها، خبرها و کلیه متون، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود.