تغییر اندازه قرارداد (Contract size) شاخص ها در بروکر آمارکتس

اطلاعیه زیر جهت اطلاع مشتریان بروکر آمارکتس در خصوص تغییر در اندازه قرارداد شاخص های مورد معامله در متاتریدر 4 و 5 منتشرشده است. لطفا آن را مطالعه کنید و اگر سوالی داشتید می‌توانید از ما بپرسید. با آرزوی موفقیت و معاملات پرسود برای شما.

با هدف ساده‌سازی خدمات حساب‌های معاملاتی در پلتفرم‌های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 در بروکر آمارکتس (AMarkets)، اندازه قرارداد (Contract size) نمادهای اعلامی در جدول زیر تغییر پیدا می‌کند. این تغییرات در 15 تا 16 جولای 2023 انجام خواهد شد. لیست نمادها و شاخص هایی که تغییر خواهند کرد را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید.

نماداندازه قرارداد فعلیاندازه قرارداد جدید
Nasdaq100201
DowJones3051
S&P500501
DXY1000100
DAX30251
Russell20002001
ITA4051
VIX4000400
ASX200251
Nikkei225101
CAC40101
FTSE100101
EuroStoxx50101
China50101
IBEX35101
HK5051

با اعمال به روزرسانی، هر یک لات معاملاتی معادل یک قرارداد برای اکثر این شاخص‌ها خواهد بود. اگر از قبل پوزیشن یا معامله باز دارید، حجم آن‌ها نسبت به قبل افزایش خواهد یافت. این تغییرات به شما امکان می‌دهد که سریعتر حجم پوزیشن معاملاتی را محاسبه کنید و با مقدار کمتر واریزی، شاخص های مختلف را معامله کنید.

برای مثال، فرض کنید در شاخص S&P 500 یک موقعیت خرید با حجم 0.77 لات داشته باشید. پس از اعمال تغییرات، حجم پوزیشن شما به 38.5 لات افزایش خواهد یافت و در عین حال، اندازه قرارداد با ضریب 50 کاهش خواهد یافت. در نتیجه، شما همچنان یک موقعیت خرید در شاخص S&P 500 با اندازه موقعیت 38.5 قرارداد خواهید داشت.

آرسی فارکس به شما توصیه می‌کند، در صورتی که می‌خواهید خیالتان راحت باشد و محاسبات شما پیچیده نشود، درصورت امکان قبل از 15 جولای پوزیشن های خود در نمادهای ذکر شده را ببندید. بعد از اعمال تغییرات، می‌توانید با اندازه قرارداد جدید، معاملات خود را پیش ببرید. همچنین قابل ذکر است که این تغییر برای تریدرها بسیار مفید است چرا که باعث می‌شود بتوان با حجم کمتری شاخص های مثل داوجونز، نزدک، دکس و… را معامله کرد و این امکان در اکثر بروکرها وجود ندارد.

سوالات متداول

چگونه می‌توان تشخیص داد که اندازه قرارداد یک شاخص تغییر کرده است؟

اگر در پلتفرم معاملاتی MT4 در ابزارهای ذکر شده در بالا موقعیت‌های باز دارید، پس از به‌روزرسانی، حجم پوزیشن‌های شما به طور خودکار مطابق با اندازه قرارداد جدید افزایش می‌یابد.

اما در پلتفرم معاملاتی MT5، موقعیت‌های موجود شما در شاخص‌ها بسته می‌شود و نتیجه مالی آن موقعیت‌ها با بازگشایی موقعیت‌ها از سطوح قبلی با حجم جدید، به حساب معاملاتی شما واریز می‌شود. پوزیشن‌های بسته شده قبل از 15 جولای در هر دو پلتفرم بدون تغییر باقی خواهند ماند. شما می‌توانید آنها را در بخش «تاریخچه حساب» مشاهده کنید.

آیا تغییرات اندازه قرارداد می‌تواند در نتیجه مالی من تاثیر داشته باشد؟

خیر، تغییرات در اندازه قرارداد به هیچ وجه بر نتیجه مالی موقعیت‌های معاملاتی شما تأثیر نمی‌گذارد.

اگر موقعیت‌های معاملاتی من در شاخص‌ها توسط اکسپرت باز شود چگونه خواهد بود؟

برای حساب های MT4، باید تنظیمات EA(اکسپرت) را به روز کنید زیرا حجم موقعیت‌های معاملاتی باز افزایش می‌یابد. اگر در پلتفرم معاملاتی MT5 معامله می‌کنید، باید آن موقعیت‌ها را به صورت دستی ببندید، زیرا اکسپرت نمی‌تواند آنها را پس از بازگشایی مجدد تشخیص دهد.

آیا تغییرات اندازه قرارداد بر حساب های فعال و آزمایشی تأثیر می‌گذارد؟

بله، اندازه قرارداد در هر دو حساب فعال و آزمایشی تغییر خواهد کرد.

اگر سوالات دیگری دارید، با ما در ارتباط باشید. با آرزوی معاملاتِ موفق تابستانی برای شما 🌞

تیم تحریریه آرسی فارکس
0 نظرات و سوالات شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات و نظرات
درباره ما

سلب مسئولیت و افشای ریسک: تمام مطالب و محتوای ارائه‌شده در سایت آرسی فارکس، اعم از مقالات، ویدئوها، آموزش‌ها، تحلیل‌ها، خبرها و کلیه متون، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود.