راهکار عملی ساخت اکسپرت معاملاتی در آرتریدر

معامله در یک ارز یا بازار سهام مستلزم مجموعه ای از قوانین برای مطابقت دارد – این تنها راه موفقیت است. حتی سرمایه گذاری بلندمدت شامل پیروی از قوانین خاصی است که انتخاب دارایی و محاسبه مدت سرمایه گذاری را تنظیم می کند.
سیستم های معاملاتی
چنین مجموعه ای از قوانین را می توان سیستم معاملاتی نامید. دومی ممکن است بر اساس تحلیل تکنیکال یا تحلیل بنیادی باشد.
تجزیه و تحلیل فنی به معنای تجزیه و تحلیل نمودار یک ابزار است. با کمک شاخص های مختلف یا الگوهای قیمت شناخته شده انجام می شود.
تحلیل بنیادی شامل تجزیه و تحلیل اخبار، اطلاعات داخلی، آمار و غیره است که به تصور پویایی فعلی و پیش‌بینی حرکت بیشتر قیمت کمک می‌کند.
ربات های معامله گر
هنگامی که معامله گر تصمیم خود را در مورد نوع تجزیه و تحلیل مناسب برای خود می گیرد، شروع به معامله می کند. با گذشت زمان، تجارت آنها به کمال نزدیک می شود و به روال روزانه آنها تبدیل می شود. و سپس، معامله گر تصمیم می گیرد تا استراتژی خود را خودکار کند.
خودکارسازی تحلیل بنیادی نسبتاً سخت است. این نیاز به مهارت های برنامه نویسی برای ایجاد ربات هایی دارد که می توانند اخبار را “خواندن و تجزیه و تحلیل” کنند. تجربه کار با هوش مصنوعی حتی بهتر است. بنابراین، تعداد چنین معامله‌گرانی نسبتاً محدود است، در حالی که کارایی چنین سیستم‌هایی بیشتر از سیستم‌های مبتنی بر تحلیل فناوری نیست.
خودکارسازی سیستم معاملاتی مبتنی بر تحلیل تکنیکال بسیار آسان‌تر است. اگر از اندیکاتورها تشکیل شده باشد، کافی است زبان برنامه نویسی پلتفرم معامله گر را بدانید.
به عنوان مثال، در فارکس محبوب ترین پلتفرم متاتریدر 4 است. برای نوشتن یک ربات معامله گر برای این پلتفرم، زبان برنامه نویسی MQL4 لازم است، یعنی باید یک زبان برنامه نویسی را مطالعه کنید.
کجا می توان بدون مهارت برنامه نویسی ربات ساخت؟
بازارها در حال توسعه هستند و فرصت های جدیدی برای خودکارسازی سیستم های معاملاتی ظاهر می شود.
یک گزینه عالی برای ایجاد یک ربات تجاری برای کسانی که هیچ زبان برنامه نویسی نمی دانند، یک پلتفرم چند بازاری R StocksTrader خواهد بود. این یک سازنده استراتژی ساده و قابل درک داخلی دارد. اگر مهارت برنامه نویسی ندارید، برای خودکارسازی سیستم معاملاتی شما در نظر گرفته شده است. تنها چیزی که نیاز دارید یک تجربه متوسط ​​در تجارت است تا بفهمید قیمت بسته شدن/باز شدن چیست و حداقل/حداکثر قیمت کندل مورد علاقه شما چیست.
شرح سیستم معاملاتی
من سعی خواهم کرد با نشان دادن نحوه ایجاد یک ربات معامله گر در R StocksTrader به عنوان مثال یک سیستم معاملاتی بسیار ساده متشکل از دو نشانگر، به تمام سوالات احتمالی شما پاسخ دهم.
اولین و مهمترین چیزی که در ابتدا به آن نیاز خواهید داشت یک سیستم معاملاتی است. باید قوانین روشنی برای باز کردن موقعیت های خرید و فروش داشته باشد. برای جلوگیری از اشتباه، باید تمام شاخص ها را روی نمودار ترسیم کنید.
در مورد ما، باز کردن یک موقعیت خرید به شکل زیر خواهد بود:

4/5 - (2 امتیاز)
تیم تحریریه آرسی فارکس
0 نظرات و سوالات شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات و نظرات
درباره ما

سلب مسئولیت و افشای ریسک: تمام مطالب و محتوای ارائه‌شده در سایت آرسی فارکس، اعم از مقالات، ویدئوها، آموزش‌ها، تحلیل‌ها، خبرها و کلیه متون، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود.