بررسی کامل و دانلود اکسپرت مارتینگل: ایلان دینامیک نسخه 1.6

در دنیای بازارهای مالی و فارکس و همچنین تحولات هوش مصنوعی، داشتن یک استراتژی و ربات معامله‌گر (اکسپرت) می‌تواند برای ما سودآوری خوبی داشته باشد. تیم آرسی فارکس در این مقاله یک اکسپرت مارتینگل به نام ایلان دینامیک نسخه 1.6 را به شما معرفی می‌کند. تست استراتژی و بک تست توسط کارشناس ما انجام شده و تمامی فاکتورهای آن مورد تحلیل قرارگرفته‌اند. درنهایت هم به شما دسترسی دانلود این اکسپرت داده خواهد شد(در صورت تمایل). اگر به این موضوع علاقه دارید، همراه آرسی فارکس باشید.

اکسپرت مارتینگل ایلان دینامیک 1.6 چیست؟

ربات معامله‌گرِ ایلان دینامیک نسخه 1.6 (Ilan 1.6 Dynamic) یک اکسپرت معاملاتی برای پلتفرم متاتریدر 4 است که بر پایه‌ی استراتژی مارتینگل ایجادشده است. این اکسپرت یا ربات فارکس، از یک سری اردرها با حجم نسبیِ افزایشی استفاده می‌کند؛ به‌بیان‌دیگر، این ربات به‌تدریج حجم معامله یا همان لات در فارکس را افزایش می‌دهد و طبق استراتژی مارتینگل کار می‌کند.

در نگاه اول این استراتژی مارتینگلی، خطرناک و پر ریسک به نظر می‌رسد ولی این ربات سعی کرده آن را بهینه کند و ریسک آن را توسط تنظیمات خاص، کاهش دهد. همچنین در این استراتژی توصیه به برداشت مداوم سود دارد که در اثر ضرر کامل حساب، سرمایه و سود آن خارج شده باشد. حال قبل از اینکه بیشتر به جزییات ربات ایلان دینامیک بپردازیم، بیایید مفهوم استراتژی مارتینگل را بهتر متوجه شویم.

استراتژی مارتینگل چیست؟

استراتژی مارتینگل به این صورت است که بعد از هر ضرر، حجم معاملاتی دو برابر می‌شود تا زمانی که به سود برسد. این روش قدمت دیرینه دارد و از قرن 18 میلادی توسط قماربازان آن زمان ابداع شده است. استراتژی مارتینگل در بازار فارکس اگر به درستی استفاده شود، باعث می‌شود بتوان به شرایط پویای این بازار غلبه کرد و معاملاتی با برایندِ مثبت ایجاد کرد.

در بازار فارکس، استراتژی مارتینگل تغییریافته‌ای مانند ایلان دینامیک به تدریج اندازه لات معاملاتی را افزایش می‌دهد که به تریدر این امکان را می‌دهد که دوره‌های باخت طولانی‌تری را تحمل کنند تا به سود برسد. با این حال، ماهیت آشفته‌ی بازار فارکس پیچیدگی‌های زیادی دارد که نباید به هیچ ربات معامله‌گری، به طور کامل اطمینان کرد. معمولا ترکیب معاملات با ربات و دخالت انسان می‌تواند نتایج بهتری به دنبال داشته باشد.

در ربات ایلان دینامیک 1.6 از دو اندیکاتورِ RSI و CCI جهت مدیریت ضرر و انجام تصمیمات بهتر معاملاتی استفاده می‌شود. در ادامه ویژگی‌های تکنیکال این ربات معاملاتی را بررسی می‌کنیم.

ویژگی‌های تکنیکالِ اکسپرت

پارامترجزئیات
پلتفرم معاملاتیمتاتریدر 4
جفت‌ ارزهای پیشنهادی فارکسEUR/USD
تایم فریمترجیحاً M5 (برای H1 هم عملکرد مناسبی دیده شده)
میزان سودآوری در بک تستمتوسط 15% در ماه
حداقل موجودی پیشنهادی$1,000
حداقل حجم (لات)0.1
اهرم (لوریج)1:500 یا بالاتر

تنظیم پارامترهای اکسپرت

اکسپرت Ilan 1.6 Dynamic به تریدرها این امکان را می‌دهد که تنظیمات و پارامترهای اختصاصی برای آن تعیین کنند. از طریق این پارامترها می‌توانید باتوجه به استراتژی معاملاتی خود این اکسپرت را تنظیم کنید. در پایین این پارامترها را باهم بررسی می‌کنیم.

تنظیم پارامترهای اکسپرت ایلان دینامیک 1.6
 • FirstOrder: کنترل اینکه آیا سفارش اول باز شود یا خیر. اگر غیرفعال باشد، اولین اردر را ربات باز نخواهد کرد.
 • LotExponent: تعیین فاکتور ضریب اندازه لات برای دستورات بعدی. برای مثال: اولین لات اگر 0.1 باشد، در ادامه 0.16، 0.26، 0.43 و … خواهیم داشت.
 • DynamicPips: فعال‌سازی حالت پویا.
 • DefaultPips: تنظیم اندازه گام گرید(grid) به واحد پیپ.
 • Glubina: تعداد بار(بار چارت یا نمودار میله‌ای) اخیر برای محاسبه نوسانات
 • DEL: پارامتر برای محاسبه دستور گرید(Order Grid) که در کنار DynamicPips استفاده می‌شود.
 • Slip: مقدار قابل قبول برای اسلیپیج یا لغزش قیمت در واحد پوینت یا پیپت (مفهوم پیپ در فارکس)
 • Lots: اندازه اولیه حجم معامله به لات
 • Lotdecimal: تعداد رقم اعشاری در محاسبه اندازه لات – صفر برای لات معمولی (1)، یک برای مینی لات (0.1) و 2 برای میکرو لات (0.01)
 • TakeProfit: در اینجا مشخص کنید که با چند پوینت معامله با حد سود بسته شود
 • Drop: از شاخص CCI برای جلوگیری از زیان‌های بزرگ استفاده کنید – اکسپرت ایلان دینامیک 1.6 از دوره 55 در اندیکاتور CCI استفاده می‌کند. مقدار دوره CCI را می‌توانید دستی تعیین کنید تا زمانی که شاخص آن به بیش از مقدار تعیین شده برسد، ربات تمام معاملات باز را ببندد و از زیان‌های بزرگ جلوگیری کند.
 • RsiMinimum و RsiMaximum: حدود پایین و بالای اندیکاتورِ RSI را تنظیم کنید.
 • MagicNumber: از طریق مجیک نامبر یا شناسه یکتا می‌توانید اردرهای گرفته شده در این ربات را از سایر اردرها شناسایی کنید و اگر چندین ربات در حال اجرا باشند، این شناسه باعث می‌شود عملکرد ربات‌ها با هم تداخل پیدا نکند. حتما یک عدد اختصاصی برای آن در نظر بگیرید.
 • MaxTrades: حداکثر تعداد دستورات باز در یک سری را محدود کنید.
 • UseEquityStop: اگر این گزینه فعال باشد، میزان زیان را محدود می‌کند.
 • TotalEquityRisk: درصد میزانی که مجاز است به ضرر برود را مشخص کنید. درصورتی که به آن حد برسد، تمام پوزیشن‌های باز، بسته خواهند شد.
 • UseTrailingStop: اگر گزینه تریلینگ‌ استاپ روشن باشد، یک حد ضرر متحرک برای اردهایی که در نواحی Breakeven هستند فعال می‌شود.
 • UseTimeOut: از طریق این گزینه می‌توانید زمان Time Out مشخص کنید که اگر معاملات برای زمانی زیادی باز ماندند، بسته شوند.
 • MaxTradeOpenHours: می‌توانید یک ساعت حداکثری برای باز ماندن توالی اردرها در نظر بگیرید که آنها را ببندد.

نحوه راه‌اندازی اکسپرت ایلان 1.6 دینامیک

 1. اگر حساب معاملاتی و نرم افزار متاتریدر ندارید، از طریق صفحه راهنمای ثبت نام در آمارکتس آن‌ها را ایجاد کنید.
 2. بعد از تنظیم حساب معاملاتی، به پشتیبانی آرسی فارکس پیام دهید تا اکسپرت ایلان را برای شما به رایگان ارسال کنند. (تلگرام یا چت آنلاین)
 3. پوشه‌ی اکسپرت را از حالت فشرده خارج کنید.
 4. تمام فایل‌ها (.ex4 و یا .mql) را به پوشه MQL4/experts در دایرکتوری داده‌های متاتریدر کپی کنید. برای پیدا کردن مسیر دایرکتوری متاتریدر، مسیر زیر را دنبال کنید:
  • متاتریدر را باز کنید
  • وارد منوی File شوید و گزینه Open Data Folder را انتخاب کنید.
  • مسیر مربوطه برای شما باز می‌شود که می‌توانید وارد پوشه‌ی MQL4 شوید و سپس وارد فولدر Experts شوید. در آنجا می‌توانید فایل های اکسپرت را کپی کنید.
 5. متاتریدر 4 را ببندید و مجدد باز کنید.
 6. گزینه AutoTrading را روشن کنید.
 7. از پنجره Navigator، علامت + کنارِ گزینه Expert Advisor را بزنید و روی اکسپرت Ilan1.6Dynamic-RCForex دوبار کلیک کنید.
 8. پنجره تنظیمات اکسپرت ظاهر می‌شود؛ تنظیمات خود را مشخص کنید و روی OK کلیک کنید.
 9. اکسپرت روی چارت فعال در صفحه اجرا می‌شود. به تایم فریم دقت کنید چرا که در همان تایم فریم فعال، اکسپرت اجرا خواهد شد.

نتایج بک‌تست

برای این که متوجه شویم عملکرد اکسپرت ایلان دینامیک در بازار چگونه بوده است، نیاز است که از آن بک تست یا تست استراتژی بگیریم. بک تست(Backtest) یا تست استراتژی به ارزیابی عملکرد ربات در گذشته با توجه به داده های تاریخیِ قیمت(historical price data) گفته می‌شود. در عکس پایین میتوانید گزارش تست استراتژی اکسپرت ایلان دینامیک را مشاهده کنید.

نتایج بک تست استراتژی ایلان دینامیک 1.6 آرسی فارکس

در اینجا ما میخواهیم به عنوان یک تحلیلگر نتایج را بررسی کنیم. نتایج در عکس فوق مشخص است ولی برای دسترسی به نتایج کاملِ این گزارش و ریزِ معاملات، به این فایل مراجعه کنید. همراه ما باشید تا یک بررسی تخصصی از نتایج عملکرد این ربات داشته باشیم.

بررسی استراتژی

استراتژی معاملاتی Ilan1.6Dynamic با استفاده از داده‌های قیمتی در جفت ارز EURUSD در تایم فریم 5 دقیقه تست شده است. در این بک تست پارامترهای مختلفی برای ربات تنظیم شده است؛ LotExponent، DynamicPips، TakeProfit، آستانه‌های RSI و غیره. در این استراتژی از اندازه لات ثابتی به اندازه 0.1 لات استفاده شده و حداکثر 10 معامله هم‌زمانِ مجاز تنظیم شده است.

تحلیل عملکرد اکسپرت

 1. سود نهایی کل: استراتژی در طی دوره آزمایشی، سود نهایی کلی به مبلغ 1129.20 دلار تولید کرده است. این نشان می‌دهد که با سرمایه‌ی اولیه‌ی 1000 دلار، استراتژی توانست بازدهی مثبتی را ایجاد کند.
 2. فاکتور سود یا پرافیت فاکتور: با Profit Factor به مقدار 3.74، استراتژی نشان داد که توانایی تولید سودی بیش از سه برابر زیان‌های خود دارد. ضریب سود بالای 1 به‌طورکلی مطلوب تلقی می‌شود.
 3. Drawdown: استراتژی دراودان مطلق (absolute drawdown) به مقدار 17.40 دلار و حداکثر دراودان موقت به مبلغ 705.10 دلار تجربه کرده است. درواقع این استراتژی تا 34.19٪ سرمایه، دراودان نسبی(relative drawdown) تجربه کرده است که نشان دهنده استراتژی پررسیک است. اگرچه این مقدار ممکن است به نظر بیاید که بزرگ است، اما مهم است به یاد داشته باشید که این یک نسبت معمول در استراتژی‌های پرریسک با بازدهی بالا است.
 4. Winning Percentage یا درصد برد: اکسپرت Ilan1.6Dynamic نرخ موفقیت 46.05٪ در معاملات خود را داشته است، که 44 از 76 معامله نتایج مثبت داشته‌اند. قابل ذکر است که معاملات خرید، کمی بهتر از معاملات فروش عمل کرده‌اند.
 5. Average Trade Results یا نتایج متوسط معامله: به طور میانگین، معاملات موفق میانگین 44.05 دلار سود داشتند، در حالی که معاملات زیان‌آور میانگین زیان 10.06 دلار داشتند. این نشان می‌دهد که این استراتژی به طرز ماهرانه‌ای در کاهش زیان و توقف آن‌ها و هم‌چنین ادامه معاملات مثبت عمل کرده ‌است.
 6. Consecutive Trades یا معاملات متوالی: عملکرد این الگوریتم معاملاتی در مورد معاملات متوالی قابل توجه است به‌طوری‌که در سه معامله‌ی پشت سرهم توانسته به سود کلی 166.10 دلار دست پیدا کند. از طرف دیگر، در مورد معاملات زیان‌ده پشت سرهم، شش معامله با زیان کلی 141.80 دلار در نتایج وجود دارد. این‌ها نشان می‌دهد که استراتژی، توانایی بازیابی از دوره‌های ضرر ده را به‌صورت کارآمد دارد.

نتیجه‌گیری

درنتیجه، الگوریتم معاملاتی Ilan1.6Dynamic نشان داده است که در طی دوره آزمایشی خود بر روی جفت ارز EURUSD با تایم فریم 5 دقیقه می‌تواند سود قابل توجهی را ایجاد کند. اگرچه گاهی اوقات دراودان موقت را تجربه کرده است، اما درنهایت توانسته پرافیت فاکتور 3.74 را کسب کند که نشان‌دهنده توانایی ایجاد سود می‌باشد.

همینطور که در حال نگارش این مطلب بودم، اکسپرت را در بازار نیویورک فعال کردم که عملکرد آن را در این زمان در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. یکبار روی تایم فریم یک ساعته و یک بار در 5 دقیقه‌ای آن را اجرا کردم. عملکرد یک ساعته بنظرم بهتر بود ولی نیاز به تست و بررسی بیشتری دارد تا بتوان بهترین تصمیم را گرفت.

تست اکسپرت ایلان دینامیک 1.6 در بازار واقعی

معامله‌گرانی که در نظر دارند از این اکسپرت استفاده کنند، حتماً باید در ابتدا در حساب آزمایشی آن را به اندازه کافی تست کنند. همچنین باید در نظر بگیرند که این استراتژی و اکسپرت امکان ایجاد درودان بالا دارد که لازم است از استراتژی‌های مدیریت ریسک استفاده کنند. علاوه بر این، حتماً باید با جفت ارز یا نماد مورد نظر مجدد تست های لازم را انجام دهید و تایم فریم های متفاوتی را امتحان کنید تا با شرایط فعلی بازار سازگار باشد.

سلب مسئولیت و افشای ریسک استفاده از اکسپرت و ربات معامله‌گر

آرسی فارکس برای تمامی اطلاعات، ربات های معامله گر، اکسپرت ها و اندیکاتورهای معاملاتی سلب مسئولیت و افشای ریسک می‌کند. ارائه این فایل ها من‌جمله این ربات، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود. با مسئولیت خودتان می‌توانید از محتوای آموزشی و فایل ها استفاده کنید. 

همچنین توصیه می‌کنیم حتما در ابتدا برای تست هرگونه اکسپرت یا اندیکاتور از حساب دمو یا آزمایشی استفاده کنید. برای افتتاح حساب آزمایشی با موجودی دلخواه می توانید به این قسمت مراجعه کنید.

در پایان از شما تشکر می‌کنیم که همراه ما بودید. برای دانلود این اکسپرت می‌توانید به تلگرام آرسی فارکس پیام دهید تا همکاران شما را راهنمایی کنند و فایل را برای شما ارسال کنند. اگر این مطلب برای شما مفید بود، در پایین برای ما نظرتان را بنویسید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید. با آرزوی معاملات پر سود برای شما

4.9/5 - (8 امتیاز)
تیم تحریریه آرسی فارکس
6 نظرات و سوالات شما
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات و نظرات
محمد
9 ماه قبل

برای سرمایه کمتر از هزار‌ دلار نمیشه؟

علی
9 ماه قبل

سلام و خسته نباشید
آیا این اکسپرت برای بازار طلا هم کاربرد داره؟

مهدی خسروی
9 ماه قبل

سلام عالی بود من دانلودش کردم، روی بیت کوین یه مقداری اجراش کردم ولی منتظرم ببینم فردا توی بازار فارکس چیکار میکنه

درباره ما

سلب مسئولیت و افشای ریسک: تمام مطالب و محتوای ارائه‌شده در سایت آرسی فارکس، اعم از مقالات، ویدئوها، آموزش‌ها، تحلیل‌ها، خبرها و کلیه متون، صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و پیشنهاد معاملاتی یا مالی نیست و ما هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ضرر و زیان احتمالی نداریم. معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی دارای ریسک بسیار بالا است و ممکن است منجر به از دست رفتن کامل سرمایه شود.