تغییرات جدید در سیستم محاسبه بونوس – بروکر آمارکتس

اطلاعیه زیر جهت اطلاع مشتریان آمارکتس در خصوص تغییرات در سیستم محاسبه بونوس منتشرشده است. آن را مطالعه کنید و اگر سوالی داشتید می‌توانید از ما بپرسید. با آرزوی موفقیت و معاملات پرسود برای شما.

مشتریان و همکاران گرامی؛

به اطلاع شما می‌رسانیم که از اول آوریل 2023 (12 فروردین 1402)، سیستم محاسبه بونوس در متاتریدر 4 به سیستمی جدید، راحت‌تر و شفاف‌تر، مشابه آنچه در پلتفرم متاتریدر 5 استفاده می‌شود، ارتقا خواهد یافت.

سیستم جدید محاسبه بونوس در آمارکتس چندین مزیت را ارائه می‌دهد که به صورت خلاصه عبارت‌اند از:

  1. بونوس به عنوان «اعتبار» نمایش داده می‌شود، نه مانند قبل به عنوان «موجودی». به این ترتیب، همیشه می‌توانید مقدار دقیق بونوس‌ها را در حساب معاملاتی خود مشاهده کنید. مبلغ بونوس‌ها در قسمت « Equity اکوئیتی یا موجودی در لحظه» حساب کاربری قرار می‌گیرد که می‌توان در صورت برداشت از آن استفاده کرد.
  2. در صورتی که بیشتر سرمایه حساب خود را برداشت کنید، بونوس هم قسمتی از آن حذف می‌شود و به طور کامل حذف نخواهد شد. قبلاً اگر می‌خواستید از حساب دارای بونوس برداشت کنید، باید ابتدا بونوس را به طور کامل حذف می‌کردید.

نظر آرسی فارکس در این خصوص:

نکته قابل توجه این است که در بقیه بروکرها (مثل روبو فارکس) در صورتی که بخواهید از حساب دارای بونوس برداشت کنید، ابتدا باید کل بونوس را کنسل کنید. ولی با این تغییر در کارگزاری آمارکتس، سیستم بونوس بهینه تر خواهد شد و کاربری که می‌خواهد مبلغ خود را برداشت کند، نیاز نیست کل بونوس را حذف کند. صرفاً مقداری از بونوس کنسل خواهد شد و مابقی آن فعال خواهد ماند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و ضوابط بونوس، لطفاً به این لینک مراجعه کنید.

سوالات متداول

آیا در صورت برداشت وجه در آمارکتس، بونوس لغو می‌شود؟

برداشت وجه می‌تواند با کسر جزئی از بونوس مطابق با قوانین زیر همراه باشد:

اگر سهم وجه بونوس پس از برداشت بیش از 90٪ اکوییتی (موجودی در لحظه) حساب باشد، بونوس به طور کامل حذف می‌شود.
اگر سهم وجه بونوس پس از برداشت بیش از 20٪ از اکوییتی (موجودی در لحظه) حساب باشد، بخشی از بونوس حذف می‌شود.
اگر سهم وجه بونوس پس از برداشت کمتر از 20٪ از اکوییتی (موجودی در لحظه) حساب باشد، بونوس حذف نخواهد شد.

انتقال به سیستم جدید محاسبه بونوس چگونه اتفاق می افتد؟

هنگام انتقال به سیستم جدید محاسبه بونوس، وجوه بونوس ابتدا از موجودی حساب معاملاتی متاتریدر 4 شما کسر می شود. متعاقبا، این وجوه بونوس به خط “اعتبار” اضافه می شود.

آیا انتقال به سیستم جدید محاسبه بونوس در متاتریدر 4 بر پوزیشن های بازتأثیر می گذارد؟

خیر، تاثیری ندارد

اگر فقط در حساب متاتریدر 4 خود وجوه بونوس داشته باشم چه اتفاقی می افتد؟

اگر فقط وجوه بونوس در حساب معاملاتی خود داشته باشید، به خط “اعتبار” منتقل نمی شوند. با این حال، آنها همچنان برای ترید در دسترس خواهند بود. اگر حساب معاملاتی خود را تأمین مالی کنید، می‌توانیم بونوس را به سیستم جدید انتقال دهیم.

اگر موقعیت های باز در حساب خود داشته باشم چه می شود؟ آیا هنگام کسر بونوس از حساب و قبل از انتقال آن به سیستم محاسبه جدید، آنها به اجبار بسته خواهند شد؟

انتقال به سیستم جدید محاسبه بونوس در آخر هفته که بازارها بسته هستند انجام می شود. از این رو، موقعیت های شما به دلیل ناکافی بودن حاشیه آزاد به اجبار بسته نخواهد شد. استثنا، موقعیت‌های باز در جفت ارزهای دیجیتال است که در صورت نداشتن وجوه رایگان کافی برای باز نگه داشتن آنها، بسته می‌شوند و توسط شرکت بازگشایی می‌شوند.

حساب من به Cashback متصل است. کجا نمایش داده خواهد شد؟

کش بک در قسمت «اعتبار» نمایش داده می‌شود و مشابه پلتفرم متاتریدر 5، در «موجودی» گنجانده می‌شود.

چه زمانی می توان بونوس را تا حدی از حساب معاملاتی کسر کرد؟

اگر سهم مبلغ بونوس‌ها پس از برداشت بیش از 20 درصد از موجودی باشد، مقداری از بونوس حذف می‌شود. مقدار کسر بونوس با فرمول زیر محاسبه می‌شود:
(وجوه بونوس / اکوییتی (موجودی در لحظه) پس از برداشت*100 – 20%) / 100 * اکوییتی (موجودی در لحظه) پس از برداشت.

یک مشتری 5000 دلار از وجوه خود (قسمت موجودی)، 1000 دلار در قسمت بونوس (که به عنوان اعتبار نمایش داده می‌شود) و یک موقعیت باز با ضرر شناور 300 دلار در حساب معاملاتی خود دارد. اکوییتی (موجودی در لحظه حساب) 5700 دلار است. مشتری 1500 دلار برداشت می‌کند. موجودی معادل 3500 دلار، بونوس 1000- دلار و اکوییتی (موجودی در لحظه) 4200- دلار خواهد بود.

پس از برداشت، سهم وجوه پاداش 1000 / 4200 * 100 = 23.81٪ خواهد بود که بیش از 20٪ است. در این صورت، بونوس به مبلغ 3.81 درصد از اکوییتی (23.81٪ – 20٪) تا حدی کسر خواهد شد: 3.81 / 100 * 4200 = 160.02 دلار.

تیم تحریریه آرسی فارکس
0 نظرات و سوالات شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات و نظرات
درباره ما

سلب مسئولیت و افشای ریسک: تمام مطالب و محتوای ارائه‌شده در سایت آرسی فارکس، اعم از مقالات، ویدئوها، آموزش‌ها، تحلیل‌ها، خبرها و کلیه متون، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود.