کپی ترید آمارکتس: راهنمای جامع سرمایه‌گذاری و کسب درآمد

کپی ترید آمارکتس یک پلتفرم سرمایه‌گذاری و کپی کردن معاملات در کارگزاری AMarkets است. توسط پلتفرم کپی تریدینگ آمارکتس می‌توانید به یک تریدر حرفه‌ای متصل شوید و معاملات او را برای خود کپی کنید. یا اینکه به عنوان یک تریدر حرفه‌ای، استراتژی های معاملاتی بسازید و سود مضاعف دریافت کنید. 

توسط این راهنما و آموزش کامل کپی ترید، می‌توانید به صورت عملی نحوه پیدا کردن تریدر سود ده را یاد بگیرید و همراه تیم آرسی فارکس باشید و با کمک ما بتوانید از معاملات تریدرهای حرفه‌ای بهره ببرید و کسب درآمد دلاری کنید. اگر هم تریدر حرفه‌ای هستید، مرحله به مرحله به شما آموزش می‌دهیم که چطور بتوانید از معاملات خود سود بیشتری دریافت کنید و بتوانید به ازای کپی شدن معاملات خود توسط دیگران، سود دریافت کنید.

سیستم کپی تریدینگ آمارکتس چیست؟

سیستم کپی تریدینگ در آمارکتس به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا با کپی کردن معاملات تریدرهای حرفه‌ای  و دریافت سیگنال از استراتژی های آن‌ها، کسب سود کنند. همچنین تریدرهای حرفه‌ای از کمیسیون‌هایی که بابت کپی شدن از استراتژی‌هایشان دریافت می‌کنند، سود می‌برند.

سیستم کپی تریدینگ در بروکر آمارکتس در ابتدا به صورت ارائه حساب RAMM بود. این بروکر در سال گذشته (27 آگوست 2022) با ادغام ویژگی حساب‌های رم و حساب‌های کپی ترید، یک سیستم منحصربه‌فرد جدید ساخته است که امکانات بیشتری مثل مدیریت ریسک حساب و ضرر کلی را اضافه کرده است. اگر با اصطلاح حساب‌های رم و انواع روش‌های کپی ترید آشنا نیستید، می‌توانید در صفحه آموزش کپی تریدینگ اطلاع جامعی در مورد تمام روش‌های آن کسب کنید. 

پلتفرم کپی تریدینگ در بروکر AMarkets روش‌های بهینه‌ای جهت مدیریت ریسک دارد که می‌توان میزان ضرر احتمالی را کنترل کرد و برای آن حداکثر میزان ضرر تعیین کرد. این روش باعث می‌شود که بتوان به‌طور بهینه معاملات کپی شده را مدیریت کرد و اگر تریدری به هر دلیل از میزان ضرر تعیین‌شده تجاوز کند، کپی معاملات از او متوقف شود. 

در این راهنما می‌خواهیم همان اول به سراغ اصل مطلب برویم و در پایان آموزش مطالب دیگر مثل مزایا و معایب کپی تریدینگ در آمارکتس و سایر مسائل را بیان کنیم. وقتی شما وارد این صفحه شده‌اید، می‌خواهید به عنوان سرمایه گذار و یا تریدر شروع به کار کنید و زمان شما ارزشمند است پس مستقیم وارد راهنمای مرحله به مرحله کپی ترید AMarkets می‌شویم.

راهنمای قدم به قدم و جامع شروع کپی ترید در آمارکتس

برای شروع کپی ترید در بروکر آمارکتس، ابتدا باید مشخص کنید که شما قرار است به عنوان سرمایه‌گذار در آن عضو شوید یا اینکه به عنوان یک تریدر فعالیت خواهید کرد و به دیگران سیگنال و استراتژی معاملاتی ارائه می‌دهید. در پایین بخش مربوط به خود را انتخاب کنید و کپی ترید را آغاز کنید.

آموزش سرمایه گذاری از طریق کپی ترید آمارکتس

در بخش راهنمای سرمایه گذاری در کپی تریدینگ به شما آموزش می‌دهیم که چطور در پلتفرم کپی ترید آمارکتس به‌عنوان سرمایه‌گذار عضو شوید و معاملات تریدر موردنظر را در حساب خود کپی کنید و بتوانید یک سرمایه‌گذاری خوب انجام دهید.

نحوه ساخت استراتژی در کپی تریدینگ آمارکتس

در بخش راهنمای تریدر و ساخت استراتژی به شما آموزش می‌دهیم که چطور در پلتفرم کپی ترید آمارکتس به‌عنوان تریدر عضو شوید و از کپی شدن استراتژی و سیگنال‌های خود کسب درآمد کنید. از این طریق بقیه می‌توانند معاملات شما را در سیستم رتبه بندی ببینند و در صورت تمایل کپی کنند.

راهنمای سرمایه‌گذاری در کپی تریدینگ AMarkets

در فیلم بالا و این بخش، مرحله به مرحله نحوه سرمایه گذاری بر روی استراتژی های کپی تریدینگ در بروکر آمارکتس را به شما آموزش می‌دهیم. کل مراحل را نیز به صورت فیلم می‌توانید در بالا نیز مشاهده کنید. بعد از انجام این مراحل، تمام معاملات تریدرِ موردنظر شما، روی حسابتان کپی خواهد شد و تمامی فرایند به صورت اتوماتیک صورت می‌گیرد. در واقع بدون نیاز به دخالت شما، دقیقاً معاملات برای شما باز می‌شود و طبق تنظیمات تریدر انتخابی پیش می‌رود. در طی این مراحل می‌توانید برای حساب خود حد ضرر کلی در نظر بگیرید یا نسبت کپی را تغییر دهید تا بتوانید حجم کپی شده را کنترل کنید. برای شروع سرمایه‌گذاری در سیستم کپی ترید، به ترتیب مراحل زیر عمل کنید:

1- ورود به کابین آمارکتس:

برای ورود به کابین شخصی خود در آمارکتس، ابتدا وارد سایت اصلی بروکر شوید و سپس روی گزینه ورود کلیک کنید یا از این لینک وارد شوید.

2- فعال کردن کپی تریدینگ و ایجاد حساب:

کپی ترید آمارکتس: راهنمای جامع سرمایه‌گذاری و کسب درآمد- 3

در سمت راست صفحه، گزینه‌ی کپی تریدینگ را انتخاب کنید. بعد از ورود به صفحه‌ی کپی تریدینگ، روی گزینه‌ی “سرمایه‌گذار” یا “Investor” کلیک کنید. صفحه‌ی جدیدی برای شما باز خواهد شد. در این صفحه، گزینه‌ی “یک حساب افتتاح کنید” یا “Open an account” را انتخاب کنید تا حساب کپی تریدینگ شما ساخته شود.

3- انتقال سرمایه به حساب کپی تریدینگ:

نحوه انتقال سرمایه به حساب کپی تریدینگ

در این مرحله به‌طور اتوماتیک به صفحه‌ی جدیدی هدایت خواهید شد، در این قسمت مشاهده می‌کنید که ولت یا کیف پول کپی تریدینگ شما ایجاد شده است که قاعدتاً میزان موجودی آن صفر است.

در اینجا لازم است که مبلغی را از کیف پول خود به آن انتقال دهید.

برای این منظور، در سمت راست صفحه بر روی گزینه‌ی “واریز و برداشت” یا “Deposit and Withdraw” کلیک کنید و سپس گزینه‌ی “انتقال داخلی” یا “Internal transfer” را انتخاب کنید.

در صفحه‌ی جدیدی که برایتان باز می‌شود، در قسمت “فرستنده” یا “Sender”، شماره کیف پول خود را انتخاب کرده و در قسمت “دریافت کننده” یا “Receiver”، شماره ولت کپی تریدینگی که لحظاتی قبل ایجاد کرده‌اید را وارد کنید.
در نهایت، در قسمت “مقدار” یا “Amount”، مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید و بر روی گزینه‌ی “انتقال دهید” یا “Make a transfer” کلیک کنید.

4- ورود به پلتفرم کپی تریدینگ:

نحوه ورود به پلتفرم کپی تریدینگ جهت کپی استراتژی

جهت تکمیل سرمایه‌گذاری، به صفحه‌ی اصلی کابین شخصی خود برگشته و مجدداً بر روی گزینه‌ی “کپی تریدینگ” کلیک کنید.

بعد از انتخاب گزینه‌ی “سرمایه‌گذار” یا “Investor”، صفحه‌ای مشابه تصویر فوق برایتان باز خواهد شد. در پایین صفحه در قسمت “بالانس” یا “موجودی”، مبلغی که انتخاب کرده بودید به اکانت کپی تریدینگ شما انتقال یافته است. روی گزینه‌ی “ورود به پلتفرم” یا “Go to platform” کلیک کنید.

5- ایجاد حساب کپی تریدینگ و تایید سرمایه گذاری:

افتتاح حساب سرمایه گذاری و سوشیال ترید در آمارکتس

صفحه‌ی جدید، در قسمت “داشبورد” یا “Dashboard” بر روی گزینه‌ی “حساب سرمایه‌گذاری افتتاح کنید” یا “Open invest account” کلیک نمایید.
در صفحه‌ی جدیدی که پیش روی شما باز می‌شود، می‌توانید نوع حساب(که از نوع سوشیال ترید یا معامله اجتماعی است)، ارز پایه‌ی حساب و میزان اهرم یا لوریج را انتخاب کنید. سپس تیک کنار گزینه‌ی “قبول کردن شرایط و ضوابط” یا “Terms and conditions” را زده و بر روی گزینه‌ی “حساب افتتاح کنید” یا “Open account” کلیک کنید.
سپس وارد صفحه‌ی جدیدی خواهید شد که می‌توانید در آن نوع حساب خود و همین‌طور شماره‌ی اکانت جدیدی که ایجاد کرده‌اید را مشاهده کنید.

6- ویرایش تنظیمات حساب سرمایه گذاری و شارژ حساب:

واریز وجه در حساب سرمایه گذاری و فعال سازی آن

حالا لازم است، از قسمت بالای صفحه بر روی سربرگ “حساب من” یا “My accounts” کلیک کنید.
شماره حساب سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کنید و بر روی قسمت “واریز وجه” یا “Deposit” کلیک کنید.

در این قسمت، می‌توانید مبلغ موردنظر خود برای سرمایه‌گذاری را از کیف پول کپی تریدینگ به حساب سرمایه‌گذاری خود منتقل کنید و بر روی گزینه‌ی “واریز وجه” یا “Deposit” کلیک کنید.

در صفحه‌ی بعد، تائید واریز وجه شما به حساب کپی تریدینگ نمایش داده خواهد شد و حساب شما آماده‌ی شروع سرمایه گذاری است و می‌توانید استراتژی معاملاتی موردنظر جهت کپی شدن را انتخاب کنید.

7- انتخاب استراتژی معاملاتی جهت کپی معاملات و سیگنال:

کپی ترید آمارکتس: راهنمای جامع سرمایه‌گذاری و کسب درآمد- 4

بر روی سربرگ “رتبه‌بندی استراتژی” یا “Strategy Rating” کلیک کنید. در این قسمت، می‌توانید استراتژی‌های مختلف معاملاتی را مشاهده کنید.

در صورت نیاز به تجزیه و تحلیل بیشتر بر روی هر کدام از استراتژی‌ها، از گزینه “آمار” یا “Statistics” استفاده کنید.
پس از بررسی استراتژی‌های مختلف و انتخاب استراتژی موردنظر خود برای سرمایه‌گذاری، بر روی گزینه “سرمایه‌گذاری” یا “Invest” کلیک کنید.
یک تأییدیه از انتخاب استراتژی‌تان مشاهده خواهید کرد و میزان سرمایه‌گذاری‌تان بر روی استراتژی را نیز خواهید دید.

در این قسمت، تیک پایانی مربوط به شرایط و ضوابط Copytrading یا “Terms and Conditions” را زده و بر روی گزینه “در یک استراتژی سرمایه‌گذاری کنید” یا “Invest in a strategy” کلیک کنید.

8- مشاهده جزئیات حساب سرمایه‌گذاری‌:

در صفحه بعد، تأییدیه‌ی سرمایه‌گذاری‌تان را بر روی یکی از استراتژی‌های Copytrading مشاهده خواهید کرد.

حالا وارد سربرگ “حساب‌های من” یا “My Accounts” شوید تا جزئیات و شرایط سرمایه‌گذاری‌تان را چک کرده و در صورت نیاز آن‌ها را ویرایش کنید. در این قسمت می‌توانید نسبت کپی و حد ضرر کلی حساب سرمایه گذاری را تنظیم کنید.

9- تنظیم نسبت کپی (Copy Ratio) و حد ضررِ کلیِ حساب:

نحوه تنظیم نسبت کپی و حد ضررِ کلیِ حسابِ کپی ترید آمارکتس

پس از ورود به سربرگ “حساب‌های من” یا “My Accounts”، شماره حساب سرمایه‌گذاری‌تان را وارد کرده و بر روی گزینه “اشتراک‌ها” یا “Investments” کلیک نمایید تا اطلاعات مربوط به حساب سرمایه‌گذاری‌تان روی صفحه نمایش داده شود.

در قسمت “نسبت کپی” یا “Copy Ratio”، می‌توانید نسبت حجم معاملات سرمایه‌گذار و تریدر را ویرایش کنید. برای این کار، بر روی مداد نارنجی رنگ کلیک کنید.

در حالت پیش‌فرض روی عدد یک می‌باشد. توجه داشته باشید که با کاهش دادن میزان این عدد، حجم معاملات بر روی حساب شما کمتر خواهد شد و با افزایش آن، حجم معاملاتی که از معاملات تریدر بر روی حساب شما کپی می‌شود بیشتر خواهد شد.

گزینه دیگری که در این صفحه قابل ویرایش می‌باشد گزینه “حد ضرر” یا “Loss Limit” است. این گزینه بر روی اکانت سرمایه‌گذاری‌تان دقیقاً مانند یک حد ضرر عمل می‌کند. میزان حد ضرر خود را در این قسمت به صورت دلاری وارد کنید.

10- کنسل کردن کپی استراتژی در صورت نیاز:

گزینه‌ی پایانی در صفحه، گزینه‌ی لغو دنبال کردن یا “Unfollow” می‌باشد. در صورتی که به هر دلیلی تمایل به غیرفعال کردن و توقف سرمایه‌گذاری خود دارید، کافی است بر روی این گزینه کلیک کنید. پس‌ازآن، هیچ‌گونه معامله‌ای بر روی حساب سرمایه‌گذاری شما کپی نخواهد شد. البته در این شرایط، در صورتی که معامله‌ی باز در حسابتان وجود داشت، حتماً آن را مدیریت کنید چراکه دیگر تابع دستورات کپی ترید نمی‌باشد و کنترل آن به دست شما است.

سوالات متداول درباره سرمایه‌گذاری در کپی تریدینگ

در این قسمت به تعدادی از سوالات متداول شما در مورد نحوه سرمایه گذاری توسط کپی تریدینگ آمارکتس پاسخ می‌دهیم. اگر سوال شما در بین این سوال‌ها نیست، می‌توانید سوالتان در پایین این صفحه یا چت آنلاین آرسی فارکس بپرسید.

به‌طور خلاصه، چطور می‌توان به‌عنوان سرمایه گذار یک حساب کپی تریدینگ ایجاد کرد؟

برای افتتاح حساب کپی تریدینگ به عنوان سرمایه گذار، در بالا به صورت فیلم و عکس کامل توضیح داده‌ایم ولی به صورت خلاصه اگر بخواهیم توضیح دهیم؛ ابتدا اگر حساب ایجاد نکردید، از اینجا یک حساب افتتاح کنید. اگر از قبل حساب دارید، از طریق این لینک وارد کابین تریدری شوید و با کلیک روی قسمت “کپی تریدینگ” و زدن دکمه “باز کردن حساب”، حساب کپی ترید شما ساخته می‌شود. مشخصات ورود به حساب در همان لحظه برای شما ایمیل می‌شود.

چطور می‌توان وارد سیستم کپی تریدینگ آمارکتس شد؟

ابتدا از طریق این لینک وارد کابین تریدری شوید و سپس بر روی گزینه‌ی “کپی تریدینگ” کلیک کنید. بعد از انتخاب گزینه‌ی “سرمایه‌گذار” یا “Investor”، روی گزینه‌ی “ورود به پلتفرم” یا “Go to platform” کلیک کنید.

حداکثر لوریج برای حساب‌های کپی تریدینگ در آمارکتس چقدر است؟

حداکثر لوریج برای حساب های کپی تریدینگ 1:500 می‌باشد.

اگر شرایطی پیش آید و مارجین حساب ما کم باشد، آیا همچنان معاملات کپی می‌شود؟

خیر، اگر مارجین آزاد کافی برای کپی کردن معامله در دسترس نباشد، سیگنال معاملاتی کپی نخواهد شد و نادیده گرفته می‌شود.

آیا در هنگام سرمایه گذاری به روش کپی ترید، می‌توانم بخشی از سرمایه خود را برداشت کنم؟

بله، هر زمان بخواهید می‌توانید مقداری از سرمایه خود را برداشت کنید و سرمایه شما بلاک نمی‌شود. در این شرایط فرایند کپی معاملات از سیگنال متناسب با سرمایه باقی مانده انجام خواهد شد.

درصد استاپ اوت برای حساب‌های سرمایه گذاری کپی ترید چقدر است؟

20 درصد. در شرایطی که نسبت اکوئیتی سرمایه به مارجین بیان شده به درصدی کمتر از سطح استاپ اوت برسد، معاملات به صورت اجباری بسته خواهند شد.

اگر در حساب کپی ترید، پارامتر نسبت کپی را تغییر دهیم، معاملات چگونه کپی خواهند شد؟

حجم معاملات کپی شده بر اساس نسبت کپی (Copy Ratio) و حجم اکوئیتی معامله‌گر و سرمایه‌گذار محاسبه می‌شود. اگر نسبت کپی ۱ باشد، معامله به حجم اکوئیتی معامله‌گر کپی می‌شود.

برای مثال:
اگر نسبت کپی ۲ باشد، معامله دو برابر حجم اکوئیتی معامله‌گر کپی می‌شود.
اگر نسبت کپی ۰.۵ باشد، معامله به نصف حجم اکوئیتی معامله‌گر کپی می‌شود.
اگر اکوئیتی معامله‌گر و سرمایه‌گذار برابر باشند و نسبت کپی ۱ باشد، حجم معامله‌گذار کپی شده با حجم اکوئیتی معامله‌گر برابر خواهد بود.

راهنمای ساخت استراتژی برای تریدر در سیستم کپی تریدینگ آمارکتس

در فیلم بالا و این بخش، مراحل ایجاد استراتژی کپی تریدینگ برای تریدر یا معامله‌گر در کارگزاری آمارکتس را به صورت مرحله‌به‌مرحله توضیح خواهیم داد. تریدر کسی است که می‌تواند در بازارهای مالی مانند فارکس یا بورس جهانی و یا بازار ارزهای دیجیتال معامله و کسب درآمد کند. هر تریدر موفق توسط پلتفرم کپی ترید آمارکتس می‌تواند درآمد خود را افزایش دهد. به این صورت که توسط پلتفرم کپی‌ تریدینگ معاملات او به سایر سرمایه‌گذاران نمایش داده می‌شود و آن‌ها در صورت تمایل می‌توانند دقیقاً همان معاملات را برای خود در حساب خود اجرا کنند. در این صورت تریدر می‌تواند علاوه بر سودی که خود از معاملات خود به دست می‌آورد، از طریق سایر سرمایه‌گذاران هم کسب درآمد کند. همراه آرسی فارکس باشید تا مراحل آن را برای شما توضیح دهیم.

گام 1: ورود به کابین آمارکتس

برای ورود به کابین شخصی خود در آمارکتس، ابتدا وارد سایت اصلی بروکر شوید و سپس روی گزینه ورود کلیک کنید یا از این لینک وارد شوید.

گام 2: ایجاد کیف پول کپی تریدینگ

بعد از ورود به کابین شخصی، در سمت راست صفحه بر روی گزینه “کپی تریدینگ” کلیک کنید و سپس گزینه “معامله‌گر یا تریدر” را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه “یک حساب افتتاح کنید” یا “Open an account” کلیک کنید. کیف پول کپی تریدینگ شما ایجاد خواهد شد.

گام 3: واریز وجه به کیف پول کپی تریدینگ

بر روی گزینه “واریز و برداشت” یا “Deposit and Withdraw” در سمت راست صفحه کلیک کنید. سپس گزینه “انتقال داخلی” یا “Internal transfer” را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود، در بخش “فرستنده” یا “Sender” شماره ولت کابین خود یا شماره کیف پول آمارکتس خود را وارد کنید. در بخش بعدی “دریافت کننده” یا “Receiver” شماره ولت یا کیف پول کپی ترید خود را انتخاب کرده و مبلغ موردنظرتان را وارد کنید. در آخر بر روی گزینه “انتقال دهید” یا “Make a transfer” کلیک کنید.

گام 4: ایجاد استراتژی کپی تریدینگ

در این مرحله مجدد در صفحه‌ی اصلی کابین شخصی خود، در سمت راست صفحه بر روی گزینه “کپی تریدینگ” کلیک کنید و سپس گزینه “معامله‌گر یا تریدر” را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه “ایجاد استراتژی” یا “Create a strategy” کلیک کنید. سپس وارد صفحه‌ای با عنوان “ایجاد استراتژی” می‌شوید.

نحوه ایجاد استراتژی کپی تریدینگ در بروکر آمارکتس

در بخش پلتفرم (Platform)، پلتفرم مورد نظر خود، مثل متاتریدر 4 یا متاتریدر 5 را انتخاب کنید. در بخش “لوریج” یا “اهرم”، میزان لوریج مورد نظرتان را مشخص کنید. سپس در بخش “نوع حساب” یا “Account types”، نوع حساب معاملاتی خود را انتخاب کنید. اگر تفاوت حساب‌های مختلف را نمی‌دانید، در صفحه انواع حساب آمارکتس مقایسه‌ی کاملی از همه‌ی اکانت‌ها انجام داده‌ایم.

در کادر آخرین بخش، می‌توانید در قسمت “نام استراتژی” یا “Strategy name” برای استراتژی خود یک نام انتخاب کنید. با انتخاب تنظیمات موردنظر، بر روی گزینه “ایجاد استراتژی” یا “Create a strategy” کلیک کنید. این کار باعث هدایت شما به صفحه “استراتژی‌های من” یا “My strategies” خواهد شد.

نحوه ایجاد استراتژی کپی تریدینگ در بروکر آمارکتس (مرحله 2)

در این بخش، حساب استراتژی معاملاتی کپی تریدینگی که ایجاد کرده‌اید قابل مشاهده است. لازم به ذکر است که پس از گذشت پنج دقیقه شما می‌توانید رمز عبور حساب معاملاتی کپی تریدینگ خود را تغییر داده و رمز عبور جدید دریافت کنید.

گام 5: فعال‌سازی و واریز وجه در حساب استراتژی کپی تریدینگ

برای فعال‌سازی حساب استراتژی کپی تریدینگ خود، بر روی گزینه “ورود به پلتفرم” یا “Go to platform” کلیک کنید. سپس سربرگ “حساب من” یا “My account” را انتخاب کنید.

فعال‌سازی و واریز وجه در حساب استراتژی کپی تریدینگ آمارکتس

در این بخش، حساب استراتژی معاملاتی کپی تریدینگی که ایجاد کرده‌اید را انتخاب کنید. سپس گزینه “واریز” یا “Deposit” را انتخاب کرده و مبلغ موردنظرتان را وارد کنید. بر روی گزینه “واریز” یا “Deposit” کلیک کنید. تأییدیه‌ی واریز انجام‌شده در اکانت کپی تریدینگ خود را دریافت خواهید کرد.

گام 6: مشاهده آمار عملکرد استراتژی

برای مشاهده آمار عملکرد استراتژی کپی تریدینگ خود، بر روی سربرگ “رتبه بندی استراتژی” یا “Strategy rating” کلیک کنید. در بخش “جستجو توسط لاگین” یا “Search by login” شماره اکانت معاملاتی کپی تریدینگی که ایجاد کرده‌اید را وارد کرده و بر روی گزینه “جستجو” یا “Search” کلیک کنید. به صورت اتوماتیک وارد صفحه‌ی “آمار عملکرد” یا “Statistics” خواهید شد. در این بخش عملکرد معاملاتی شما پس از اولین معامله نمایش داده خواهد شد.

گام 7: تنظیم کارمزد مدیر و هزینه دریافتی از کپی ترید آمارکتس

برای مشخص کردن میزان هزینه و کارمزد دریافتی خود در ازای کپی شدن معاملات از این قسمت می‌توانید تنظیمات مربوطه را انجام دهید. درواقع در اینجا، میزان پاداش تریدر توسط خودش تعیین می‌شود. به این منظور، مانند تصویر زیر وارد سربرگ “تنظیمات” شوید. سپس در قسمت “هزینه‌ی مدیر” یا “Manager’s fee” میزان نسبت کارمزد اجرا به حجم یا “Perfomance/Volume fee” را تعیین کنید. به این صورت هزینه کپی کردن استراتژی معاملاتی خود را مشخص خواهید کرد و به ازای کپی شدن معاملات خود توسط سرمایه گذار‌ان، سود و پاداش دریافت خواهید کرد.

نحوه تعیین میزان پاداش تریدر به ازای کپی شدن معاملات او توسط سرمایه گذارن در کپی ترید آمارکتس

همچنین توصیه می‌شود در قسمت “شرح” (Description) در “جزئیات حساب” یا “Account Details” توضیحی در مورد استراتژی خود به سرمایه گذاران بدهید.

گام 8: مشاهده استراتژی‌های ایجاد شده

در صورتی که علاقه‌مند به مشاهده استراتژی‌های ایجادشده‌ی خود هستید، بر روی گزینه “داشبورد” یا “Dashboard” در بالای صفحه کلیک کنید. پس‌ازآن در بخش “استراتژی‌های من” یا “My strategies” استراتژی‌های معاملاتی ایجادشده توسط شما را مشاهده خواهید کرد.

با اتمام این مراحل، شما به‌راحتی می‌توانید استراتژی کپی تریدینگ خود را در کارگزاری آمارکتس ایجاد و مدیریت کنید.

آشنایی با اصطلاحات و قوانین کپی ترید آمارکتس

نمودار سودآوری استراتژی یک تریدر چگونه رسم می‌شود؟

 • نمودار سودآوری استراتژی به وسیله روش “نرخ بازده وزن‌دار زمانی” یا TWR (Time-Weighted Return) رسم می‌شود. این روش، تاریخچه معاملات حساب را به فواصل جداگانه بر اساس تراکنش‌ها و میزان وجه برداشتی یا پرداختی بخش‌ها تقسیم می‌کند.
 • بازده برای هر بازه‌ای که تراکنش‌های آن بالانسی ندارد (بدون تغییر جریان نقدی) محاسبه می‌شود.
 • سودآوری کل حساب با حاصلضرب بازده تمام بازه‌ها محاسبه می‌شود.
 • فرمول محاسبه بازده به صورت زیر است:
 بازده = (Equity (n) - Equity (n-1)) / Equity (n-1) * 100

که در آن:

 • Equity (n): وجوه در پایان دوره (قبل از تکمیل)
 • Equity (n-1): وجوه در ابتدای دوره (قبل از تکمیل)
 • سرویس کپی تریدینگ به مدتی زمان نیاز دارد (معمولاً کمتر از یک ثانیه) تا سیگنال‌ها را در حساب معاملاتی سرمایه‌گذار کپی کند که ممکن است منجر به انحرافات جزئی در قیمت‌های اجرایی شود.
 • سودآوری یک حساب سرمایه‌گذاری ممکن است با سودآوری یک استراتژی متفاوت باشد، زیرا چندین استراتژی با سودآوری متفاوت می‌توانند به‌طور متناوب در یک حساب سرمایه‌گذاری و همچنین یک استراتژی در بازه‌های زمانی مختلف کپی شوند.

ضریب بازیابی چیست؟

ضریب بازیابی یکی از شاخص‌های اساسی در ارزیابی عملکرد یک معامله‌گر است که می‌تواند میزان ریسک موجود در یک استراتژی معاملاتی خاص را نشان دهد. این شاخص به صورت نسبی محاسبه می‌شود و از تقسیم سود خالص بدست آمده از معاملات بر حداکثر دراودان (drawdown) ایجاد شده در کل زمان معاملات بدست می‌آید.

برای مثال: اگر حداکثر دراودان در طول زمان معاملات، 10٪ باشد و سود کل استراتژی برابر با 36٪ باشد، ضریب بازیابی برابر با 3.6 (36٪ / 10٪) خواهد بود. ارقام بالاتر از این عدد نشان‌دهنده‌ی یک استراتژی قابل اعتمادتر در بلندمدت می‌باشند.

در کل، ضریب بازیابی به معامله‌گران و سرمایه گذاران کمک می‌کند تا با بهره‌گیری از این شاخصِ مهم، عملکرد و ریسک استراتژی‌های معاملاتی را بهتر درک کنند و تصمیم‌گیری‌های موفق‌تری انجام دهند.

فاکتور سود یا پرافیت فاکتور چیست؟

فاکتور سود یا “Profit Factor” یک نسبت است که از تقسیم سود ناخالص بر زیان ناخالص به دست می‌آید. این نسبت به معنای نسبت میزان سود به میزان زیان است. اگر مقدار این فاکتور 1 باشد، به این معنی است که مقدار سود برابر با مقدار زیان است. به‌عبارت‌دیگر، اگر فاکتور سود برابر با 1 باشد، به ازای هر واحد زیان، یک واحد سود به دست آمده است.

درحالی‌که اگر فاکتور سود بزرگ‌تر از 1 باشد، نشان‌دهنده‌ی این است که سودها بیشتر از زیان‌ها بوده‌اند. از طرف دیگر، اگر فاکتور سود کوچک‌تر از 1 باشد، نشان‌دهنده‌ی این است که زیان‌ها بیشتر از سودها بوده‌اند. این نسبت برای ارزیابی عملکرد و عملکرد معاملاتی در محیط‌های مالی استفاده می‌شود و به عنوان یکی از شاخص‌های مهم در بازارهای مالی مطرح می‌باشد.

چه زمانی استراتژی معاملاتی آرشیو می‌شود؟

 • استراتژی آرشیو می‌شود اگر در طی 90 روز هیچگونه عملیات تجاری یا غیر تجاری در حساب انجام نشده باشد و هیچ پوزیشن بازی در حساب نباشد یا موجودی مالی در آن حساب وجود نداشته باشد.
 • در صورت آرشیو شدن استراتژی، تمام سرمایه‌گذاری‌های مشترک این استراتژی به طور خودکار بسته می‌شود و وجوه باقی‌مانده در سرمایه‌گذاری‌ها به حساب‌های پرداخت سرمایه‌گذاران بازگردانده می‌شود.

نحوه انتشار استراتژی های معاملاتی در صفحه رتبه بندی

 • همه استراتژی‌های جدید ایجاد شده به طور خودکار در صفحه رتبه‌ بندی استراتژی در آمارکتس اضافه می‌شوند.
 • سایر کاربران پلتفرم می‌توانند آمار استراتژی تریدرها را ببینند و برای سرمایه‌گذاری روی آن تصمیم‌گیری کنند.
 • سایر کاربران جزئیات معاملات شما به عنوان تریدر را نمی‌بینند، فقط آمار استراتژی را مشاهده می‌کنند.

کدام استراتژی رتبه بالاتری می‌گیرد؟

رتبه بندی استراتژی حاوی لیستی از تمام استراتژی‌های ایجاد شده توسط معامله‌گران AMarkets در سرویس کپی تریدینگ است. استراتژی‌ها بر اساس سودآوری به ترتیب نزولی مرتب شده‌اند.

حق الزحمه و پاداش معامله‌گر

زمانی که سرمایه‌گذاران استراتژی شما را در پلتفرم معاملاتی کپی کنند، شما به عنوان معامله‌گر کمیسیون یا کارمزد دریافت می‌کنید. برای محاسبه حق الزحمه و پاداش معامله‌گر، اصل “high-water mark” استفاده می‌شود، به این معنی که معامله‌گر تنها زمانی حق دریافت هزینه دارد که سود سرمایه‌گذار به‌طور مداوم افزایش یابد و مقدار آن بالاتر از حد بالای قبلی باشد. در صورتی که استراتژی در یک دوره گزارشی زیان داشته باشد، معامله‌گر تا زمانی که در دوره‌های بعدیِ معاملاتی به میزانی از سود‌آوری نرسد که مقدار آن از زیان‌های سرمایه‌گذار بیشتر باشد، هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد.

حق الزحمه و پاداش معامله‌گر به صورت خودکار در اولین روز ماه پس از دوره گزارشی محاسبه و پرداخت می‌شود یا زمانی که سرمایه‌گذار از یک استراتژی خارج می‌شود یا بخش یا کلیه سرمایه‌های خود را از سرمایه‌گذاری برداشت می‌کند. لازم به ذکر است که آمار استراتژی نمایش داده‌شده در چارت‌ها هزینه معامله‌گر را شامل نمی‌شود. با این حال، هزینه معامله‌گر نمی‌تواند کمتر از 0.01 دلار باشد.

مفهوم High Water Mark در اقتصاد

نقطه بالای آب یا “High-Water Mark”، بالاترین نقطه ارزش مالی است که یک صندوق سرمایه‌گذاری یا حساب سرمایه‌گذاری به آن دست یافته است. این اصطلاح معمولاً درزمینهٔ پاداش مدیر صندوق مورد استفاده قرار می‌گیرد که بر اساس عملکرد صورت می‌گیرد. نقطه بالای آب مطمئن می‌شود که مدیر به عنوان پاداش برای عملکرد بد خود مبالغ زیادی دریافت نمی‌کند. اگر مدیر در یک دوره سود را از دست دهد، باید ابتدا ارزش صندوق را بالاتر از نقطه بالای آب برساند تا از دارایی‌های تحت مدیریت خود (Assets Under Management=AUM) کارمزد عملکرد دریافت کند.

در نتیجه، High-Water Mark نقطه‌ای است که سرمایه‌گذاری یا تریدر باید ابتدا به آن برسد تا بتواند بهره‌مند از سودها و کارمزد‌های حاصله‌ی خود شود. این مفهوم برای حفظ عدالت و تشویق به عملکرد بهتر در کپی تریدینگ بسیار مهم است.

به طور خلاصه:

 • کارمزد معامله‌گر در روز اول ماه پس از روز گزارش پرداخت می‌شود. پلتفرم سود هر یک از سرمایه‌گذاران شما را محاسبه کرده و کمیسیون را به حساب پرداخت شما در سرویس Copy Trading منتقل می‌کند.
 • سرمایه‌گذاران هزینه‌های معامله‌گر را برای کپی کردن استراتژی بر اساس بالاترین ارزش سرمایه‌گذاری پرداخت می‌کنند، یعنی تنها در صورتی که سود سرمایه‌گذار دائماً رشد کند و از سطح بالای قبلی فراتر رود. اگر استراتژی سودآور نباشد، سرمایه‌گذار حق الزحمه معامله‌گر را پرداخت نمی‌کند تا زمانی که سود تولید شده در دوره‌های معاملاتی بعدی از زیان سرمایه‌گذار بیشتر شود.
 • هزینه‌های خود را در سرویس کپی تریدینگ می‌توانید در بخش “داشبورد” – “حساب پرداخت” – “اکشن” – “کمیسیون” مشاهده کنید.

سرمایه‌گذاری‌ها در استراتژی شما:

با افزایش سرمایه‌گذاری‌های جدید در استراتژی خود، نیازی به نگرانی درباره تغییر رویکرد معاملاتی ندارید. پلتفرم کپی تریدینگ آمارکتس همه چیز را به‌طور خودکار برای شما انجام می‌دهد. پلتفرم به‌طور خودکار حجم معاملات مورد نیاز برای هر یک از سرمایه‌گذاران شما را محاسبه کرده و معاملات شما را برای آن‌ها کپی می‌کند.

ایجاد معاملات جدید و بستن آن‌ها به‌طور کامل به صورت خودکار انجام می‌شود، به این معنی که شما نیازی به اقدامات اضافی ندارید. شما می‌توانید همانند قبل، به معاملات خود ادامه دهید و در عین حال از سود اضافی که از سرمایه‌گذاران حاصل می‌شود، بهره‌مند شوید.

مزایا و معایب کپی تریدینگ آمارکتس

در مورد هرگونه روش معاملاتی یا کسب سود لازم است قبل از تصمیم گیری نهایی، دید جامعی نسبت به مزایا و معایب آن داشته باشیم. به همین منظور در ادامه این آموزش، لیستی از مزایا و معایب کپی تریدینگ در بروکر آمارکتس را ارائه می‌کنیم:

مزایای کپی ترید آمارکتس

 1. در صورت انتخاب صحیح تریدر، می‌توانید بدون دانش بالای معاملاتی کسب سود از بازار فارکس، سهام و ارز دیجیتال بکنید.
 2. هم‌زمان با کپی شدن معاملات تریدر، شما می‌توانید فرآیند یادگیری را نیز طی کنید و با تجزیه و تحلیلِ معاملاتی که در حساب شما کپی می‌شوند، نکات آموزشی زیادی را فرابگیرید.
 3. امکان کنترل کامل روی معاملات توسط پلتفرم متاتریدر برای سرمایه گذاران فراهم است.
 4. سرمایه گذاران امکان توقف کپی ترید در هر زمان را دارند.
 5. امکان تعیین حد ضرر کلیِ حساب در کپی تریدینگ آمارکتس وجود دارد که باعث می‌شود ریسک سیستماتیک کپی ترید کاهش پیدا کند و بتوان از اتفاقات پیش‌بینی نشده توسط تریدر جلوگیری کرد.
 6. امکان کپی معامله از چندین تریدر و استراتژی وجود دارد. اگر به درستی این فرایند شکل بگیرید، می‌توان بازدهی کلی سرمایه گذاری را افزایش داد و ریسک ناشی از خطای یک تریدر را کاهش داد.
 7. امکان شروع سرمایه گذاری با مبالغ کم مثل 100 دلار و قابلیت استفاده از لوریج تا 1:500 وجود دارد. البته همان‌طور که در مقاله لوریج بیان کردیم، لوریج مثل شمشیر دو لبه عمل می‌کند!
 8. تنوع بالای استراتژی های معاملاتی که توسط تریدرهای مختلف ارائه‌شده‌اند.
 9. امکان تجزیه و تحلیل عملکرد تریدرها و استراتژی های مختلف
 10. امکان ایجاد درآمد مضاعف برای تریدرهای حرفه‌ای. علاوه بر سود ناشی از معاملات، از کپی شدن معاملات خود نیز می‌توانید سود ببرید.

ریسک ها و معایب کپی ترید آمارکتس

 1. هر چقدر هم که در انتخاب تریدر دقت به خرج دهید و تریدر کاملاً حرفه‌ای انتخاب کنید بازهم احتمال خطا و اشتباه در تصمیم‌گیری آن تریدر وجود دارد. البته این را می‌توانید با تعیین میزان Loss Limit یا حد ضررِ کلی حساب مدیریت کنید.
 2. در حال حاضر فقط برای متاتریدر 4 کپی ترید در آمارکتس ارائه می‌شود که بهتر است متاتریدر 5 هم برای کپی ترید اضافه شود.

جمع بندی

در این آموزش جامع از پلتفرم کپی ترید در بروکر آمارکتس که توسط دو تریدر حرفه‌ای از تیم آرسی فارکس تألیف شده است، سعی کردیم دقیق‌ترین اطلاعات را برای شما ارائه دادیم. تلاش‌های تیم آرسی فارکس در تنظیم و تألیف این آموزش در راستای شعار ما یعنی: “سرمایه و زمان شما ارزشمندترین دارایی است.” انجام‌شده است و سعی کردیم در عین جامع بودن، از اضافه‌گویی و ذکر مطالب غیرمفید پرهیز کنیم.

در طول این آموزش، ابتدا مراحل سرمایه‌گذاری در کپی ترید آمارکتس به‌صورت واضح و شفاف از طریق فیلم و تصویر توضیح داده شد. سپس به قسمت جذاب برای تریدرهای حرفه‌ای رفتیم. طی مراحل ایجاد استراتژی کپی ترید، تریدرهای حرفه‌ای می‌توانند به‌صورت استراتژیک معامله کنند و با کپی شدن معاملاتشان، سود خود را به‌طور چشمگیری افزایش دهند. تمامی مراحل ایجاد استراتژی در سیستم کپی ترید آمارکتس نیز به صورت فیلم و اسکرین‌شات های مرحله به مرحله ارائه شد. در پایان، مزایا و معایب این سیستم مورد بررسی قرار گرفت تا شما با تصمیم‌گیری هوشمندانه‌تر و اطلاع‌رسانی بهتر، به بهره‌وری بیشتر از این پلتفرم موفق باشید.

اگر شما همچنان علاقه‌مند به اطلاعات بیشتر یا راهنمایی‌های بیشتر درباره استفاده از پلتفرم کپی ترید آمارکتس هستید، همین حالا اقدام به ارتباط با تیم پشتیبانی ما کنید. ما همواره آماده‌ایم تا در هر مرحله از مسیر شما به‌صورت حرفه‌ای و کامل، راهنمایی کنیم و به سوالات شما پاسخ دهیم. با ما همراه باشید و به اطمینان و موفقیت خود در دنیای کپی ترید و معامله‌گری نزدیک‌تر شوید.

4.8/5 - (13 امتیاز)
4 نظرات و سوالات شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات و نظرات
حسین
7 ماه قبل

سلام
لیست تریدر های برتر در کدام قسمت ارایه میشود وشاخص های این برتری چه مواردی هستند

نادیا
9 ماه قبل

خیلی خوب بود.دمتون گرم

مجید
10 ماه قبل

سلام
عالی بود ممنون از توضیحات دقیقتون

درباره ما

سلب مسئولیت و افشای ریسک: تمام مطالب و محتوای ارائه‌شده در سایت آرسی فارکس، اعم از مقالات، ویدئوها، آموزش‌ها، تحلیل‌ها، خبرها و کلیه متون، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود.