آموزش ایجاد اندیکاتور و اکسپرت با ChatGPT بدون دانش برنامه نویسی

این روزها همه‌جا صحبت از ChatGPT و هوش مصنوعی است. مهم‌ترین سؤال برای تریدرها در ارتباط با چت جی پی تی این است که آیا این هوش مصنوعی در بازارهای مالی مثل فارکس و ارز دیجیتال کاربرد دارد؟ آیا می‌توانیم با این هوش مصنوعی در پلتفرم تریدینگ ویو، اندیکاتور و ربات دلخواه خود را کد نویسی کنیم؟ آرسی فارکس قرار است در این آموزش به تمام این سؤالات پاسخ دهد و شما را با دنیای ترید با هوش مصنوعی در بازارهای مالی شگفت‌زده کند. همراه ما باشید.

اهمیت تریدینگ ویو و ChatGPT در بازارهای مالی

اهمیت تریدینگ ویو و ChatGPT در بازارهای مالی

تریدینگ ویو یک پلتفرم آنلاین است که امکان تجزیه و تحلیل  نمودارها و شاخص‌ها را برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی فراهم می‌کند. اکثر تریدرهای حرفه ای برای تحلیل تکنیکال در بازار فارکس و ارزهای دیجیتال از این پلتفرم استفاده می‌کنند. با ابزارهای نموداری پیشرفته و کاربرپسند خود، به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها در دنیای ترید و معامله‌گری تبدیل‌شده است. برای افزایش بیشتر قابلیت‌های TradingView، معامله‌گران می‌توانند از توانایی ChatGPT استفاده کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد اندیکاتور‌ها و ربات‌های معاملاتیِ سفارشی ایجاد کنند و معاملات بهینه‌تری را انجام دهند.

تریدینگ ویو یک پلتفرم مبتنی بر ابر است که داده‌های بازار و ابزارهای نموداری را در زمان واقعی به معامله‌گران ارائه می‌دهد. منظور از مبتنی بر ابر (cloud) این است که اگر به فرض شما یک تحلیل روی یک نمودار انجام دهید، به همان صورت و اتوماتیک روی آن نمودار ذخیره می‌شود و هرزمان با هر کامپیوتر یا موبایل دیگری مراجعه کنید، آن تحلیل یا یادداشت‌های مربوط به  آن را خواهید دید. مزیت دیگر این پلتفرم قابلیت های پیشرفته آن است که تحلیل‌ها را راحت‌تر می‌کند. همچنین هر زمان تحلیلی ارائه دهید به راحتی می‌توانید آن را با بقیه به اشتراک بگذارید و با سایر معامله‌گران به بحث و تبادل‌نظر بپردازید.

هوش مصنوعیِ ChatGPT چیست؟

چت جی پی تی یک مدل زبانی مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند در هر زمینه‌ای حتی مباحث تخصصی مختلف مورداستفاده قرار گیرد. ازجمله می‌تواند در ایجاد اندیکاتور‌ها و ربات‌های سفارشی برای تریدینگ ویو استفاده شود. این هوش مصنوعی به‌عنوان یک ربات چت کننده طراحی‌شده است و تمام مکالمات انسان را درک می‌کند. درواقع به راحتی می‌توانید با آن چت کنید و هر سوالی از او دارید بپرسید. ممکن است چطور می‌توان از این هوش مصنوعی برای ترید استفاده کنیم؟ در پاسخ باید بگوییم که ما از این هوش مصنوعی به عنوان یک دستیار متخصص کمک می‌گیریم. از آن به‌عنوان یک دستیار برنامه‌نویس استفاده می‌کنیم و از او می‌خواهیم برای ما استراتژی های معاملاتی، اکسپرت و ربات معامله‌گر و اندیکاتورهای اختصاصی ایجاد کند.

آشنایی مقدماتی با تریدینگ ویو

برای استفاده کامل از تریدینگ ویو با چت جی پی تی، درک اصول اولیه TradingView و ویژگی‌های آن مهم است. این بخش یک نمای کلی از نمودارها، ابزارها و اسکریپت‌های تریدینگ ویو را ارائه می‌دهد. ما در کتاب و مقاله آموزش تریدینگ ویو جامع‌ترین راهنمای این پلتفرم را آماده کرده ایم. اگر در تریدینگ ویو حساب ایجاد نکردید، میتوانید از طریق زیر یک حساب رایگان باز کنید.

آموزش تریدینگ ویو به همراه pdf

نحوه ایجاد و استفاده از اندیکاتور های تریدینگ ویو

اندیکاتورها بخش مهمی از تریدینگ ویو هستند و توسط معامله‌گران برای کمک به شناسایی روندها و الگوها در بازارها استفاده می‌شوند. این پلتفرم طیف گسترده‌ای از اندیکاتورهای داخلی را ارائه می‌دهد، اما معامله‌گران همچنین می‌توانند اندیکاتورهای سفارشی خود را با استفاده از زبان برنامه‌نویسی تریدینگ ویو ایجاد کنند. نام زبان برنامه‌نویسی در تریدینگ ویو، پاین اسکریپت (Pine Script) است.

قبل از هرچیز، اگر در تریدینگ ویو حساب ایجاد نکردید، میتوانید از طریق زیر یک حساب رایگان باز کنید.

Pine Script یک زبان برنامه‌نویسی است که توسط TradingView برای ساخت اندیکاتورهای تکنیکال سفارشی و استراتژی‌های معاملاتی ایجاد شده است. حال بیایید مراحل ایجاد اندیکاتور سفارشی توسط این زبان برنامه‌نویسی را بررسی کنیم.

مراحل ایجاد اندیکاتور سفارشی در تریدینگ ویو

برای ایجاد یک اندیکاتور سفارشی در Pine Script برای تریدینگ ویو می‌توانید این مراحل را دنبال کنید:

1- ابتدا وارد قسمت چارت‌های تریدینگ ویو شوید. سپس از پایین صفحه گزینه Pine Editor را کلیک کنید.

2- پارامترهای اندیکاتور خود را با استفاده از تابع study() ازجمله نام، نوع و مقدار پیش‌فرض هر پارامتر تعریف کنید.

3- با استفاده از تابع plot() محاسبه اصلی را برای اندیکاتور خود ایجاد کنید. این تابع به شما امکان می‌دهد یک خط، هیستوگرام یا سایر تصویرسازی‌ها را برای اندیکاتور خود تعریف کنید.

4- هرگونه محاسبات یا منطق اضافی را در صورت نیاز برای اندیکاتور اختصاصی خود اضافه کنید.

5- کد خود را ذخیره کنید و نشانگر سفارشی خود را به نموداری در تریدینگ ویو اضافه کنید تا آن را تست کنید.

در پایین یک نمونه برای شما قرار داده‌ایم.

کد نمونه برای اندیکاتور در پلتفرم تریدینگ ویو
نمونه کد اندیکاتور در پلتفرم تریدینگ ویو – ایجاد شده توسط ChatGPT

البته نگران نباشید! همین کد را هم ما توسط ChatGPT نوشته‌ایم:) در ادامه نحوه کار با آن را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه نوشتن اکسپرت و استراتژی معاملاتی

همان‌طور که در بالا هم اشاره شد، اندیکاتورها و استراتژی‌های معاملاتی (اکسپرت یا ربات معامله‌گر) در تردینگ ویو، توسط زبان برنامه‌نویسی پاین اسکریپت نوشته می‌شود. در پلتفرم تریدینگ ویو ربات معامله‌گر (اکسپرت) تحت نامِ استراتژی شناخته می‌شود. درواقع با فعال کردن استراتژی، ما ربات معامله‌گر را فعال کرده‌ایم و می‌توانیم سیگنال آنلاین از آن دریافت کنیم. همچنین می‌توانیم عملکرد آن ربات را درگذشته ارزیابی کنیم.

1- ابتدا وارد قسمت چارت‌های تریدینگ ویو شوید. سپس از پایین صفحه گزینه Pine Editor را کلیک کنید.

2- روی قسمت Open کلیک کنید. در قسمت Create New، گزینه Strategy را انتخاب کنید.

نحوه ایجاد اندیکاتور اختصاصی در تریدینگ ویو

3- یک کد پیش‌فرض برای شما ایجاد می‌شود که می‌توانید به‌عنوان قالب اصلی اکسپرت از آن استفاده کنید.

البته در این آموزش قرار نیست ما کد نویسی کنیم. فقط کافی است از ChatGPT بخواهیم که او این کار را برای ما انجام دهد.

ایجاد اندیکاتور اختصاصی با ChatGPT و استفاده از آن

حال که با اندیکاتورها در تریدینگ ویو آشنا شدیم، بدون معطلی سراغ ChatGPT می‌رویم تا کار با آن را شروع کنیم. برای وارد شدن به چت جی پی تی نیاز است ابتدا وارد این لینک شوید. اگر اکانت ندارید، ابتدا ثبت نام کنید.

هرچند که ChatGPT به زبان فارسی هم پاسخ ما را می‌دهد اما برای اینکه پاسخ‌های دقیق‌تری بگیرید، بهتر است به زبان انگلیسی با این چت بات گفتگو کنید. اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید، به راحتی می‌توانید از گوگل ترنسلیت استفاده کنید.

ساخت اندیکاتور و اکسپرت اختصاصی با چت جی پی تی
گفتگو با ChatGPT جهت ساخت اندیکاتور و اکسپرت اختصاصی

در فیلم بالا مشاهده می‌کنید که ما دقیقاً مثل یک انسان به ChatGPT سلام کردیم. ایده‌ی خود را به این چت بات توضیح دادیم. از او خواستیم که نظرش را در مورد ساخت اندیکاتور اختصاصی جهت دریافت سیگنال خرید و فروش به ما بگوید. همچنین به او توضیح دادیم که می‌خواهیم این کار را با ترکیب دو اندیکاتور ATR و SMA انجام دهد. 

جواب او جالب بود. نه تنها در مورد این ایده توضیح داد، بلکه همان ابتدا برای ما یک نمونه اولیه از این اندیکاتور اختصاصی را ساخت!

در کادر مشکی رنگ کد برای ما نوشته شده است. از طریق گزینه Copy Code می‌توانیم کد نوشته شده را کپی کنید. کد نوشته شده توسط چت جی پی تی را برای شما هم در پایین قراردادیم.

//@version=4
study("ATR + SMA Custom Indicator - ChatGPT by RCForex", overlay=true)


// Input variables
len_sma = input(title="SMA Length", type=input.integer, defval=20)
atr_period = input(title="ATR Period", type=input.integer, defval=14)
atr_threshold = input(title="ATR Threshold", type=input.float, defval=0.5)


// Calculate SMA
sma_val = sma(close, len_sma)


// Calculate ATR
atr_val = atr(atr_period)


// Generate buy and sell signals
buy_signal = crossover(close, sma_val) and atr_val > atr_threshold
sell_signal = crossunder(close, sma_val) and atr_val > atr_threshold


// Plot signals
plotshape(buy_signal, title="Buy Signal", style=shape.triangleup, location=location.belowbar, color=color.green, text="BUY")
plotshape(sell_signal, title="Sell Signal", style=shape.triangledown, location=location.abovebar, color=color.red, text="SELL")
copy-investor-amarkets

نحوه اجرای اندیکاتور اختصاصی نوشته شده توسط چت جی پی تی

حال که کد اندیکاتور اختصاصی ما توسط این چت بات نوشته شد، موقع آن است که از آن استفاده کنیم و ببینیم آیا کار می‌کند یا خیر؟

برای این منظور:

1- ابتدا وارد قسمت چارت‌های تریدینگ ویو شوید. سپس از پایین صفحه گزینه Pine Editor را کلیک کنید.

2- روی قسمت Open کلیک کنید. در قسمت Create New، گزینه Indicator را انتخاب کنید.

3- یک کد پیش‌فرض ایجاد می‌شود. تمام خطوط آن را انتخاب و پاک کنید.

4- کد داده شده توسط چت جی پی تی را در آنجا کپی و پیست کنید.

5- روی گزینه Save کلیک کنید تا ذخیره شود. سپس روی گزینه Add to chart کلیک کنید.

اندیکاتور سفارشی نوشته شده توسط چت جی پی تی
نحوه اجرای کد نوشته شده توسط ChatGPT روی نمودار تریدینگ ویو و صدور سیگنال رایگان

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، کد اندیکاتور اختصاصی بدون هیچ ایرادی کار می‌کند. سیگنال‌های صادرشده توسط آن را در چارت طلا می‌توانید مشاهده کنید. اگر مایل بودید، شما هم امتحان کنید و تجربه‌ی خود را با ما به اشتراک بگذارید.

gold trading in amarkets

ساخت ربات معامله گر با ChatGPT

در بالا در مورد ربات معامله‌گر (اکسپرت) و استراتژی معاملاتی در پلتفرم تریدینگ ویو صحبت کردیم. حال، بدون فوت وقت، به سراغ چت جی پی تی می‌رویم و از او می‌خواهیم که یک استراتژی معاملاتی برای ما طراحی کند.

بعد از تست اولیه استراتژی متوجه شدیم که یک پیغام خطا دارد. دقیقاً پیغام خطا را برای ChatGPT فرستادیم.

ساخت استراتژی و اکسپرت توسط هوش مصنوعی در تریدینگ ویو

واکنش این چت بات خیلی جالب بود. سریع منظور ما را متوجه شد و به خاطر خطای پیش‌آمده عذرخواهی کرد. درنهایت هم کد را ویرایش کرد و خطا را اصلاح کرد!

رفع خطای کد توسط چت جی پی تی
قابلیت رفع خطای کدهای برنامه نویسی توسط ChatGPT

درنهایت هم گفت امیدوارم این کد برای شما کار کند. البته باز هم پیغام خطا بود و دقیقاً بدون هیچ ویرایش و توضیحی پیغام ها برای چت جی پی تی ارسال شد. به خاطر اینکه از یک اندیکاتور پیشرفته مثل ایچی موکو در استراتژی استفاده کردیم، کمی فرایند کد نویسی پیچیده شده، ولی مهم نیست. او دقیقاً مثل یک برنامه‌نویس، شروع به رفع باگ و خطا می‌کند. 

تست استراتژی معاملاتی نوشته شده توسط ChatGPT

بعد از اینکه کد تکمیل شد، آن را داخل پاین اسکریپت ذخیره کردیم. همان‌طور که در پایین مشاهده می‌کنید، یک استراتژی سودده به ما داده است که می‌توانیم آن را هم بهینه‌تر کنیم. در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که این استراتژی معاملاتی (اکسپرت) را روی چارت S&P اجرا کرده‌ایم و از آن بک تست (بررسی عملکرد ربات معامله‌گر درگذشته) گرفته‌ایم.

اجرای کد نوشته شده توسط چت جی پی تی و تست استراتژی
نمایش سودده بودن استراتژی نوشته شده با هوش مصنوعیِ Chat GPT در شاخص بازار بورس امریکا

کاربرد چت جی پی تی در بازار ارزهای دیجیتال

اندیکاتورها و استراتژی‌هایی که توسط چت جی پی تی نوشته می‌شوند، قابلیت استفاده در بازارهای مالی مختلف را دارند. ما کد نوشته شده توسط ChatGPT را روی نمودار بیت کوین اجرا کردیم. بعد از آن تست استراتژی را اجرا کردیم. این استراتژی معاملاتی در نماد بیت کوین (BTCUSD) سوددهی بیشتری نسبت به بازار فارکس و شاخص ها داشت.

البته هر استراتژی ممکن است برای یک تایم فریم یا بازه‌ی زمانی مناسب باشد. به بیان دیگر اگر استراتژی برای تایم فریم های کوتاه‌مدت مثل 5 دقیقه نوشته شده باشد، شما نمی‌توانید آن را در بازه های بزرگ‌تر استفاده کنید. با توجه به تستی که انجام دادیم، این استراتژی برای بازار کریپتوکارنسی در تایم فریم های بزرگ مثل روزانه و هفتگی عملکرد بسیار بالاتری داشت. حال در پایین تست این استراتژی را مشاهده می‌کنید.

اجرای کد نوشته شده توسط چت جی پی تی و تست استراتژی در بازار ارزهای دیجیتال
نمایش سودده بودن استراتژی نوشته شده با هوش مصنوعیِ Chat GPT در بازار ارزهای دیجیتال (نماد بیت کوین)

نمونه اکسپرت نوشته شده با چت جی پی تی

درصورتی‌که مایل هستید کد اکسپرت نوشته شده در چت جی پی تی را امتحان کنید ما در پایین آن را برای شما قراردادیم. فقط دقت کنید که این اکسپرت به‌عنوان پیشنهاد معاملاتی یا سرمایه‌گذاری نیست و فقط به‌منظور تست قابلیت های ChatGPT در کد نویسی قرار داده شده است.

//@version=4
strategy("Ichimoku Cloud and ATR Strategy - ChatGPT by RCForex", overlay=true)


// Define Inputs
conversionPeriod = input(9, title="Conversion Line Period")
basePeriod = input(26, title="Base Line Period")
leadSpanBPeriod = input(52, title="Lead Span B Period")
atrPeriod = input(14, title="ATR Period")
atrMultiplier = input(2, title="ATR Multiplier")


// Define Indicators
conversion = sma((high + low) / 2, conversionPeriod)
base = sma((high + low) / 2, basePeriod)
leadSpanA = avg(conversion, base)
leadSpanB = sma(high + low + close, leadSpanBPeriod) / 3
atr = atr(atrPeriod)
atrStop = atr * atrMultiplier


// Define Conditions
aboveCloud = close > leadSpanA and close > leadSpanB
belowCloud = close < leadSpanA and close < leadSpanB
longSignal = aboveCloud and (close > high[1] or high > high[1])
shortSignal = belowCloud and (close < low[1] or low < low[1])


// Enter Long Position
if longSignal
    strategy.entry("Buy", strategy.long, stop=leadSpanA - atrStop, comment="Long")


// Enter Short Position
if shortSignal
    strategy.entry("Sell", strategy.short, stop=leadSpanA + atrStop, comment="Short")


// Exit Positions
strategy.exit("Exit", "Buy", stop=leadSpanA - atrStop)
strategy.exit("Exit", "Sell", stop=leadSpanA + atrStop)

مهم ترین نکات برای استفاده بهتر از ChatGPT برای ترید و معامله گری

مهندسی پرامپت یا Prompt Engineering

در ابتدا باید پرامپت را تعریف کنیم و بیان کنیم که پرامپت چیست؟ پرامپت (Prompt) همان متن ورودی به هوش مصنوعی برای انجام دستور ما است. بیان دیگر؛ همان متنی که برای هوش مصنوعی می‌نویسیم تا خواسته‌ی موردنظر ما را انجام دهد، پرامپت نام دارد.

پس درواقع هوش مصنوعی ChatGPT بر اساس پرامپت که به آن داده‌ایم پاسخ می‌دهد و هرچقدر پرامپت نوشته شده دقیق‌تر باشد؛ پاسخ هم دقیق‌تر و کامل‌تر خواهد بود. با افزایش استفاده از هوش‌های مصنوعی مثل چت باتها (نمونه بارز آن چت جی پی تی)، هوش مصنوعی سازنده عکس (مثل دالی – DALL-E و Midjourney…) نیاز به بهینه‌سازی پرامپت ایجاد شد. بعد از آن علمی به نام مهندسی پرامپت (Prompt Engineering) نیز توسعه یافت. هدف آن بهبود خروجی از هوش مصنوعی و همچنین کاهش هزینه توکن ها بود.

درواقع هرچه پرامپت کوتاه‌تر باشد، هزینه مصرف‌شده برای تولید خروجی (واحد آن توکن است) کمتر می‌شود. پس نتیجه می‌گیریم که روی نوشته‌ای که می‌نویسیم خیلی باید حساس باشیم. در ابتدای متن به شما توصیه کردیم که خواسته‌های خود را بهتر است از چت جی پی تی به‌صورت انگلیسی بپرسید. علت آن همین مورد است. 

توجه به به روز نبودن این چت بات

در حال حاضر ChatGPT به اطلاعات به روز و آنلاین وصل نیست. البته با رونمایی از چت بات موتور جستجوی Bing این موضوع تغییر خواهد کرد چرا که در مورد جستجوی بینگ، چت جی پی تی هم ادغام‌شده است و به دیتای بروز متصل است. 

پس دقت کنید که از نسخه‌ی فعلی چت جی پی تی نمی‌توان برای تحلیل واقع روز و خبرهای جدید استفاده کرد. هرچند که متدهایی هست که توسط اکستنشن ها و یا فاین تون کردن توسط api، دیتاهای جدید را وارد کرد ولی این بحث از حوصله‌ی این مقاله خارج است.

اشتباهات رایجی که باید از آنها اجتناب کرد:

مانند هر سیستم معاملاتی خودکار، برخی از اشتباهات رایج وجود دارد که معامله‌گران باید از آن‌ها آگاه باشند و از آن‌ها اجتناب کنند. این‌ها شامل بهینه‌سازی بیش‌ازحد ربات‌ها، نادیده گرفتن ریسک‌های موجود در معاملات خودکار و اتکای کورکورانه به ربات‌ها بدون داشتن درک روشنی از بازار مالی است. یادآوری این نکته مهم است که اگرچه چت باتِ GPT یک سیستم پیشرفته است، اما جایگزینی برای تجزیه و تحلیل دقیق و مهارت‌های تصمیم‌گیری صحیح نیست.

سوالات متداول

آیا می‌توان از چت‌جی‌پی‌تی‌ (ChatGPT) برای ترید در بازارهای مالی استفاده کرد؟

بله، شما می‌توانید از این هوش مصنوعی به عنوان دستیار ترید به شکل های مختلفی استفاده کنید ولی نباید به طور کامل به آن اعتماد کنید. در این آموزش ما به شما نشان دادیم که چطور توانستیم با استفاده این هوش مصنوعی ربات معامله‌گر و اندیکاتور بسازیم. 

آیا هوش مصنوعی می‌تواند برای ما استراتژی معاملاتی طراحی کند؟

به طور کلی بله ولی نیاز به اقداماتی دارد. به طور مثال، دیتا و اطلاعات ChatGPT به روز نیست ولی اگر بتوانید ابتدا دیتاهای جدید را به آن وارد کنید، می‌تواند آن‌ها را آنالیز کند و با توجه به اینکه همه روش‌ها و استراتژی های معاملاتی را از قبل آموزش دیده است، می‌توان در ورود و خروج از معامله و طراحی استراتژی به ما کمک کند.

آیا می‌توان با استفاده از ChatGPT اکسپرت متاتریدر برای معامله در فارکس ساخت؟

بله امکان پذیر است ولی اگر دانش برنامه نویسی MQL5 ندارید برای شما مشکل خواهد بود و با چالش های زیادی روبرو می‌شوید. راه ترین راه، استفاده از تریدینگ ویو است که بعد می‌توانید در تریدینگ ویو، الارم ایجاد کنید و آن را به متاتریدر انتقال دهید. 

جمع بندی

در این مقاله، ما یک آموزش جامع در مورد نحوه استفاده از ChatGPT و AI برای ترید ارائه دادیم. در طول مقاله، اصول تریدینگ ویو را پوشش دادیم، نحوه ایجاد اندیکاتورها و ربات‌های سفارشی با استفاده از ChatGPT را نشان دادیم، نکات و بهترین روش‌ها را برای استفاده از ChatGPT برای ترید ارائه کردیم و اشتباهات رایجی را شناسایی کردیم که باید از آن‌ها اجتناب کرد. ما همچنین چندین نمونه از اندیکاتورها و ربات‌های سفارشی ایجاد شده با ChatGPT را ارائه کردیم.

چشم‌انداز آینده برای ادغام ChatGPT و ابزارهای معاملاتی مثل تریدینگ ویو امیدوارکننده است. این روزها از ظهور هوش مصنوعی به‌عنوان انقلاب صنعتی چهارم اطلاق می‌شود و پیش‌بینی می‌شود خیلی از موارد زندگی ما را تغییر دهد و خیلی از مشاغل تغییر خواهند کرد. نظر شما چیست؟  به نظر شما این تحول سریع در هوش مصنوعی کدام مشاغل را می‌تواند تغییر بدهد؟ آیا می‌تواند کلاً شغل تریدری را از بین ببرد و کلاً همه معاملات به‌صورت ربات انجام شود؟ حتماً نظرتان رو در پایین با ما به اشتراک بگذارید تا ما هم نظر خود را بدهیم. ممنون که در این آموزش همراه تیم آرسی فارکس بودید و امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

4.6/5 - (38 امتیاز)
تیم تحریریه آرسی فارکس
33 نظرات و سوالات شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات و نظرات
علی
9 ماه قبل

سلام چطور رباتی که ساختیم رو به معامله زده وصل کنم ممنون میشم توضیح بدین

سیدجواد
9 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من نظر chat-gpt راجع به بیت کوین رو پرسیدم ولی گفت تا سپتامبر 2021 فقط اطلاعات داره و نمیتونه نظر بده. پیامش رو اینجا میذارم

As an AI language model, I don’t have real-time data or the ability to analyze current market trends. My knowledge was last updated in September 2021, so I cannot provide specific information on the current price or future movements of BTCUSD (Bitcoin to USD) pair.

However, it’s important to note that the price of BTCUSD can be highly volatile and influenced by a variety of factors, including market demand, regulatory developments, technological advancements, investor sentiment, and macroeconomic conditions. It is advisable to consult financial experts or refer to reputable sources that provide up-to-date market analysis and insights for accurate information on BTCUSD price movements.

نظر شما چیه؟ میشه از هوش مصنوعی برای تحلیل بیت کوین استفاده کرد؟

هانیه
9 ماه قبل

بی نظیر بود ممنون

ترانه
11 ماه قبل

سلام. من معمولا کامنت یا نظر نمیدم ولی می خواستم از شما به خاطر این مقاله تشکر کنم چون خیلی به دردم خورد.
یکم دسترسی به chatgpt توی ایران سخته برای همین من این سایتها رو در تلگرام خوندم گفتم شاید به درد کسی بخوره میذارم اینجا

سایت‌های مشابه ChatGPT

اساساً، ChatGPT یک «چت‌بات» مبتنی بر هوش مصنوعی است که می‌تواند هر سوالی را جواب دهد. چت جی‌پی‌تی می‌تواند موضوع‌ها و مباحث پیچیده‌ای را در حوزه‌های تخصصی مختلف درک کند.

آدرس 10 سایت رایگان مشابه سایت ChatGPT به شرح زیر است:

1. chat.tgbot.co

2. chat.theb.ai

3. freechatgpt.chat

4. fastgpt.app

5. freegpt.cc

6. freegpt.one

7. chatgpt.ddiu.me

8. chat.ninvfeng.xyz

9. aitoolgpt.com

10 chatsverse.xyz

رسول
1 سال قبل

بله همینطور است جایگزین کامل تریدرهای انسانی خواهد شد

علی
1 سال قبل

سلام و خسته نباشید
در مورد اندیکاتور سیگنال که نوشتید سوال داشتم
واقعا کارایی داره؟ من ییخواستم داخل تریدینگ ویو اجراش کنم، پیغام خطا داد
چطور باید ازش استفاده کنم؟

ثنا نریمانی
1 سال قبل

سلام
ما که الان برای استفاده از چت جی پی تی محدودیت داریم، میشه از سایتهای مشابه مثل freegpt.one استفاده کنیم؟ شما تاییدش میکنید؟

سالار
1 سال قبل

سلام
من اینو امتحان کردم، دیگه برای فارسی جواب نمیده. فارسی که مینویسی دیگه هیچ جواب نمیده
راه حلی دارید؟

ایوب
1 سال قبل

سلام چگونه بایدبراتریدازش استفاده کنم تازه اشناشدم

hadi123
1 سال قبل

سلام و خسته نباشید اموزش قسمت بک تست استراتژی هم میزارین روی گذشته نمودار و اینکه برای بک تست گرفتن نیاز به خرید اکنت تریدینگ ویو هست یا فقط با ثبت نام رایگان میشه بک تست گرفت ممنون

Reza
1 سال قبل

سلام. ببخشید من کد اندیکاتور سیگنال که گذاشتین رو کپی کردم داخل همون pine script ولی عمل نکرد
علتش چیه؟

سعید
1 سال قبل

مرسی داداش مشتی هستی
خیلی باحاله این جت جی پی تی
من دیگه بدون اون نمیتونم زندگی کنم

MAX
1 سال قبل

برا اکانت چت جی پی تی از هر سایتی برا شماره مجازی استفاده کردم قبول نکرد

Forex Girl
1 سال قبل

اینقدر باهوشه که آدم ازش میترسه….🙀
من تونستم با توضیحات شما داخل تریدینگ ویو و chatgpt حساب باز کنم، اندیکاتور خودتون رو هم امتحان کردم واقعا عالی بود و جواب داد. سپاس از زحمتای شما

حسین
1 سال قبل

من میخواستم اکانت بسازم نوشته بود به خاطر‌استقبال زیاد فعلا باز نیست و به زودی دوباره دسترسی باز میشه

Nakisa
1 سال قبل

ممنون از اموزش کاملتون
چت جی پی تی خیلی خوبه ولی لاگین کردن از ایران‌سخته و اینکه فارسی خوب جواب نمیده
در کل بنظرم اینده با اینه

تارا
1 سال قبل

من تونستم وارد chatgpt بشم ولی شماره ایران‌قبول نمیکنه چیکار‌باید بکنم؟

مهدی
1 سال قبل
پاسخ به  تارا

از نامبرلند میتونی شماره open ai بخری

مهیار کاظمی
1 سال قبل

عالی بود خداقوت

سهیل
1 سال قبل

سلام واقعا ممنونم
خسته نباشین. من همین الان با همین chatgpt یک اندیکاتور نوشتم
خیلی معرکس
اندیکاتور رو گذاشتم روی اتریوم توی تریدینگ ویو و قشنگ داره سیگنال میده

فعلا سوالی ندارم و فقط خواستم تشکر کنم که اینقدر خوب توضیح دادین

محمد حسین
1 سال قبل
پاسخ به  سهیل

حاجی اینجا paste کن دوستان هم بتونن دیدگاه بگیرن ازش.

درباره ما

سلب مسئولیت و افشای ریسک: تمام مطالب و محتوای ارائه‌شده در سایت آرسی فارکس، اعم از مقالات، ویدئوها، آموزش‌ها، تحلیل‌ها، خبرها و کلیه متون، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود.