آموزش کپی تریدینگ روبو فارکس(CopyFX)

آموزش کپی تریدینگ روبو فارکس

کپی اف ایکس یک پلتفرم سرمایه‌گذاری و کپی کردن معاملات در کارگزاری روبو فارکس است. توسط پلتفرم کپی تریدینگ روبو فارکس می‌توانید به عنوان یک تریدر حرفه ای یا یک سرمایه‌گذار، فعالیت و کسب درآمد کنید. برای فعالیت در این پلتفرم در ابتدا باید مشخص کنید که شما قرار است به عنوان سرمایه‌گذار در آن عضو شوید یا اینکه به عنوان یک تریدر. آرسی فارکس به عنوان نماینده رسمی روبو فارکس، نسخه کامل آموزشی فارسی CopyFX را برای ایرانیان عزیز فراهم کرده است.

اطلاعیه بسیار مهم:

با توجه به خبر قطع همکاری روبو فارکس و بلاتکلیفی کاربران فعلی، ادامه کار با بروکر روبوفارکس اصلاً توصیه نمی‌شود. در صورتی که برای برداشت از حساب و انتقال پوزیشن های باز خود نیاز به کمک دارید، میتوانید به پشتیبانی تلگرام آرسی فارکس پیام دهید.

از بروکر آمارکتس می‌توانید به عنوان جایگزین روبوفارکس استفاده کنید. در آمارکتس می‌توانید از روش ریالی بدون کارمزد و تتر… استفاده کنید. مشابه روبو فارکس سیستم کپی تریدینگ هم پشتیبانی می‌شود. تا فرصت هست مبلغ خود را انتقال دهید و از شرایط ویژه انتقال بروکر استفاده کنید. در تلگرام با ما در ارتباط باشید.

کپی‌اف‌ایکسِ تریدر یا سرمایه گذار؟

برای اینکه بتوانید به راحتی آموزش های مورد نیاز خودتان را پیدا کنید، آموزش های کپی اف ایکس را به دو قسمت تقسیم بندی کرده ایم. راهنمای سرمایه گذار و راهنمای تریدر copyFX.

راهنمای سرمایه گذار کپی اف ایکس

در بخش راهنمای سرمایه‌گذار CopyFX به شما آموزش می‌دهیم که چطور در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس به‌عنوان تریدر عضو شوید و کسب درآمد کنید. از این طریق بقیه می‌توانند معاملات را شما را ببینند یا کپی کنند.

راهنمای تریدر کپی اف ایکس روبو فارکس

در بخش راهنمای تریدر CopyFx به شما آموزش می‌دهیم که چطور در پلتفرم کپی تریدینگ روبو فارکس به‌عنوان سرمایه‌گذار عضو شوید و معاملات تریدر موردنظر را در حساب خود کپی کنید و بتوانید یک سرمایه‌گذاری خوب انجام دهید.

تریدر کسی است که می‌تواند در بازارهای مالی مانند فارکس یا بورس جهانی و یا بازار ارزهای دیجیتال معامله و کسب درآمد کند. هر تریدر موفق توسط این پلتفرم می‌تواند درآمد خود را افزایش دهد و درواقع با استفاده از مهارت خود سود خود را افزایش دهد. به این صورت که توسط پلتفرم کپی‌اف‌ایکس معاملات او به سایر سرمایه‌گذاران نمایش داده می‌شود و آن‌ها در صورت تمایل می‌توانند دقیقاً همان معاملات را برای خود در حساب خود اجرا کنند. در این صورت تریدر می‌تواند علاوه بر سودی که خود از معاملات خود به دست می‌آورد، از طریق سایر سرمایه‌گذاران هم کسب درآمد کند. در خصوص جزئیات آن در ادامه بحث خواهیم کرد.

سرمایه‌گذار در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس چه کسی است؟ سرمایه‌گذار در این پلتفرم کسی هست که نمی‌خواهد یا نمی‌تواند خودش معامله کند و مایل است معاملات یک تریدر دیگر را برای خود کپی کند و درواقع مدیریت حساب خود را به شخص دیگری بسپارد و از فرصت‌های درآمدزایی در بازارهای مالی بدون درگیر شدن استفاده کند.

تا اینجا متوجه شدیم که هر شخص برای استفاده از این پلتفرم در ابتدا باید مشخص کند که به چه صورت می‌خواهد در این پلتفرم فعالیت کند به‌عنوان تریدر یا سرمایه‌گذار؟

آرسی فارکس به‌عنوان نماینده رسمی بروکر روبو فارکس در پایین برای شما دو بخش آماده کرده است تا به این پلتفرم کپی تریدینگ روبوفارکس (کپی‌اف‌ایکس) تسلط کامل پیدا کنید و از آن کسب درآمد دلاری کنید. با توجه به تصمیم خود که می‌خواهید به‌عنوان سرمایه‌گذار یا تریدر فعالیت کنید، جزئیات آن را  می‌توانید ببینید.

راهنمای سرمایه‌گذار CopyFX

آموزش کپی تریدینگ روبو فارکس(CopyFX)- 6

در این بخش به شما آموزش می‌دهیم که چطور در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس به‌عنوان سرمایه‌گذار عضو شوید و معاملات تریدر موردنظر را در حساب خود کپی کنید و بتوانید یک سرمایه‌گذاری خوب انجام دهید. در پایین می‌توانید لیست آموزش‌های CopyFX سرمایه‌گذار را ببینید:

 • مراحل ایجاد حساب Investor
 • نحوه انتخاب تریدر برای سرمایه‌گذاری
 • نحوه اتصال به Trader
 • حالت‌های مختلف کپی کردن معاملات
 • نحوه مدیریت تنظیمات حساب کپی‌اف‌ایکس

آموزش ایجاد و مدیریت حساب سرمایه‌گذار در CopyFX

مراحل ایجاد حساب سرمایه‌گذار در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس​

برای اینکه بتوانید در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس سرمایه‌گذاری کنید، نیاز به یک حساب از نوع اینوستور یا سرمایه‌گذار دارید. حساب مناسب برای سرمایه‌گذاری در این پلتفرم را می‌توانید از طریق مراحل زیر ایجاد کنید.

copy-investor-amarkets

1- ابتدا باید در کارگزاری روبوفارکس ثبت‌نام کنید و یک حساب معاملاتی ایجاد کنید(آموزش ثبت نام روبوفارکس). اگر قبلاً در این کارگزاری ثبت‌نام کرده‌اید و صرفاً می‌خواهید یک اکانت به‌منظور عضو شدن در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس بسازید می‌توانید نحوه ایجاد اکانت معاملاتی روبو فارکس را مطالعه کنید.

توجه بفرمایید که تمام اکانت‌های ساخته‌شده در پلتفرم متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ قابلیت استفاده از پلتفرم کپی‌اف‌ایکس رادارند. به‌استثنای اکانت‌های ساخته‌شده در پلتفرم متاتریدر ۵ که قابلیت netting آن‌ها فعال است که در آن‌ها نمی‌توانید از این سیستم استفاده کنید. برای اطلاع بیشتر می‌توانید مطلب انواع اکانت‌های روبوفارکس را مطالعه کنید.

2- تریدری که می‌خواهید از حساب او کپی کنید را از بخش رتبه‌بندی کپی‌اف‌ایکس پیدا کنید و سابسکرایب کنید.

نحوه انتخاب تریدر برای سرمایه‌گذاری

چگونه یک تریدر را برای سرمایه‌گذاری پلتفرم کپی‌اف‌ایکس روبوفارکس انتخاب کنیم؟ وقتی می‌خواهید یک تریدر را برای سرمایه‌گذاری و کپی معاملات خود انتخاب کنید توصیه می‌کنیم که به چهار شاخص زیر توجه کنید.

1- Trader’s profitability index

با استفاده از این شاخص می‌توانید میزان حرفه‌ای بودن و شایستگی یک معامله‌گر را با توجه به میزان ثبات درآمد او متوجه شوید.

2- Trader’s activity

توسط این شاخص می‌توانید میزان فعالیت یک تریدر را متوجه شوید. تریدر حرفه‌ای معمولاً بیش از یک هفته کار و فعالیت معاملاتی خود را رها نمی‌کند و از این شاخص می‌توانید متوجه شوید که یک تریدر چه میزان فعالیت می‌کند و چقدر به کار خود متعهد است.

3- Trader’s trading style

توسط شاخص سبک معاملاتی تریدر می‌توانید متوجه شوید که آن تریدر موردنظر به چه سبکی معامله می‌کند آیا یک معامله‌گر تهاجمی و پر ریسک است یک معامله‌گر ریلکس تر و با آرامش بیشتری است. معامله‌گران تهاجمی ریسک بیشتری برای سرمایه‌گذاری دارند و احتمال از دست دادن بخش قابل‌توجهی از سرمایه در آن‌ها بیشتر می‌باشد.

4- Number of Trader’s subscribers

میزان سابسکریبرها یا مشترکینِ یک تریدر می‌تواند به شما بگوید که چه میزان از افراد سرمایه‌گذار به این معامله‌گر اعتماد دارند و در برنامه او سابسکرایب کرده‌اند.

نحوه اتصال به Trader

برای اینکه بتوانید در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس به تریدرها متصل شوید و آن‌ها را سابسکرایب کنید می‌توانید به سه طریق عمل کنید. به‌عبارت‌دیگر سه روش همکاری بین سرمایه‌گذاران و تریدران وجود دارد که در زیر برای شما بیان می‌کنیم:

1- در روش اول شما بر اساس حجم معاملات سودآوری که از تریدر موردنظرتان کپی کرده‌اید به تریدر کمیسیون پرداخت می‌کنید.

2- در روش دوم شما درصد کل سود را برای تمام تراکنش‌هایی که در طول اشتراک خود از تریدر کپی کرده‌اید به تریدر می‌پردازید.

3- در روش سوم که حالت اشتراک رایگان است تریدر تصمیم می‌گیرد که هیچ کمیسیونی دریافت نکند؛ بنابراین شما برای کپی کردن معاملات تریدر چیزی پرداخت نمی‌کنید.

مراحل اتصال به تریدر:

برای اینکه بتوانید به یک تریدر متصل شوید لازم است طبق مراحل زیر پیش بروید:

1- مطمئن شوید که برای این کار یکی از حساب‌های مربوط به پلتفرم‌های «MT5» یا «MT4» را انتخاب کرده‌اید که برای اطمینان از این موضوع می‌توانید لیست حساب‌هایتان را در سمت راست ناحیه‌ی کاربری یا همان ممبراریای خود مشاهده کنید.

2- در قدم بعدی باید به بخش “Rating”یا رتبه‌بندی بروید.

3- پس‌ازآن باید تریدری را که فکر می‌کنید برای شما بهتر و مناسب‌تر است انتخاب کنید و وارد پروفایل آن شوید (روی نام آن کلیک کنید).

4-تنظیمات لازم را در پنجره‌ی «Transaction copying mode» انتخاب کرده و روی “Subscribe*” کلیک کنید.

5-حال باید انتخاب خود را در یک پنجره‌ی pop-up تائید کنید.

پس از سابسکرایب کردن تریدر موردنظر، شما می‌توانید وضعیت اشتراک را در صفحه‌ی “Your subscriptions” چک کنید.

* – اگر تریدر محدودیت‌های اشتراک را تنظیم و تعیین کرده باشد، به‌جای «اشتراک»، دکمه «ارسال درخواست» را خواهید دید. پس از فشار دادن این دکمه، تریدر موردنظر، پیامی حاوی درخواست شما برای تصمیم‌گیری در مورد پذیرش یا رد آن دریافت می‌کند.

در ادامه با آرسی فارکس همراه باشید تا حالت‌های مختلف کپی کردن معاملات را برای شما شرح دهیم.

copy-investor-amarkets

حالت‌های مختلف کپی کردن معاملات

 برای کپی کردن معاملات یک تریدر در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس شما می‌توانید یکی از 3 حالت موجود برای این کار را انتخاب کنید. می‌توانید یک پارامتر خاص را سفارشی کنید که این امر به شما کمک می‌کند تا در هنگام کپی کردن تراکنش‌ها مطابق با استراتژی انتخاب‌شده، ریسک‌های خود را به‌طور مؤثرتری مدیریت کنید. پارامتر انتخابی نباید چیزی جز حالت مثبت باشد و در محدوده 0.01 تا 100.00 قرار گیرد و همچنین دقت آن دو رقم اعشار باشد.

حالت‌های مختلف کپی کردن معاملات

1- حالت اول:Proportional یا حالت متناسب:

در این حالت تراکنش‌های حساب تریدر موردنظر با حجمی کپی می‌شود که به‌طور خودکار توسط سیستم بر اساس نسبت وجوه (Equity) موجود در حساب‌های سرمایه‌گذار و تریدر در لحظه انجام هر تراکنش تعریف‌شده است. این پارامتر به‌عنوان یک ضریب اضافه بر حجم تراکنش کپی شده اعمال می‌شود و اضافه بر نسبت اکوئیتی عمل می‌کند.

 محاسبه حجم کپی شده در حالت Proportional:

 <حجم کپی شده برای سرمایه‌گذار> = < ارزش تعیین‌شده توسط سرمایه‌گذار> x <حجم معامله تریدر > x ( < اکوئیتی سرمایه‌گذار> / <اکوئیتی تریدر>)

 مثال 1:

 مقدار پارامتر = 1.00

 سرمایه تریدر= 2000 دلار

 سرمایه سرمایه‌گذار = 5000 دلار

 تریدر پوزیشن 2.50 لات را باز می‌کند -> سرمایه‌گذار آن پوزیشن را به‌صورت 1.00 x 2.50 x (5000/2000) = 6.25 لات کپی می‌کند.

مثال 2:

 مقدار پارامتر = 2.50

 اکوئیتی تریدر = 8000 دلار

 اکوئیتی سرمایه‌گذار = 2000 دلار آمریکا

 تریدر پوزیشن 2.00 لات را باز می‌کند -> سرمایه‌گذار آن پوزیشن را به‌صورت 2.50 x 2.00 x (2000/8000) = 1.25 لات کپی می‌کند.

2- حالت دوم:Classic(کلاسیک)

در حالت بعدی معاملات از حساب یک تریدر با حجمی که به‌عنوان محصول تراکنش اولیه تریدر و مقدار پارامتر تعیین‌شده توسط سرمایه‌گذار است به حساب سرمایه‌گذار کپی می‌شود.

 در این حالت، اکوئیتی نادیده گرفته می‌شود.

 محاسبه حجم کپی شده در حالت کلاسیک:

 <حجم کپی شده برای سرمایه‌گذار> = < ارزش تعیین‌شده توسط سرمایه‌گذار> x <حجم معامله تریدر>

 مثال 1:

 مقدار پارامتر = 0.50

تریدر یک پوزیشن 2.50 لات باز می‌کند -> سرمایه‌گذار آن پوزیشن را با عنوان 1.25 لات کپی می‌کند (نصف حجم در حساب تریدر بدون توجه به میزان اکوئیتی)

 مثال 2:

 مقدار پارامتر = 2.00

 تریدر یک پوزیشن 0.75 لات باز می‌کند -> سرمایه‌گذار آن پوزیشن را به‌عنوان 1.50 لات کپی می‌کند (دو برابر حجم در حساب تریدر بدون توجه به نسبت اکوئیتی)

3- حالت سوم: حالت Fixed یا ثابت

در حالت سوم تمام تراکنش‌های حساب تریدر با همان حجم ثابت تعیین‌شده توسط سرمایه‌گذار در پارامتر کپی می‌شود. در این حالت، پارامتر، مقدار فیزیکی (در لات) حجمی را نشان می‌دهد که باید توسط CopyFX در حساب سرمایه‌گذار کپی شود، صرف‌نظر از حجم تراکنش اولیه تریدر و بدون توجه به اکوئیتی حساب‌های سرمایه‌گذار و تریدر.

 محاسبه حجم کپی شده در حالت ثابت:

 <حجم کپی شده به سرمایه‌گذار> = <مقدار تعیین‌شده توسط سرمایه‌گذار>

 مثال 1:

 مقدار پارامتر = 0.10

 تریدر پوزیشن 0.83 لات را باز می‌کند -> سرمایه‌گذار آن پوزیشن را به‌عنوان 0.10 لات کپی می‌کند (بدون توجه به حجم حساب تریدر و اکوئیتی).

 مثال 2:

 مقدار پارامتر = 1.50

تریدر پوزیشن 0.79 لات را باز می‌کند -> سرمایه‌گذار آن موقعیت را به‌عنوان 1.50 لات کپی می‌کند (بدون توجه به حجم حساب تریدر و نسبت اکوئیتی).

در مورد امکانات و محدودیت‌های موجود قبل از اتصال به تریدر باید آگاه باشید.

قبل از اینکه به تریدری متصل شوید توصیه می‌کنیم که در مورد امکانات خود و محدودیت‌های فعلی ما بیشتر آگاه شوید و به موارد زیر دقت کنید.

 • شما می‌توانید Trader موردنظرتان را سابسکرایب کنید و تراکنش را بدون نصب ترمینال تجاری یا trading terminal کپی کنید. آمار تراکنش‌های کپی شده را می‌توانید در ممبراریای خود در صفحه اشتراک فعال پیدا کنید.
 • اگر تریدری را سابسکرایب می‌کنید که نوع حسابش با شما متفاوت است باید به این نکته توجه داشته باشید چراکه تفاوت در پارامترهای حساب‌ها، خطر از دست دادن کل سپرده‌ی شما را افزایش می‌دهد.
 • اگر می‌خواهید تریدری را سابسکرایب کنید سرمایه حساب شما نباید کمتر از ارزش حداقل سپرده تعیین‌شده توسط آن تریدر باشد.

 در حال حاضر سفارشات خرید و فروش برای کپی فقط در CopyFX موجود است و سرمایه‌گذار نمی‌تواند از پندینگ اردر (pending order) تریدر و همچنین سطوح Stop Loss و Take Profit کپی کند.

نحوه مدیریت اشتراک CopyFX

subscription management یا مدیریت اشتراک، توانایی سرمایه‌گذار برای کنترل وجوهی است که از طریق پلتفرم CopyFX سرمایه‌گذاری می‌کند.  در این قسمت می‌توانید تنظیمات حساب کپی‌اف‌ایکس خود را انجام دهید.

حالت توقف موقت اشتراک یا (Pause mode)

پس از فعال شدن Pause mode، تراکنش‌های جدید تریدر در حساب شما کپی نمی‌شوند. در این حالت تمام پوزیشن‌های کپی شده‌ی قبل از آن لحظه، باز می‌مانند و شما همچنان به‌عنوان مشترک فعال این تریدر نمایش داده می‌شوید و تراکنش‌های موجود همچنان می‌توانند توسط سیگنال‌های تریدر بسته شوند.

نحوه‌ی فعال کردن حالت Pause mode

برای فعال کردن این حالت لازم است طبق زیر عمل کنید:

1- وارد «تنظیمات CopyFX» شده و به قسمت «اشتراک‌های شما» یا “Your subscriptions” بروید.

2- اشتراک موردنظرتان را از لیست انتخاب کنید و به صفحه‌ای که توضیحات در آن است بروید.

3- کادر مربوط به تأیید «توقف موقت» یا “Pause” را علامت بزنید و عملکرد خود را در پنجره حالت یا modal تأیید کنید.

تنها کاری که برای غیرفعال کردن حالت “توقف موقت” باید انجام دهید این است که تیک مربوط به کادر آن را بردارید. هر اشتراکی را می‌توان بدون غیرفعال کردن حالت ” Pause” لغو کرد.

نحوه‌ی لغو اشتراک

برای لغو اشتراک از حساب تریدر، باید:

1- در ابتدا وارد «تنظیمات CopyFX» شده و به قسمت «اشتراک‌های شما» یا “Your subscriptions” بروید.

2- پیشنهاد موردنظر را پیدا کنید و روی نماد قرمز کلیک کنید تا اشتراک آن را لغو کنید.

3- سپس، در صفحه‌ای که شرایط اشتراک توضیح داده‌شده است، روی «لغو اشتراک» کلیک کنید.

4- و در مرحله‌ی بعد انتخاب خود را در یک پنجره بازشو یا pop-up تأیید کنید.

ظرف یک ساعت پس از پایان اشتراک، کمیسیون تریدر از حساب شما به حساب آن‌ها منتقل می‌شود. کمیسیون برای تمام تراکنش‌های بسته‌شده روی حساب شما که از تریدر کپی شده است محاسبه می‌شود.

آیا سابسکرایب کردن یا اشتراک چندین تریدر امکان‌پذیر است؟

لازم است بدانید که شما با استفاده از یک حساب، مجاز هستید که چند تریدر یا چندین حساب از یک معامله‌گر را سابسکرایب کنید. هنگام انتخاب این روش عملیاتی، باید مقدار وجوه موجود در حساب خود را در نظر بگیرید و دقت داشته باشید، چراکه این مقدار نباید از کل مبلغ سپرده‌های تمام معامله‌گرانی که قرار است آن‌ها را سابسکرایب کنید، کمتر باشد.

یکی از ریسک‌های احتمالی این حالت این است که هنگام باز کردن هم‌زمان پوزیشن‌ها از حساب‌های همه تریدرهایی که سابسکرایب کرده‌اید، ممکن است مارجین شما تمام شود.

راهنمای تریدر CopyFX

آموزش کپی تریدینگ روبو فارکس(CopyFX)- 7

در این بخش به شما آموزش می‌دهیم که چطور در پلتفرم کپی تریدینگ روبو فارکس به‌عنوان تریدر عضو شوید. تریدر کسی است که می‌تواند در بازارهای مالی مانند فارکس یا بورس جهانی و یا بازار ارزهای دیجیتال معامله و کسب درآمد کند.

هر تریدر موفق توسط این پلتفرم می‌تواند درآمد خود را افزایش دهد و درواقع با استفاده از مهارت خود سود خود را افزایش دهد. به این صورت که توسط پلتفرم CopyFX معاملات او به سایر سرمایه‌گذاران نمایش داده می‌شود و آن‌ها در صورت تمایل می‌توانند دقیقاً همان معاملات را برای خود در حساب خود اجرا کنند. در این صورت تریدر می‌تواند علاوه بر سودی که خود از معاملات خود به دست می‌آورد، از طریق سایر سرمایه‌گذاران هم کسب درآمد کند. 

مراحل ایجاد حساب CopyFX تریدر

در این بخش به شما آموزش می‌دهیم که چطور در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس به‌عنوان تریدر عضو شوید. تریدر کسی است که می‌تواند در بازارهای مالی مانند فارکس یا بورس جهانی و یا بازار ارزهای دیجیتال معامله و کسب درآمد کند.

هر تریدر موفق توسط این پلتفرم می‌تواند درآمد خود را افزایش دهد و درواقع با استفاده از مهارت خود سود خود را افزایش دهد. به این صورت که توسط پلتفرم CopyFX معاملات او به سایر سرمایه‌گذاران نمایش داده می‌شود و آن‌ها در صورت تمایل می‌توانند دقیقاً همان معاملات را برای خود در حساب خود اجرا کنند. در این صورت تریدر می‌تواند علاوه بر سودی که خود از معاملات خود به دست می‌آورد، از طریق سایر سرمایه‌گذاران هم کسب درآمد کند. 

مرحله اول: انتخاب پلتفرم معاملاتی

در ابتدا قبل از هرچیز، لازم است که مشخص کنید که می‌خواهید در کدام پلتفرم معاملاتی حساب تریدری بسازید. در پایین آموزش ایجاد حساب در هردو پلتفرم متاتریدر 4 و 5 برای شما قرار داده ایم.

کپی‌اف‌ایکس در MT4

برای ایجاد حساب CopyFX در پلتفرم متاتریدر 4، ابتدا وارد لینک زیر شوید و طبق عکس حساب تریدری ایجاد کنید. اگر هنوز در روبوفارکس ثبت‌نام نکرده‌اید، می‌توانید طبق راهنمای افتتاح حساب روبوفارکس اقدام کنید.

آموزش کپی تریدینگ روبو فارکس(CopyFX)- 8

در قسمت اول برای حساب کپی‌اف‌ایکس خود یک نام مستعار انتخاب کنید. این نام در مشخصات حساب شما در رتبه‌بندی نمایش داده می‌شود. در اسکرین‌شات فوق ما یک نام فرضی انتخاب کرده‌ایم . البته نام شما باید یک‌کلمه‌ای باشد.

قسمت‌های دیگر هم داخل عکس توضیح داده‌شده‌اند. در مورد گزینه‌ی آخر یعنی Affiliate code، کد xujb را وارد کنید تا بتوانید از خدمات ریبیت آرسی فارکس بهره‌مند شوید و همچنین واریز و برداشت ریالی برای حسابتان فعال شود.

بعد از کلیک کردن روی گزینه confirm، صفحه‌ای مشابه زیر خواهید دید که اطلاعات حساب شما است و حتماً باید آن را درجایی یادداشت کنید. (اسکرین شات زیر فرضی است)

آموزش کپی تریدینگ روبو فارکس(CopyFX)- 9

⚠️ برای انجام موارد فوق، حتماً باید از قبل در روبوفارکس ثبت‌نام کرده باشید. اگر هنوز در روبوفارکس ثبت‌نام نکرده‌اید، می‌توانید از طریق این لینک ثبت‌نام کنید.

کپی‌اف‌ایکس در MT5

درصورتی‌که می‌خواهید حساب CopyFX تریدر بر پایه متاتریدر ۵ ایجاد کنید می‌توانید از طریق دکمه‌ی زیر، یک حساب MT5 به حساب‌های خود اضافه کنید و به‌عنوان حساب تریدری کپی‌اف‌ایکس در متاتریدر 5 از آن استفاده کنید. فقط لازم است تنظیمات را طبق اسکرین‌شات پایین انجام دهید تا این قابلیت فعال باشد.

آموزش کپی تریدینگ روبو فارکس(CopyFX)- 10

طبق تصویر فوق تنظیمات را انجام دهید و از قسمت Account type گزینه MetaTrader 5  را انتخاب کنید. حتماً مطمئن شوید که در قسمت Hedge system گزینه Yes را انتخاب کنید که بتوانید از خدمات کپی‌اف‌ایکس تریدر استفاده کنید.

قسمت‌های دیگر هم داخل عکس توضیح داده‌شده‌اند. در مورد گزینه‌ی آخر یعنی Affiliate code، کد xujb را وارد کنید تا بتوانید از خدمات ریبیت آرسی فارکس بهره‌مند شوید و همچنین واریز و برداشت ریالی برای حسابتان فعال شود.

بعد از کلیک کردن روی گزینه confirm، اطلاعات حساب شما نمایش داده می‌شود. حتماً باید آن را درجایی یادداشت کنید.

⚠️ برای انجام موارد فوق، حتماً باید از قبل در روبوفارکس ثبت‌نام کرده باشید. اگر هنوز در روبوفارکس ثبت‌نام نکرده‌اید، می‌توانید از طریق این لینک ثبت‌نام کنید.

مرحله دوم: شارژ حساب

بعد از اینکه طبق آموزش مرحله قبل حساب تریدری خود را ایجاد کردید، لازم است حداقل 100 دلار به آن واریز کنید. البته باتوجه به استراتژی که دارید، باید تعیین کنید که چه مقدار سرمایه لازم است تا معاملات موفقی داشته باشید. از طریق این لینک می‌توانید به‌حساب خود واریز کنید. در این خصوص می‌توانید راهنمای واریز به‌حساب روبوفارکس را مطالعه کنید.

از طریق بخش Deposit می‌توانید به‌حساب خود واریز کنید. در این خصوص می‌توانید راهنمای واریز به‌حساب روبوفارکس را مطالعه کنید.

مرحله سوم: تنظیمات CopyFX

بعدازاین که واریز به‌حساب را انجام دادید، از وارد بخش CopyFX Setting شوید و تنظیمات مربوط به سابسکریپشن یا اشتراک را انجام دهید.

مرحله چهام: معامله

تبریک می‌گوییم! شما تمام مراحل را کامل کردید و در اینجا باید تمام تلاش و تمرکز خود را بر معاملات خود بگذارید. در اینجا کار تمام شده است و می‌توانید شروع به معامله کنید.

تمام عملکرد شما و میزان سودآوری بررسی می‌شود و به طور اتوماتیک کم کم در رتبه‌بندی کپی‌اف‌ایکس قرار می‌گیرید. برای دسترسی به جدول رتبه بندی، باتوجه به پلتفرمی که در آن معامله میکنید، می‌توانید نتایج را ببینید.

اگر هنوز مراحل برای شما کاملاً واضح نشده است همراه آرسی فارکس باشید تا تمام ابهامات شما رفع شود و قدم‌به‌قدم استفاده از پلتفرم CopyFX روبوفارکس را فرابگیرید.

جزییات مربوط حساب CopyFX تریدر

هر موردی که ممکن است یک تریدر فعال در روبوفارکس جهت ارائه خدمات سیگنال و کپی معاملات مواجه شود را ما به عنوان نماینده رسمی این کارگزاری آموزش می‌دهیم. همیشه با شما در اینجا از طریق بخش نظرات و در تلگرام در ارتباط هستیم و هر مورد جدیدی که نیاز به آموزش باشد را اضافه خواهیم کرد.

به‌عنوان یک تریدر در کپی‌اف‌ایکس چطور می‌توانیم کمیسیون خود را دریافت کنیم؟

در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس دو راه وجود دارد که می‌توانید کمیسیون مربوط به معاملات خود را دریافت کنید. البته همین‌طور که می‌دانید این کمیسیون مبلغی که بابت به اشتراک‌گذاری معاملات شما به سایر سرمایه‌گذاران، به شما پرداخت می‌شود. درواقع این کمیسیون به اصل سود که در معاملات خود کسب می‌کنید ارتباطی ندارد. 

۱- دریافت کمیسیون به ازای هر معامله کپی شده سود ده

۲- دریافت درصد ثابتی از کل سودی که توسط سرمایه‌گذار برای دوره سرمایه‌گذاری مشخص می‌شود.

نکته‌ای که وجود دارد در هر دو روش شما مبلغی را از دست نخواهید داد و هزینه‌ای از سرمایه شما کسر نخواهد شد.

همچنین برای شما یک فرصت فراهم است که به‌عنوان یک تریدر بدون کمیسیون (Trader without commission) کار بکنید و به این شیوه سرمایه‌گذاران حساب تجاری خود را افزایش دهید. درواقع چون در این روش، شما به ازای معاملات سودده کمیسیونی دریافت خواهید کرد می‌توانید اولویتی برای رقابت با سایر تریدرها داشته باشید.‌ 

در دو بخش تریدر کپی‌اف‌ایکس با کمیسیون و تریدر کپی‌اف‌ایکس با پرافیت جزئیات بیشتر مربوط به نحوه کسب سود تریدر در این پلتفرم را ببینید. 

TRADER ON COMMISSION

در این قسمت جزییات برنامه‌ی Trader on commission در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس را بررسی می‌کنیم.

خصوصیات تریدری که می‌خواهد از این برنامه استفاده کند:

اگر یک معامله‌گر مبتدی با حساب متاتریدر 4 هستید و عمدتاً کوتاه‌مدت معامله می‌کنید، می‌توانید از طرح همکاری مربوط به پلتفرم کپی‌اف‌ایکس استفاده کنید.

نحوه محاسبه سود تریدر

طبق این طرح، برای هر تراکنش سودآور کپی شده از حسابتان، کمیسیون ثابتی دریافت می‌کنید، که نحوه‌ی محاسبه سود شما به‌صورت زیر است:

فرمول محاسبه سود:

<کمیسیون> = <حجم معاملات سودآور بسته‌شده در جلسه یا سشن معاملاتی> * <نرخ کمیسیون فعلی> <Commission> = <Volume of profitable transactions closed over the trading session> * <The current commission rate>

زمان دریافت سود

در سه حالت، کمیسیون از حساب سرمایه‌گذار کسر می‌شود و به حساب شما انتقال می‌یابد: 1- زمانی که دوره سرمایه‌گذاری به پایان می‌رسد. در این صورت کمیسیون روز شنبه ساعت 1:00 بامداد به‌وقت سرور پرداخت می‌شود. 2-در مواقعی که سرمایه‌گذاران، اشتراک را لغو می‌کنند. در این حالت کمیسیون چند دقیقه پس از لغو اشتراک به حساب شما منتقل می‌شود. 3- زمانی که سرمایه‌گذار قبل از پایان دوره سرمایه‌گذاری، وجوه را از حساب خود انتقال می‌دهد یا برداشت می‌کند که کمیسیون چند دقیقه پس از انجام عملیات تعادل یا بالانس توسط سرمایه‌گذار منتقل می‌شود. برای تضمین و اطمینان باید بدانید که سرمایه‌گذار مجاز به برداشت کمیسیون شما یا انتقال آن به حساب معاملاتی دیگر نیست.

محدودیت‌های موجود برای تریدر

محدودیت‌هایی که لازم است به‌عنوان یک معامله‌گر در شرایط حساب‌های کپی‌اف‌ایکس از آن‌ها آگاه باشید، شامل موارد زیر است:

 • شما تنها حداکثر یک‌بار در روز مجاز هستید که شرایط اشتراک (subscription conditions) را ویرایش کنید.
 • در هنگام تعیین حداقل سپرده باید دقت داشته باشید که این مبلغ باید برای سرمایه‌گذارانی که مشترک شما هستند و به‌منظور حفظ موقعیت‌های کپی شده از حساب شما است، کافی باشد.
 • کمیسیون تراکنش‌های کپی شده نمی‌تواند کمتر از 1 دلار و بیش از 10 دلار باشد.
 • برای محاسبه کمیسیون شما، فقط پوزیشن‌های بسته‌شده در نظر گرفته می‌شود.
 • درصورتی‌که سود این پوزیشن‌ها کمتر یا برابر با ارزش کمیسیون باشد، برای پوزیشن‌ها کمیسیون دریافت نمی‌کنید.

TRADER WITHOUT COMMISSION

در این قسمت جزییات برنامه‌ی Trader without commission در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس را بررسی می‌کنیم. طرح تریدر بدون کمیسیون چیست؟

( TRADER WITHOUT COMMISSION) این طرح برای تریدرهایی که حساب MT4 و حساب‌های MT5/R StocksTrader با مدل هجینگ پوزیشن دارند، در دسترس است. طرح «تریدر بدون کمیسیون» برای معامله‌گران مبتدی یا کاربران جدید پلتفرم که می‌خواهند مشترکین جدید را سریع به دست آورند و در مقابل رقبای خود متمایز شوند، خوب است. برای شروع معامله به‌عنوان یک تریدر بدون کمیسیون و کسب وفاداری و جذب سرمایه‌گذاران، می‌توانید به فعالیت در CopyFX ادامه دهید و سود واقعی دریافت کنید.


TRADER ON PROFIT

در این قسمت جزییات برنامه‌ی Trader on profit در پلتفرم کپی اف ایکس را بررسی می کنیم.

خصوصیات تریدری که میخواهد از این برنامه استفاده کند:

اگر معامله گری باتجربه و دارای اعتماد به نفس هستید که می توانید ریسک های معاملاتی موجود را مدیریت کنید و نتایج معاملات شما در میان مدت و بلندمدت پایدار است، و همچنین دارای حساب در پلتفرم متاتریدر 4 هستید،می توانید از این طرح همکاری مربوط به پلتفرم کپی اف ایکس استفاده کنید.

نحوه محاسبه سود تریدر

طبق این طرح،شما درصدی از کل سود حاصل از مشترک خود یعنی سرمایه گذار را که مربوط به همه تراکنش های کپی شده از حساب شما در طول دوره سرمایه گذاری است را دریافت می کنید.

فرمول محاسبه سود:

<کمیسیون> = (<سود کل برای همه تراکنش ها> – <سواپ مربوط به همه تراکنش ها> – <کمیسیون فقط برای حساب های ECN/Prime>) * <درصد کمیسیون فعلی> <Commission> = (<Total profit for all transactions> – <Swaps for all transactions> – <Commissions for ECN/Prime accounts only>) * <The current commission percentage>

زمان دریافت سود

در سه حالت کمیسیون از حساب سرمایه گذار حذف می شود و به حساب شما انتقال می یابد : 1- زمانی که دوره سرمایه گذاری به پایان می رسد. در این صورت کمیسیون روز شنبه ساعت 1:00 بامداد به وقت سرور پرداخت می شود. 2-در مواقعی که سرمایه گذاران اشتراک را لغو می کنند. در این حالت کمیسیون چند دقیقه پس از لغو اشتراک به حساب شما منتقل می شود. 3- زمانی که سرمایه گذار قبل از پایان دوره سرمایه گذاری، وجوه را از حساب خود انتقال می دهد یا برداشت می کند که کمیسیون چند دقیقه پس از انجام عملیات تعادل یا بالانس توسط سرمایه گذار منتقل می شود. برای تضمین و اطمینان  باید بدانید که  سرمایه گذار مجاز به برداشت کمیسیون شما یا انتقال آن به حساب معاملاتی دیگر نیست. باید این نکته را بدانید که هنگام محاسبه سود شما، تراکنش های سودآور و غیرسودآور در نظر گرفته میشوند.

کدام‌یک از انواع حساب‌های روبوفارکس می‌توانند در پلتفرم کپی‌اف‌ایکس فعالیت کنند؟

حساب‌های زیر می‌توانند در برنامه کپی معاملاتی در روبوفارکس (CopyFX)، شرکت کنند.

ProCent, Pro, ECN, Prime, Pro-Affiliate, ECN Affiliate, Cent Affiliate.

جهت اطلاعات بیشتر می‌توانند مطلب انواع حساب‌های روبوفارکس را مطالعه کنید.

نحوه تنظیمات اشتراک کپی‌اف‌ایکس چگونه است؟

بعدازاینکه اکانت CopyFX ایجاد کردید، می‌توانید از طریق گزینه CopyFX settings تنظیمات مربوط به اشتراک یا همان subscription conditions را پیکربندی کنید. 

برای اطلاع از جزئیات این تنظیمات می‌توانید در پایین راهنمای تنظیمات اشتراک کپی‌اف‌ایکس را مطالعه کنید.

تنظیمات Subscription Conditions

بعدازاینکه در با توجه توضیحات داده در قسمت قبل حساب کپی تریدر ایجاد کردید و آن را شارژ کردید، نوبت آن است که تنظیمات اشتراک کپی‌اف‌ایکس را انجام دهید.  subscription conditions یا به عبارتی شرایط اشتراک، شامل مجموعه‌ای از پارامترهای اساسی مربوط به پیشنهاد(آفر) شما به سرمایه‌گذاران CopyFX است. این شرایط در زمان افتتاح حساب تریدری کپی‌اف‌ایکس  مشخص می‌شود و ممکن است بعداً هم در طول فرآیند معاملات تغییر کند.

بعد از ورود به بخش تنظیمات ثانویه، با یک سری پارامترها مواجه می‌شوید که به دو قسمت Primary conditions و Secondary conditions تقسیم‌شده است. در پایین تک‌تک قسمت‌ها را با شکل برای شما توضیح می‌دهیم. پس همراه آرسی فارکس به‌عنوان نماینده رسمی بروکر روبوفارکس باشید تا بتوانید دقیق‌ترین تنظیمات را انجام دهید و بعد با مشکل مواجه نشوید.

تنظیمات Subscription Conditions

تنظیمات Primary conditions کپی‌اف‌ایکس تریدر

در این قسمت Primary conditions یا شرایط اصلی مشخص‌شده توسط تریدر تنظیم می‌شود. با توجه به شکل بالا موارد شماره‌گذاری شده را به ترتیب زیر برای شما بیان می‌کنیم.

Commission scheme -1:

 Commission scheme کپی اف ایکس

با کلیک روی این قسمت یک منو باز می‌شود که شامل موارد زیر است و می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید:

 • Trader on commission
 • Trader on profit
 • Trader without commission

حالت Trader on commission نرخ ثابتی از کمیسیون را که تریدر برای هر معامله کپی شده توسط سرمایه‌گذار دریافت می‌کند را مشخص می‌کند.

حالت Trader on profi، درصد ثابتی از کل سود سرمایه‌گذار را برای تمام معاملاتی که آن‌ها کپی کرده‌اند، مشخص می‌کند.

Commission per lot -2:

 Commission per lot کپی اف ایکس تریدر -

درصورتی‌که در قسمت قبل گزینه Trader on commission انتخاب کرده باشید، گزینه‌ی Commission per lot  نمایش داده می‌شود که در این قسمت می‌توانید میزان کمیسیون به ازای هر یک لات را مشخص کنید.

درصورتی‌که در قسمت اول Trader on profit  را انتخاب کرده باشید، این قسمت به‌صورت Profit commission خواهد بود و می‌توانید مشخص کنید که چند درصد از معاملات سود ده به شما تعلق بگیرد. این درصد می‌تواند از 5درصد تا 50 درصد سود باشد.

Investment period-3:

 Investment period در تنظیمات تریدر کپی اف ایکس

در این قسمت دوره سرمایه‌گذاری را انتخاب می‌کنید. این دوره می‌تواند یک هفته، دو هفته یا چهار هفته باشد. دوره سرمایه‌گذاری یا investment period دوره‌ای است که شما پس‌ازآن از سرمایه‌گذاران کمیسیون دریافت می‌کنید. تمامی پرداخت‌ها از ساعت 1:00 بامداد شنبه به‌وقت سرور انجام می‌شود.

Period start date -4

تنظیمات کپی اف ایکس تریدر Period start date

این پارامتر نشان می‌دهد که چه زمانی پیشنهاد شما برای سرمایه‌گذاران در دسترس خواهد بود.

Affiliate commission -5

تنظیمات Affiliate commission در کپی اف ایکس روبو فارکس

در این قسمت می‌توانید کارمزد افیلییت را فعال کنید. با کلیک روی گزینه Enabled فعال خواهد شد و می‌توانید از 10 درصد تا 90 درصد را مشخص کنید.

محدودیت زمانی برای تنظیم subscription conditions

در پایین تنظیمات اولیه یک پیغام مشابه زیر مشاهده می‌کنید:

To start trading on this account, you have to specify the subscription conditions. After specifying the conditions, you will be allowed to change them only in 24 hours.

به این معنی است که بعد از تنظیم subscription conditions برای این اکانت شما صرفاً تا 24 ساعت مجاز هستید تنظیمات را تغییر دهید و بعدازآن نمی‌توانید تغییری اعمال کنید.

سایر قوانین مربوط به subscription conditions یا شرایط اشتراک:

1- باید توجه داشته باشید که شرایط اشتراک ممکن است یک‌بار در روز (در طی 24 ساعت) در هر زمان و روز هفته تغییر کند، به‌استثنای بازه زمانی ساعت 23:00 جمعه تا 12:00 صبح شنبه به‌وقت سرور.

2- شرایط به‌روز شده اشتراک از روزهای دوشنبه اعمال می‌شود. اگر شرایط در تعطیلات آخر هفته (شنبه، یکشنبه) تغییر کند، در یک روز دوشنبه پس‌ازآن اعمال می‌شود.

3- شرایط ثانویه (اضافی) یا secondary conditions تنها پس از مشخص شدن شرایط اصلی ممکن است تنظیم شوند. این نوع شرایط را در هرلحظه می‌توان تغییر داد اما بیشتر از یک‌بار در ساعت نیستند و بلافاصله اعمال می‌شوند.

4-مورد بعدی که باید بدانید این است که شما اگر به‌عنوان یک تریدر باشید نمی‌توانید سرمایه‌گذاران را از کپی کردن تراکنش‌ها از حسابتان منع کنید، اما تحت شرایط خاصی ممکن است حساب شما از رتبه‌بندی حذف شود این شرایط شامل موارد زیر است:

 • زمانی که شما هنگام باز کردن حساب خود شرایط اصلی اشتراک را مشخص نکرده باشید.
 • هنگامی‌که شما “By request” را در قسمت “Subscription mode” انتخاب کرده‌اید، اما تیک مربوط به “Show in the Rating” را علامت نزدید.
 • زمانی که موجودی حساب شما از 50 درصد از محدودیت‌های مربوط به ایجاد پیشنهاد‌ها جدید که توسط سیستم تعیین‌شده است کمتر باشد.

تنظیمات Secondary conditions کپی‌اف‌ایکس تریدر

در این قسمت Secondary conditions یا شرایط ثانویه مشخص‌شده توسط تریدر تعیین می‌شود. با توجه به شکل بالا موارد شماره‌گذاری شده را به ترتیب زیر برای شما توضیح می‌دهیم.

1- Minimum deposit

تنظیمات حداقل واریز در کپی اف ایکس تریدر

از طریق قسمت Minimum deposit تریدر می‌تواند مشخص کند که هر سرمایه‌گذار حداقل چه مقدار باید موجودی داشته باشد تا بتواند در این حساب مشترک شود.

2- Investor subscription mode

 Investor subscription mode کپی اف ایکس تریدر

در این قسمت دو گزینه وجود دارد:

 • Free
 • By Request

حالت “By request” به این معنی است که شما فرصتی دارید تا درخواست‌های سرمایه‌گذاران برای اشتراک در حساب خود را تأیید یا رد کنید. اگر می‌خواهید حساب شما در رتبه‌بندی نمایش داده شود، کادر “Show in Rating” را علامت بزنید.

3- Transfer the commission to

تنظیمات Transfer the commission to

شما می‌توانید هر اکانتی را برای انتقال کمیسیون از سرمایه‌گذاران مشترک انتخاب کنید.

4- Delay time

تنظیمات Delay time  در کی اف ایکس روبو فارکس

مدت‌زمانی است که پس‌ازآن تراکنش‌های شما در CopyFX Tradewall ظاهر می‌شوند. اگر صفر قرار دهید، بلافاصله تریدهای شما در قسمت Tradewall نمایش داده می‌شود.

5- Trading strategy name

تنظیمات Trading strategy name

نشان‌دهنده‌ی عنوان استراتژی معاملاتی شما به‌عنوان تریدر است.

6- Trading strategy

تنظیمات Trading strategy کپی اف ایکس تریدر

مشخص‌کننده‌ی استراتژی معاملاتی شما است. در این قسمت تریدر می‌تواند یک توضیح در مورد نحوه معامله و استراتژی خود بیان کند.

بعد از تکمیل تنظیمات، روی گزینه Send کلیک کنید تا تنظیمات شما اعمال شود.

سخن پایانی

در این آموزش ما سعی کردیم به‌صورت جامع و تصویری تمام توضیحات مربوط به پلتفرم کپی تریدینگ بروکر روبو فارکس(CopyFX) را توضیح دهیم. امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد. کپی ترید در فارکس و سایر بازارهای مالی یک امکان بسیار کارآمد است که اگر به درستی از آن استفاده شود، می‌تواند برای سرمایه‌گذار و تریدر درآمد زا باشد.

اگر سؤالی راجع به هر بخش داشتید می‌توانید در پایین از ما بپرسید. ما در اسرع وقت به شما در اینجا پاسخ‌ خواهیم داد. هم‌چنین ساپورت تلگرامی آرسی فارکس مثل همیشه در خدمت شما خواهد بود.

با آرزوی معاملات پرسود برای شما

آرسی فارکس، نماینده رسمی بروکر روبوفارکس

 

4.7/5 - (7 امتیاز)
10 نظرات و سوالات شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات و نظرات
اردلان
9 ماه قبل

چرا شایعه درست میکنید من هنوز هنوز دارم با روبو فارکس کار میکنم و واریز و برداشت هم هیچ مشکلی ندارم و از یوزر های قدیمی روبو فارکس هستم

میرزا
10 ماه قبل

عالی بود ممنون از توضیحات کامل و با جزییات
خداقوت و خسته نباشید به تیم آرسی فارکس

ابوالفضل
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید میخواستم ببینم امکان افتتاح حساب کپی ترید بصورت خصوصی وجود دارد یعنی برای عموم قابل رویت نباشد

ابوالفضل
11 ماه قبل

سلام امکان ایجاد حساب کپی ترید به صورت خصوصی وجو د دارد یاخیر؟ یعنی برای عموم قابل نمایش نباشد

مجید شیرازی
1 سال قبل

عالی بود. من حتی به پشتیبانی خود روبوفارکس پیام دادم. فقط لینک میفرستادن و میگفتن تیکت بزنید
من با همین آموزش تونستم حساب تریدریمو فعال کنم و دوستام بهش وصل شدن. واقعا یه تشکر جانانه از تیم خوب آرسی فارکس دارم

شیدا
1 سال قبل

کپی ترید ربوفارکس‌ برای متاتریدر ۵ هم هست یا فقط متاتریدر چهاره؟

درباره ما

سلب مسئولیت و افشای ریسک: تمام مطالب و محتوای ارائه‌شده در سایت آرسی فارکس، اعم از مقالات، ویدئوها، آموزش‌ها، تحلیل‌ها، خبرها و کلیه متون، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود.