بررسی کامل و دانلود اکسپرت موینگ اوریج RCFx – Ema 6.12

اکسپرت موینگ اوریج به نام RCFx – Ema 6.12 یک نوع ربات معامله‌گر برای پلتفرم متاتریدر 4 است. این Expert Advisor یا EA، از استراتژی مبتنی بر MA یا موینگ اوریج استفاده می‌کند و در اکثر بازارهای مالی قابل استفاده است که می‌توانید آن را دانلود کنید.

تست استراتژی و بک تستِ این اکسپرت توسط کارشناس آرسی فارکس انجام شده است و تمامی فاکتورهای آن مورد تحلیل قرارگرفته‌اند. درنهایت هم به شما دسترسی دانلود این اکسپرت داده خواهد شد(در صورت تمایل). اگر به این موضوع علاقه دارید، همراه آرسی فارکس باشید.

اکسپرت موینگ اوریج چیست؟ | RCFx-Ema 6.12

اکسپرت موینگ اوریج یک ربات معامله گر است که بر مبنای استراتژی موینگ اوریج یا میانگین های متحرک قیمتی معاملات را انجام می‌دهد. اکسپرت موینگ اوریج به نام RCFx – Ema 6.12 توسط آرسی فارکس ارائه شده است و مخصوص پلتفرم متاتریدر 4 است. این اکسپرت از اندیکاتور میانگین متحرک نمایی (Exponential Moving Average) جهت گرفتن پوزیشن‌های معاملاتی و رصد قیمت استفاده می‌کند.

ویژگی‌های تکنیکالِ اکسپرت موینگ اوریج RCFx-Ema 6.12

قبل از اینکه وارد استفاده از RCFx-Ema 6.12 شوید، مهم است که پارامترهای معاملاتی آن را درک کنید:

پارامترجزئیات
پلتفرم معاملاتیمتاتریدر 4
جفت‌ ارزهای پیشنهادی فارکسAUD/USD
تایم فریمبهترین‌‌ انتخاب H4 می‌تواند باشد
میزان سودآوری در بک تستپتانسیل کسب سود به میزانِ 15% در ماه
حداقل موجودی پیشنهادی$1,000
حداقل حجم (لات)0.01
اهرم (لوریج)1:500 یا بیشتر

تنظیم پارامترهای اکسپرت EMA

اکسپرت گرید EMA 6.12 به تریدرها این امکان را می‌دهد که تنظیمات و پارامترهای اختصاصی برای آن تعیین کنند. از طریق این پارامترها می‌توانید باتوجه به استراتژی معاملاتی خود این اکسپرت را تنظیم کنید و یک استراتژی موینگ اوریج اختصاصی بسازید. در پایین این پارامترها را باهم بررسی می‌کنیم.

تنظیم پارامترهای اکسپرت موینگ اوریج RCFx - Ema 6.12
پارامترتوضیح
Take Profitتعیین میزان حد سود
Lotsاندازه اولیه حجم معامله به لات
Slippageتعیین مقدار قابل قبول برای اسلیپیج یا لغزش قیمت جهت اجرای اردر.
MaMode, ShortEma, LongEmaتنظیم پارامترهای اندیکاتور OsMA

نحوه راه‌اندازی اکسپرت EMA

 1. اگر حساب معاملاتی و نرم افزار متاتریدر ندارید، از طریق صفحه راهنمای ثبت نام در آمارکتس آن‌ها را ایجاد کنید.
 2. بعد از تنظیم حساب معاملاتی، به پشتیبانی آرسی فارکس پیام دهید تا اکسپرت EMA را برای شما به رایگان ارسال کنند. (تلگرام یا چت آنلاین)
 3. پوشه‌ی اکسپرت را از حالت فشرده خارج کنید.
 4. تمام فایل‌ها (.ex4 و یا .mql) را به پوشه MQL4/experts در دایرکتوری داده‌های متاتریدر کپی کنید. برای پیدا کردن مسیر دایرکتوری متاتریدر، مسیر زیر را دنبال کنید:
  • متاتریدر را باز کنید
  • وارد منوی File شوید و گزینه Open Data Folder را انتخاب کنید.
  • مسیر مربوطه برای شما باز می‌شود که می‌توانید وارد پوشه‌ی MQL4 شوید و سپس وارد فولدر Experts شوید. در آنجا می‌توانید فایل های اکسپرت را کپی کنید.
 5. متاتریدر 4 را ببندید و مجدد باز کنید.
 6. گزینه AutoTrading را روشن کنید.
 7. از پنجره Navigator، علامت + کنارِ گزینه Expert Advisor را بزنید و روی اکسپرت RCFx-Ema-6-12 دوبار کلیک کنید.
 8. پنجره تنظیمات اکسپرت ظاهر می‌شود؛ تنظیمات خود را مشخص کنید و روی OK کلیک کنید.
 9. اکسپرت روی چارت فعال در صفحه اجرا می‌شود. به تایم فریم دقت کنید چرا که در همان تایم فریم فعال، اکسپرت اجرا خواهد شد.

نتایج بک‌تست اکسپرت EMA 6-12

برای این که متوجه شویم عملکرد اکسپرت EMA 6-12 در بازار چگونه بوده است، نیاز است که از آن بک تست یا تست استراتژی بگیریم. بک تست(Backtest) یا تست استراتژی به ارزیابی عملکرد ربات در گذشته با توجه به داده های تاریخیِ قیمت(historical price data) گفته می‌شود. در عکس پایین میتوانید گزارش تست استراتژی گرید مربوط به اکسپرت EMA 6-12 را مشاهده کنید.

نتایج تست استراتژی (بک‌تست) اکسپرت موینگ اوریج RCFx - Ema 6.12

در اینجا ما میخواهیم به عنوان یک تحلیلگر نتایج را بررسی کنیم. نتایج در عکس فوق مشخص است ولی برای دسترسی به نتایج کاملِ این گزارش و ریزِ معاملات، به این فایل مراجعه کنید. همراه آرسی فارکس باشید تا یک بررسی تخصصی از نتایجِ عملکردِ این ربات داشته باشیم.

بررسی استراتژی EMA 6-12

استراتژی EMA 6-12 با استفاده از داده‌های قیمتی در جفت ارز AUDUSD در تایم فریم 4 ساعته تست شده است. در این بک تست پارامترهای مختلفی برای ربات تنظیم شده است که شامل موارد زیر است:

 • تریلینگ استاپ: 40 پیپ
 • حد سود: 1000 پیپ
 • اندازه لات: 1
 • اسلیپیج: 5 پیپ (حداکثر مقدار قابل قبول اسلیپیج تعیین شده است. اگر مفهوم آن را نمی‌دانید مقاله اسلیپیج در فارکس را مطالعه کنید.)
 • حالت میانگین متحرک: نمایی (EMA)
 • میانگین متحرک کوتاه مدت (EMA): 6 دوره
 • میانگین متحرک بلند مدت (EMA): 12 دوره

تحلیل عملکرد اکسپرت موینگ اوریج RCFx-Ema 6.12

 1. سود نهایی کل:استراتژی RCFx-Ema-6-12 Expert در طی دوره آزمایشی مجموع سود خالص $989.00 را به دست آورده است. این نشان می‌دهد که با سرمایه‌ی اولیه‌ی 1000 دلار، استراتژی توانست بازدهی مثبتی را ایجاد کند.
 2. فاکتور سود یا پرافیت فاکتور:با یک فاکتور سود 1.20، استراتژی نشان داد که به طور میانگین سودها بیشتر از زیان‌ها بوده است. ضریب سود بالای 1 به‌طورکلی مطلوب تلقی می‌شود.
 3. Drawdown: استراتژی حداکثر دراودان $1854 را تجربه کرده است، که معادل 64.38% از سپرده اولیه است. این نشان می‌دهد که ربات دارای ریسک بالای منفی شدن حساب است و باید با اصول مدیریت سرمایه و دقت بیشتری استفاده شود.
 4. Winning Percentage یا درصد برد: استراتژی RCFx-Ema-6-12 Expert در مورد درصدهای معاملات برنده عملکرد خوبی داشته است. پوزیشن های فروش دارای نرخ بردِ 88% هستند و پوزیشن های خرید دارای نرخ بردِ 95.59% می‌باشند. این آمارها نشان می‌دهند که استراتژی پتانسیل تولید سود مداوم را داشته است.
 5. Average Trade Results یا نتایج متوسط معامله: در این شاخص، عملکرد این ربات خوب نبوده است. میانگین سود معامله برابر با $44.82 و میانگین زیان معامله برابر با -$406.92 بوده است. در یک استراتژی موفق باید میانگین سود در معامله بزرگتر از میانگین ضرر در معامله باشد. همانطور که مشخص است، هرچند این ربات معامله‌گر در نهایت سودده بوده است ولی باید به میزان ریسک آن توجه زیادی کرد.
 6. Consecutive Trades یا معاملات متوالی:
  • حداکثر معاملات متوالی موفق: 31 معامله با سودِ کلِ $1414.00.
  • حداکثر معاملات متوالی زیان‌ده: 3 معامله با مجموع زیانِ -$1121.00.
  • حداکثر سود متوالی (تعداد برد): استراتژی در طی 31 معامله متوالی حداکثر سود $1414.00 را به دست آورده است.
  • حداکثر زیان متوالی : در طی 3 معامله زیان‌ده، حداکثر ضررِ -$1121 را تجربه کرده است.
  • میانگین معاملات متوالی موفق: تعداد معاملات متوالی موفق به طور میانگین 13 بوده است.
  • میانگین معاملات متوالی زیان‌ده: به طور میانگین، تنها 1 معامله زیان‌ده متوالی وجود داشته است.

نتیجه‌گیری

به طور خلاصه، استراتژی معاملاتی RCFx-Ema-6-12 Expert عملکرد امیدبخشی را نشان داده است، از جمله یک فاکتور سودِ مثبت و درصد بالایی از معاملاتِ سودده. با این حال، این اکسپرت معاملاتی دراودان قابل ملاحظه ای دارد و از ربات های با ریسک بالا محسوب می‌شود.

معامله‌گرانی که در نظر دارند از این اکسپرت استفاده کنند، حتماً باید در ابتدا در حساب آزمایشی آن را به اندازه کافی تست کنند. همچنین باید در نظر بگیرند که این استراتژی و اکسپرت امکان ایجاد درودان بالا دارد که لازم است از استراتژی‌های مدیریت ریسک استفاده کنند.

سلب مسئولیت و افشای ریسک استفاده از اکسپرت و ربات معامله‌گر

آرسی فارکس برای تمامی اطلاعات، ربات های معامله گر، اکسپرت ها و اندیکاتورهای معاملاتی سلب مسئولیت و افشای ریسک می‌کند. ارائه این فایل ها من‌جمله این ربات، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود. با مسئولیت خودتان می‌توانید از محتوای آموزشی و فایل ها استفاده کنید. 

همچنین توصیه می‌کنیم حتما در ابتدا برای تست هرگونه اکسپرت یا اندیکاتور از حساب دمو یا آزمایشی استفاده کنید. برای افتتاح حساب آزمایشی با موجودی دلخواه می توانید به این قسمت مراجعه کنید.

در پایان از شما تشکر می‌کنیم که همراه ما بودید. برای دانلود این اکسپرت می‌توانید به تلگرام آرسی فارکس پیام دهید تا همکاران شما را راهنمایی کنند و فایل را برای شما ارسال کنند. اگر این مطلب برای شما مفید بود، در پایین برای ما نظرتان را بنویسید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. با آرزوی معاملات پر سود برای شما

4.5/5 - (2 امتیاز)
تیم تحریریه آرسی فارکس
0 نظرات و سوالات شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات و نظرات
درباره ما

سلب مسئولیت و افشای ریسک: تمام مطالب و محتوای ارائه‌شده در سایت آرسی فارکس، اعم از مقالات، ویدئوها، آموزش‌ها، تحلیل‌ها، خبرها و کلیه متون، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود.