رفع تحریم متاتریدر 4 و 5 و بازگشت به اپ استور

خبر خوب برای تریدرها و بروکرها این است که متاتریدر 4 و 5 مجدد به اپ استور بازگشت و دیگر مشکلی برای دانلود ندارد. حذف متاتریدر از اپ استور در 23 سپتامبر 2022 اتفاق افتاد ولی هم‌اکنون از 6 مارس 2023 برای دانلود از AppStore در دسترس هستند. فرآیند بازگردانی مدتی طول کشید و طی آن MetaQuotes توضیحات گسترده‌ای را به اپل ارائه کرد.

پس از حل‌ و فصل همه مسائل و اطمینان از اینکه برنامه‌های iOS به‌طور کامل با الزامات اپل مطابقت دارند، MetaQuotes با خوشحالی اعلام کرد که بازگردانی موفقیت آمیز است. Renat Fatkhullin، مدیرعامل متاکوتس دراین‌باره می‌گوید: 

«خوشحالیم که این مشکل حل‌شده است و توانستیم با اپل به توافق برسیم. “شرکت ما به الزامات هر بازاری احترام می‌گذارد و همیشه در تلاش است تا آن‌ها را برآورده کند. ما در قبال کاربران خود احساس مسئولیت می‌کنیم و بنابراین، تمام تلاش خود را برای ارائه به‌موقع در مورد مسائل مطرح‌شده از سوی اپل انجام دادیم. همچنین می‌خواهم تریدرها، بروکرها و رسانه‌ها تشکر کنم؛ چراکه به‌طور فعال حمایت خود را از ما نشان دادند.»

Renat Fatkhullin, CEO of MetaQuotes
بازگشت متاتریدر 4 به اپ استور با اپدیت جدید
بازگشت متاتریدر 5 به اپ استور با اپدیت جدید

پلتفرم متاتریدر یک پلتفرم معاملاتی است که به‌طور عمده در بازار فارکس و معاملات CFD مورداستفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر نرم‌افزار متاتریدر 4 و 5 برای معاملات ارز دیجیتال هم استفاده می‌شود. متاتریدر 4 به‌طور مختصر MT4 (MetaTrader 4) هم نامیده می‌شود و در میان تریدرها بسیار پرکاربرد و محبوب می‌باشد. این پلتفرم به‌قدری مشهور و پرکاربرد است که می‌توان گفت، معامله‌گر و تریدری پیدا نمی‌شود که نام آن را نشنیده باشد.

زمانی که این دو اپلیکیشن از اپ استور حذف شده بودند، تنها کاربرانی می‌توانستند مجدد آن‌ها را نصب کنند که حداقل یک‌بار درگذشته آن را در گوشی خود نصب داشتند. بنابراین حالا که متاتریدر 4 و متاتریدر 5 مجدد به اپ استور بازگشته‌اند، بهتر است آن‌ها را الان نصب کنید تا اگر مجدد حذف شدند؛ شما همچنان به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

آیا اکنون متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را می‌توان در دستگاه های اپل نصب کرد؟ بله برای دانلود متاتریدر برای همه دستگاه‌ها من‌جمله اپل می‌توانید به صفحه دانلود متاتریدر مراجعه کنید.

آیا احتمال این وجود دارد که مجدد متاتریدر از اپل استور حذف شود؟ احتمال این مورد خیلی کم است ولی شما می‌توانید احتیاط کنید و الان متاتریدر در گوشی یا آیپد اپل خود نصب کنید که در آینده هم اگر حذف شد، بتوانید استفاده کنید.

0 نظرات و سوالات شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات و نظرات
درباره ما

سلب مسئولیت و افشای ریسک: تمام مطالب و محتوای ارائه‌شده در سایت آرسی فارکس، اعم از مقالات، ویدئوها، آموزش‌ها، تحلیل‌ها، خبرها و کلیه متون، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود.